עליות קלות בפתיחת המסחר בתל אביב, המדדים המובילים מטפסים 0.4%

מדד הנדל"ן עולה 1%; נאוויטס טסה 5% על רקע חידוש הפקת הנפט בבקסקין; מגמה חיובית באירופה, דקס מזנק 2.4%; החוזים העתידיים נסחרים בירידות של עד 0.2%

מערכת ספונסר 02/06/2020 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות קלות על רקע מגמת העליות בעולם אמש והבוקר. בניו יורק ננעל המסחר אמש בירוק, הבורסות באירופה ננעלו אמש בעליות של רוב המדדים המרכזיים והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית. יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בעליות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית איי.סי.אל בפער חיובי של 1.49%, מניית נייס בפער חיובי של 0.30%, מניית אורמת טכנו בפער שלילי של 2.35% ומניית טאואר בפער שלילי של 1.61%.

אמש לאחר סיום המסחר בתל אביב דיווחה אופקו הלת’ כי קיבלה את אישור ה – FDA לניסוי תרופת ה – RAYALDEE בחולי קורונה במצב קל עד בינוני.

קומפיוג’ן הודיעה על אישור FDA לניסוי קליני שלב 1/2 של COM701 עם Opdivo ומעכב TIGIT של בריסטול-מאיירס סקוייב. הניסוי הוא חלק מהניסיון להרחיב את אוכלוסיית החולים שמגיבים לאימונותרפיה של סרטן.

קנס של 1.2 מיליון ₪ הוטל על בזן בגלל עבירות של זיהום אוויר. בית משפט השלום בחיפה הרשיע במסגרת הסדר טיעון את החברה בעקבות אירוע שריפה וזיהום במפרץ חיפה. על שלושה מנהלים בחברה הוטלו קנסות של 30 - 50 אלף ₪.

אלוף (מיל’) משה קפלינסקי מונה למנכ”ל בתי זקוק לנפט. לקפלינסקי ניסיון של 32 שנים בצה"ל, ובתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל מפעלי נשר ישראל; קפלינסקי נכנס אתמול לתפקיד; תנאי העסקתו טרם פורסמו.

תכנית סיוע של 300 מיליון שקל תתמוך בענף התיירות והמלונאות. לאור העובדה שלא צפויים לשוב לישראל תיירים בהיקף משמעותי בחודשים הקרובים, סיכמו שר האוצר ושר התיירות על הקצאת תקציב לסיוע בהפעלת המלונות גם ללא תיירות חוץ.

בזק: הסכם חדש בפלאפון, כל העובדים שהוצאו לחל”ת ישובו לעבודה. על פי הסכם בין ההסתדרות, הנהלת פלאפון וועד עובדי החברה, כל העובדים יחזרו מחל"ת ויקבלו מענק. תקציב הרווחה יוקטן כדי לאפשר את העמידה השנתית ביעדי החברה.

 מגדל ביטוח מקצצת את שכר הבכירים ב - 10%. תוספות השכר לשנים 2020 ו - 2021 יופחתו וישולמו בינואר 2021. שכרם של היו"ר, המנכ"ל, חברי הדירקטוריון והמנהלים הבכירים יופחת זמנית. החסכון הצפוי מוערך בכ - 50 מיליון ₪.

 הפניקס סיכמה את הרבעון הראשון עם הפסד כולל לבעלי המניות של 577 מיליון ₪. ההפסדים הינם בשל מגיפת הקורונה והירידות בשווקים הפיננסים. החברה מעריכה את סך ההשפעה של הקורונה ברבעון הראשון בכמיליארד ₪ וצופה התאוששות משמעותית ברבעון השני.

 אאורה מגייסת עד 44 מיליון ₪ בהנפקת זכויות. בעל השליטה יעקב אטרקצ’י מתכוון לממש את חלקו באופן מלא ולהשקיע כ - 20 מיליון ₪. החברה מסכמת את הרבעון עם הכנסות של כ - 213 מיליון ₪ בהשוואה ל - 85 מיליון ₪ ברבעון המקביל.

אינטליקנה חתמה הסכם החלפת מניות בהיקף של כ - 500 אלף דולר עם חברת סיטרין. שיתוף הפעולה בין החברות כולל הקצאת מניות הדדית ושילוב יכולות בתחום הקנאביס עם קידום פעילות אסטרטגי.

מסקירת לאומי: "המתיחות הגואה בין ארה”ב לסין עלולה להקשות על התאוששות שוק הנפט", "הביקוש לנפט צפוי להישאר נמוך במהלך השנה לעומת הרמה שהייתה לפני התפרצות וירוס הקורונה. במהלך 2021 מחיר נפט מסוג BRENT צפוי לעלות לסביבות ה - 50 דולרים לחבית".

גידול של כ - 80% בהכנסות קרן הריט מניבים ברבעון הראשון. היקף נכסי הנדל"ן המניב של הקרן עומד על כ - 1.54 מיליארד ₪. ה -NOI הסתכם בכ -23.6 מיליון ₪, צמיחה של כ - 96% לעומת כ - 12 מיליון ש"ח ברבעון המקביל.

שר האנרגיה יובל שטייניץ: יעד האנרגיות המתחדשות גדל ל - 30% עד שנת 2030. בשבועות האחרונים ניכרת חזרה למגמת תאוצה בהקמת מערכות אנרגיה מתחדשת, במסגרת סדרת ההסדרות של אלפי מגוואטים שפרסמה הרשות.

ברנמילר פיתחה מערכת לחימום מים באמצעות אגירת חום. המערכת הראשונה הותקנה בימים האחרונים במוצב צה"ל בהר חריף. עלות הפרויקט מוערכת בכ - 1.5 מיליון ₪.

קופות הגמל המנייתיות השיגו בחודש מאי תשואה של כ - 2.5%. עליות השערים בשוקי המניות בעולם ובאיגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות בארץ פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש ומיתנו את הירידות מתחילת השנה.

מיט-טק גייסה כ - 20 מיליון ₪ מרמי לוי ומשקיעים נוספים. הגיוס מאפשר לחברה לעמוד בתנאי הרישום בבורסת הנאסד"ק. החברה צופה השלמת אבן דרך של הדפסת רקמה המורכבת ממספר סוגי תאים עד סוף השנה.

רמי לוי: הרווח הנקי ברבעון הראשון עלה בכ - 23%. ההכנסות ברבעון צמחו בכ - 17% לכ - 1.63 מיליארד שקל. הפדיון מחנויות זהות הושפע לחיוב מהתפשטות נגיף הקורונה ועיתוי חג הפסח ועלה בכ - 13.8%.

עזריאלי סיימה את הרבעון הראשון של השנה בתוצאות יציבות. ה -NOI גדל ב - 3% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב - 410 מיליון ₪. ה -FFO הסתכם ב - 305 מיליון ₪. עליה ניכרת נרשמה בפעילות באתר הקניות אונליין של החברה.

רווח נקי של 357 מיליון ש”ח למזרחי - טפחות ברבעון הראשון של 2020. התשואה להון עמדה על 9.1%, הגבוהה ביותר מבין הבנקים. הכנסות המימון ברבעון עלו ב - 9.5% והסתכמו ב - 1.41 מיליארד ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה