חדשות שוק ההון category name

משרד האנרגיה יפעיל חברת ייעוץ הנדסי בינלאומית לבחינת תפעול אסדת לוויתן

לאור התקלות החוזרות והנשנות בה מאז שהחלה את פעילותה בסוף שנת 2019 נעצרה בתחילת השבוע הפעילות במתקני האסדה

חדשות ספונסר 02/06/2020 17:16

א+א- 1

בהתאם להנחיית שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ, להגברת הבקרה על תפעול האסדה יפעיל משרד האנרגיה, את חברת הייעוץ ההנדסית RPS בשיתוף והנחיית מהנדסי המשרד, על מנת לערוך בחינה יסודית של אופן תפעול האסדה ומערכותיה וזאת לאור התקלות החוזרות והנשנות בה מאז שהחלה את פעילותה בסוף שנת 2019.

 

כזכור, בתחילת השבוע הורה הממונה על ענייני הנפט במשרד לחברת נובל אנרג’י לעצור את הפעילות במתקני הטורבו אקסדפנדר-TEX באסדת לוויתן, עד לבחינת כל ההיבטים. מאז החלה הפעלת האסדה חלו בה לא מעט תקלות והלפיד במתקן הופעל.

 

עד לסוף חודש מאי נספרו באסדת לוויתן 24 תקלות ביניהן חשיפה של צנרת הקונדנסט בעקבות הגשמים, ירידת לחצים שגרמה להפסקת הזרמת הגז, תקלת תקשורת עם ראש הבאר, תקלה פעולית המחייבת הפסקת הפקת גז וריקון הגז מהאסדה ועוד 20 פעמים בהן הופעל הלפיד.

 

אנשי החברה יחלו את הביקורת ב 21.6, אז ישהו מספר ימים באסדה יחד עם מהנדסי המשרד ולאחר מכן, יקיימו פגישות מקצועיות לסיכום עבודתם. מספר שבועות לאחר סיום הבדיקה, תעביר החברה דו"ח מפורט על מצבה של האסדה, ואת מסקנותיה בעקבות בחינת התקלות השונות וניתוחן.

 

במשרד האנרגיה טוענים שהתקלות השונות לא היוו סכנה לציבור. בחלק מהמקרים הופעלה מערכת החירום באסדה והופסקה הפקת הגז הטבעי. הפסקת ההפקה לוותה, לעיתים, בהפעלת הלפיד לשריפת הגז הטבעי, פעולה שנועדה לשרוף את הגז הטבעי ששוחרר בעת התקלה ולמנוע זיהום אוויר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לדעתי יש כאן הטעיה בהודעה

    לעצור את הפעילות במתקני הטורבו אקסדפנדר-TEX באסדת לוויתן-זו החלטת משרד האנרגיה ולא עצירת כלל הפעילות הפקה באסדה .הכוונה להבנתי היא שפעילות הקשורה להמשך הפיתוח באותו מתקן ספציפי נעצרה עד לאחר הבדיקה ,אך לא כל פעילות ההפקה כפי שעולה מההודעה שפירסמתם.והמשמעות להבנתי היא שההפקה הסדירה נמשכת.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    damo13 03/06/2020 06:26