מחזיקי האג”ח של פתאל אישרו את הצעת הסדר החוב המשופרת

על פי המתווה החדש התחייב בעל השליטה דוד פתאל לגיוס הון של יותר מ-100 מיליון ₪ ותוספת ריבית לאג"ח בתמורה לויתור זמני על עמידה בהתניות הפיננסיות

חדשות ספונסר 03/06/2020 12:33

א+א-

חברת המלונאות פתאל אחזקות הצליחה לאשר את מתווה הסדר החוב מול מחזיקי האג"ח של החברה באסיפה שהתקיימה אמש, לאחר ששיפרה את הצעתה הקודמת שלא אושרה בשבוע שעבר.

 

כזכור, פתאל ספגה ירידות משמעותיות בערך המניה ובאגרות החוב שלה מאז תחילת משבר הקורונה והטלת המגבלות במדינות רבות שכללו בין היתר סגירה של בתי המלון ברחבי העולם, ביטול כנסים ואירועים ועצירת הטיסות הבינלאומיות.

 

בעקבות זאת נוצר חשש שהחברה לא תעמוד בהתניות פיננסיות ומחזיקי האג"ח יוכלו לתבוע פירעון מיידי בשל כך. פתאל הכינה מתווה להסדר מול מחזיקי האג"ח שכלל העלאה של הריבית על סדרות ב’ ו-ג’.

 

פתאל הציעה למחזיקי האג"ח מתווה הכולל תוספת ריבית של עד 0.75% וגיוס הון של 100מיליון ₪ בו ישתתף דוד פתאל עצמו. עוד התחייבה פתאל לא לבצע חלוקת דיבידנדים, ולא לקחת על עצמה אשראי נוסף. החברה הודיעה גם כי לא תשפר בטחונות ולא תקדים תשלומים לנושים פיננסים קיימים של הקבוצה.

 

מחזיקי האג"ח מסדרה ג’ אישרו את המתווה כבר בשבוע שעבר אולם מחזיקי סדרה ב’ לא קיבלו את המתווה ודרשו לשפר אותו. דוד פתאל הגיב על ההתנגדות למתווה בחריפות ואמר "בשיחות שקיימנו עם מחזיקי האג"ח הבנו שהם מאמינים בחברה, בפעילותה בהנהלתה ובעובדיה ויודעים שהחברה עשתה כל שביכולתה כדי להתמודד עם המשבר, אבל זה לא הפריע לאחדים לנצל את ההזדמנות לשפר את הרווחים. בואו נזכור, הכסף הנוסף שהם מבקשים, הוא הכסף של אותו עובד שיכול להיות מפוטר מחר, כי הם לא נתנו יד להצלת המשק".

 

ימים ספורים לאחר מכן הגישה פתאל הצעה משופרת למחזיקי האג"ח שכללה התחייבויות נוספות וביניהן ביצוע גיוס הון של 50 מיליון ₪ בגין כל ירידה בדרגה (Notch) מדירוג -A . בנוסף התחייבה החברה על גיוס ההון שנקבע על 100 מיליון ₪ במקרה שבו סך המזומנים שינבע לחברה בדו"חות לא יעלה על 150 מיליון ש"ח עד סוף 2020. במקרה שבו סך המזומנים עד סוף השנה ינוע בטווח של 300-150 מיליון ש"ח תתבצע הנפקת הון קטנה יותר, של עד 50 מיליון ₪.

 

פתאל השאירה את התחייבויותיה מהמתווה המקורי שלא לבצע חלוקת דיבידנדים, ולא לקחת על עצמה אשראי נוסף דם במתווה החדש ובנוסף הודיעה גם כי לא תשפר בטחונות ולא תקדים תשלומים לנושים פיננסים קיימים של הקבוצה.

 

מחזיקי האג"ח מסדרה ב’ שהתנגדו למתווה הקודם, אישרו אתמול כאמור את הצעתו המעודכנת של פתאל ברוב של 74%. אחוז המששתפים בהצבעה עלה מהפעם הקודמת והגיע ל-60% ממחזיקי הסדרה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה