המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1.04% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.72%. מדד הבנקים עלה כ – 0.77%, מדד הנדל"ן ירד כ – 1.23%

מערכת ספונסר 01/06/2020 17:45

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות של רוב השערים המרכזיים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 1.04% ומדד ת"א 125 עלה כ – 0.72%. מדד ת"א SME60 נשאר יציב וירד בשיעור זעיר של כ – 0.01% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים עלה כ – , 0.77%, מדד הנפט והגז עלה כ – 0.63% ומדדי הטכנולוגיה עלו בשיעורים דומים. מדד הנדל"ן ירד כ – 1.23%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, נייס, פועלים, דיסקונט, טבע ואלביט מערכות, בעלייה. מניות מזרחי טפחות וקבוצת עזריאלי, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית נאוי שעלתה כ – 12.57%, ואחריה עלו מניות אופקו הלת’, סלקום, בזק, ישראמקו יהש, טבע, באטמ ואלטשולר שחם.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נורסטאר שירדה כ – 5.74%, ואחריה ירדו מניות איסתא, פתאל החזקות, פרטנר, רמי לוי, קבוצת אשטרום, סאמיט ואזורים.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.14 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר בירוק וגם באירופה עליות של המדדים המרכזיים.

קומפיוג’ן מודיעה על אישור FDA לניסוי קליני שלב 1/2 של COM701 עם Opdivo ומעכב TIGIT של בריסטול-מאיירס סקוייב. הניסוי הוא חלק מהניסיון להרחיב את אוכלוסיית החולים שמגיבים לאימונותרפיה של סרטן.

קנס של 1.2 מיליון ₪ הוטל על בזן בגלל עבירות של זיהום אוויר. בית משפט השלום בחיפה הרשיע במסגרת הסדר טיעון את החברה בעקבות אירוע שריפה וזיהום במפרץ חיפה. על שלושה מנהלים בחברה הוטלו קנסות של 30 - 50 אלף ₪.

אלוף (מיל’) משה קפלינסקי מונה למנכ”ל בתי זקוק לנפט. לקפלינסקי ניסיון של 32 שנים בצה"ל, ובתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל מפעלי נשר ישראל. קפלינסקי יכנס היום לתפקיד, תנאי העסקתו טרם פורסמו.

תכנית סיוע של 300 מיליון שקל תתמוך בענף התיירות והמלונאות. לאור העובדה שלא צפויים לשוב לישראל תיירים בהיקף משמעותי בחודשים הקרובים, סיכמו שר האוצר ושר התיירות על הקצאת תקציב לסיוע בהפעלת המלונות גם ללא תיירות חוץ.

 בזק מדיעה על הסכם חדש בפלאפון, כל העובדים שהוצאו לחל”ת ישובו לעבודה. על פי הסכם בין ההסתדרות, הנהלת פלאפון וועד עובדי החברה, כל העובדים יחזרו מחל"ת עד לאחד ביוני ויקבלו מענק. תקציב הרווחה יוקטן כדי לאפשר את העמידה השנתית ביעדי החברה.

 מגדל ביטוח מקצצת את שכר הבכירים ב - 10%. תוספות השכר לשנים 2020 ו - 2021 יופחתו וישולמו בינואר 2021. שכרם של היו"ר, המנכ"ל, חברי הדירקטוריון והמנהלים הבכירים יופחת זמנית. החסכון הצפוי מוערך בכ - 50 מיליון ₪.

 הפניקס סיכמה את הרבעון הראשון עם הפסד כולל לבעלי המניות של 577 מיליון ₪. ההפסדים הינם בשל מגיפת הקורונה והירידות בשווקים הפיננסים. החברה מעריכה את סך ההשפעה של הקורונה ברבעון הראשון בכמיליארד ₪ וצופה התאוששות משמעותית ברבעון השני.

 אאורה מגייסת עד 44 מיליון ₪ בהנפקת זכויות. בעל השליטה יעקב אטרקצ’י מתכוון לממש את חלקו באופן מלא ולהשקיע כ - 20 מיליון ₪. החברה מסכמת את הרבעון עם הכנסות של כ - 213 מיליון ₪ בהשוואה ל - 85 מיליון ₪ ברבעון המקביל.

אינטליקנה חתמה הסכם החלפת מניות בהיקף של כ - 500 אלף דולר עם חברת סיטרין. שיתוף הפעולה בין החברות כולל הקצאת מניות הדדית ושילוב יכולות בתחום הקנאביס עם קידום פעילות אסטרטגי.

מסקירת לאומי: "המתיחות הגואה בין ארה”ב לסין עלולה להקשות על התאוששות שוק הנפט", "הביקוש לנפט צפוי להישאר נמוך במהלך השנה לעומת הרמה שהייתה לפני התפרצות וירוס הקורונה. במהלך 2021 מחיר נפט מסוג BRENT צפוי לעלות לסביבות ה - 50 דולרים לחבית".

גידול של כ - 80% בהכנסות קרן הריט מניבים ברבעון הראשון. היקף נכסי הנדל"ן המניב של הקרן עומד על כ - 1.54 מיליארד ₪. ה -NOI הסתכם בכ -23.6 מיליון ₪, צמיחה של כ - 96% לעומת כ - 12 מיליון ש"ח ברבעון המקביל.

שר האנרגיה יובל שטייניץ: יעד האנרגיות המתחדשות גדל ל - 30% עד שנת 2030. בשבועות האחרונים ניכרת חזרה למגמת תאוצה בהקמת מערכות אנרגיה מתחדשת, במסגרת סדרת ההסדרות של אלפי מגוואטים שפרסמה הרשות.

ברנמילר פיתחה מערכת לחימום מים באמצעות אגירת חום. המערכת הראשונה הותקנה בימים האחרונים במוצב צה"ל בהר חריף. עלות הפרויקט מוערכת בכ - 1.5 מיליון ₪.

קופות הגמל המנייתיות השיגו בחודש מאי תשואה של כ - 2.5%. עליות השערים בשוקי המניות בעולם ובאיגרות החוב הקונצרניות והממשלתיות בארץ פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש ומיתנו את הירידות מתחילת השנה.

מיט-טק גייסה כ - 20 מיליון ₪ מרמי לוי ומשקיעים נוספים. הגיוס מאפשר לחברה לעמוד בתנאי הרישום בבורסת הנאסד"ק. החברה צופה השלמת אבן דרך של הדפסת רקמה המורכבת ממספר סוגי תאים עד סוף השנה.

רמי לוי: הרווח הנקי ברבעון הראשון עלה בכ - 23%. ההכנסות ברבעון צמחו בכ - 17% לכ - 1.63 מיליארד שקל. הפדיון מחנויות זהות הושפע לחיוב מהתפשטות נגיף הקורונה ועיתוי חג הפסח ועלה בכ - 13.8%.

עזריאלי סיימה את הרבעון הראשון של השנה בתוצאות יציבות. ה -NOI גדל ב - 3% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב - 410 מיליון ₪. ה -FFO הסתכם ב - 305 מיליון ₪. עליה ניכרת נרשמה בפעילות באתר הקניות אונליין של החברה.

רווח נקי של 357 מיליון ש”ח למזרחי - טפחות ברבעון הראשון של 2020. התשואה להון עמדה על 9.1%, הגבוהה ביותר מבין הבנקים. הכנסות המימון ברבעון עלו ב - 9.5% והסתכמו ב - 1.41 מיליארד ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה