אלוף (מיל’) משה קפלינסקי מונה למנכ”ל בתי זקוק לנפט

לקפלינסקי ניסיון של 32 שנים בצה"ל, ובתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל מפעלי נשר ישראל; קפלינסקי יכנס היום לתפקיד; תנאי העסקתו טרם פורסמו

חדשות ספונסר 01/06/2020 11:18

א+א-

קבוצת בזן, תשלובת הזיקוק והפטרוכימיה הגדולה בישראל, מדווחת היום כי דירקטוריון החברה החליט למנות את אלוף (מיל’) משה קפלינסקי, למנכ"ל הקבוצה.

 

קפלינסקי, 63, נשוי ואב לשניים וסבא לשלושה, שימש בתפקידו האחרון כמנכ"ל מפעלי נשר ישראל בין השנים 2013-2020. במהלך שנות עבודתו של קפלינסקי כמנכ"ל נשר, הרחיבה נשר את פעילותה בתחומי האנרגיה והמחזור והפכה לחברת המחזור הגדולה בישראל תוך שילוב חומרי גלם ודלקים חליפיים בתהליך הייצור.

 

משה קפלינסקי שירת את המדינה במשך יותר משלושים שנה במגוון תפקידים בצה"ל, בין היתר כאלוף פיקוד המרכז, מזכיר צבאי לראש הממשלה, ובתפקידו האחרון כסגן הרמטכ"ל עד לפרישתו בשנת 2007. עם פרישתו שימש כמנכ"ל חברת בטר פלייס ישראל עד שנת 2012.

 

תנאי העסקתו של מר קפלינסקי כמנכ"ל החברה, אושרו על ידי הדירקטוריון, לאחר אישורם על ידי ועדת התגמול של החברה, והם יפורטו במסגרת זימון האסיפה הכללית שיפורסם בהקדם.

 

עובדיה עלי, יו"ר דירקטוריון קבוצת בזן: "התרשמנו מאד מכישוריו ומניסיונו של אלוף (מיל’) משה קפלינסקי כמנהל וכמנהיג, ואני בטוח שבזכות יכולות אלו ידע מר קפלינסקי להוביל את קבוצת בזן בהצלחה תוך התמודדות עם מגוון האתגרים הניצבים בפניה. ברצוני להודות להנהלת החברה ובכלל זה למר שלומי בסון על תרומתם לניהול החברה בשנה האחרונה". 

 

האלוף במיל משה קפלינסקי, מנכ"ל קבוצת בזן הנכנס: "אני מבקש להודות לדירקטוריון קבוצת בזן על האמון שהביע בי בכך שבחר בי לעמוד בראש תעשיית הזיקוק והפטרוכימיה הגדולה בישראל, שחשיבותה כתעשייה חיונית לפעילות המשק התחדדה בתקופה האחרונה."

 

לקפלינסקי צפויים שלל אתגרים בתפקידו החדש. בזן סיימה את הרבעון הראשון על רקע משבר הקורונה שגרם לשחיקה חריגה במרווח הזיקוק המנוטרל, בהפסד נקי של 146 מיליון דולר. יחד עם זאת, הביקושים לדלקי תחבורה בעולם צפויים לעלות בהדרגה החל מהמחצית השנייה של שנת 2020 ולחזור לרמתם טרום משבר הקורונה בשנת 2022.

 

עם פרסום הדוח נמסר מבזן כי החברה מעריכה שמרווחי הזיקוק צפויים להשתפר בהדרגה ואף לעלות בטווח הבינוני-ארוך. כמו כן קובעת הערכת השווי של בזן כי שווי פעילות הדלקים של החברה עומד על כ- 1.7 מיליארד דולר, 300 מיליון דולר מעל הערך בספרים, שעומד על כ- 1.4 מיליארד דולר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה