המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.05% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.07%. מדד הנדל"ן צנח כ – 3.05%, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה כ – 1.02%

מערכת ספונסר 03/06/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.05% ומדד ת"א 125 ירד כ – 0.07%. מדד ת"א SME60 נשאר יציב. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנדל"ן צנח כ – 3.05%, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה כ – 1.02%, מדד הנפט והגז עלה כ – 0.93%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, אשטרום נכסים, פועלים ונייס, בעלייה. מניות גזית גלוב, קבוצת עזריאלי, דיסקונט ומליסרון, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית קומפיוגן שעלתה כ – 8.77%, ואחריה עלו מניות דלתא, פלסאון תעשיות, נאוויטס פטר יהש, אודיוקודס, אטראו שוקי הון, קמהדע ואשטרום נכסים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נורסטאר שירדה כ – 12.7%, ואחריה ירדו מניות ויתניה, מבנה, מגה אור, דמרי, ארפורט סיטי, אופקו הלת’ ומגדלי תיכון.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.71 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר בירוק וגם באירופה עליות שערים.

איי.סי.בי דיווחה כי הושלם הסכם ההשקעה של CIB בחברה. CIB השקיעה סכום כולל של 2 מיליון דולר, ובתמורה הוקצו לה 6,960,748 מניות רגילות של החברה, לפי מחיר למניה של 1.07 ₪.

 פלוריסטם מצטרפת למאגד CRISPR-IL הלאומי לקידום פתרונות לעריכה גנומית עבור מוצרים בתחום מדעי החיים. שיתוף הפעולה יאפשר לפלוריסטם לפתח טכנולוגיות חדשות בשילוב עם פלטפורמת PLX שלה. מאגד CRISPR-IL נתמך על ידי הרשות לחדשנות הישראלית, כחלק מתכנית Bio-Convergence.

שר האוצר והחשב הכללי פנו לוועדת הכספים בבקשה להרחבת הקרן להלוואות בערבות מדינה ב - 8 מיליארד ₪. הבקשה נועדה להגדיל את מסלול ההלוואות הקיים לעסקים קטנים ובינוניים ולפתוח מסלול ייעודי עבור אלה הנמצאים בסיכון גבוה. סך הקרן לאחר ההרחבה יעמוד על 22 מיליארד ₪.

קרדיט סוויס: "השווקים פרצו קדימה בחדות מאז השפל וסביר להניח שלא יגיעו אליו שוב. זה הזמן למתן את החרדה מהנגיף ולנתק אותה מקבלת החלטות השקעה. גישה אקטיבית להשקעות היא הדרך לנווט בסביבה החדשה שנוצרה".

 תיגבור עברה להפסד של כ - 3.3 מיליון ₪ ברבעון הראשון של 2020. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב - 209.3 מיליון ₪, עלייה של 3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. שווי הנכסים בתיק ניירות הערך מבטא הפסד של כ - 5.6 מיליון ₪.

 מלם תים תשכור מישרס מתחם משרדים בפתח תקווה ל - 10 שנים. החברה מקימה קמפוס מרכזי שירכז את כל פעילותה במתחם אחד. בחמש השנים הראשונות דמי השכירות החודשיים יסתכמו לסך של כ - 1.1 מיליון ₪.

 סאפיינס גייסה 207 מיליון ₪ בשלב המוסדי של הנפקת אגרות חוב. הביקושים בשלב המוסדי של הנפקת האג"ח בהרחבת סדרה ב’ הסתכמו בכ -273 מיליון שקל. המחיר שנקבע בהנפקה משקף תשואה שנתית של כ - 3.2% צמוד לדולר ארה"ב.

שר התיירות אסף זמיר: "ישראל כנראה לא תהייה בין המדינות הראשונות שפותחות עצמן לתיירות". דיון מיוחד של ועדת הכלכלה עסק בבחינת תכניות הממשלה לעידוד תיירות הפנים. יו"ר הועדה יעקב מרגי קרא למלונאים שלא להעלות מחירים על מנת לעודד תיירות פנים.

שר האוצר ישראל כץ ושר התרבות חילי טרופר סיכמו על חבילת סיוע לעולם התרבות. החבילה כוללת, בין היתר, סיוע למוסדות תרבות בסך 200 מיליון שקל.

מחזיקי האג”ח של פתאל אישרו את הצעת הסדר החוב המשופרת. על פי המתווה החדש התחייב בעל השליטה דוד פתאל לגיוס הון של יותר מ - 100 מיליון ₪ ותוספת ריבית לאג"ח בתמורה לוויתור זמני על עמידה בהתניות הפיננסיות.

משבר הקורונה התבטא בירידת המדד המשולב לחודש אפריל ב - 0.3%. זהו החודש השני ברציפות בו יורד המדד עקב משבר הקורונה ומשקף את הירידה החדה בפעילות המשק.

 פרטנר מרחיבה את פריסת הסיבים האופטיים ומגיעה לאילת. החברה סיימה את ההכנות לתשתית הסיבים הארצית המאפשרת גלישה במהירות של עד 1000 מגה בשכונות מגורים באילת. בימים הקרובים יחל חיבור הלקוחות.

מעלות מורידה דרוג לנכסים ובנין ומשאירה תחזית שלילית. להערכת מעלות חלה הרעה בפרופיל הסיכון העסקי של החברה כתוצאה ממימושים נרחבים בחודשים האחרונים.

נציגות פרויקט בסר במחנה יהודה בחרה בקבוצת אשטרום להקמת 2 מגדלי מגורים בני 30 קומות כל אחד. עלות הבנייה מוערכת בכ - 340 מיליון ₪.

ברק קפיטל הגישה בקשה להתקבל כחבר בורסה מסוג נוסטרו. הגשת הבקשה מתאפשרת לראשונה, לאחר שהבורסה הסירה את החסמים להצטרפותם של חברים חדשים, לרבות מסוג נוסטרו.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה