עזריאלי סיימה את הרבעון הראשון של השנה בתוצאות יציבות

ה-NOI גדל ב-3% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-410 מיליון ₪; ה-FFO הסתכם ב-305 מיליון ₪; עליה ניכרת בפעילות באתר הקניות אונליין של החברה

פולי טל 01/06/2020 10:00

א+א-

קבוצת עזריאלי פרסמה אמש את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020, תחת השפעות משבר הקורונה וסגירת הקניונים החל מסוף מרץ. החברה מדווחת על תוצאות דומות לאלו של הרבעון הקודם, ולא מזהה השפעה משמעותית של הקורונה.

 

קבוצת עזריאלי נסחרת בבורסה לפי שווי שוק של כ-22.3 מיליארד ₪, ובבעלותה נכסים מניבים בשטח כולל של כ-1.2 מיליון מ"ר הכוללים קניונים ומרכזים מסחריים, משרדים, דיור מוגן ונכנסים בחו"ל בעיקר ביוסטון ואוסטין בארה"ב ובאנגליה, ובנוסף 11 פרויקטים בהקמה ותכנון ו-6 פרויקטים של הרחבה והשבחה. שיעור התפוסה הממוצע של החברה עומד על כ-99%.

 

את הרבעון הראשון סיימה החברה עם NOI שהסתכם ב-410 מיליון ש"ח, גידול של כ-3% לעומת הרבעון המקביל. Same Property NOI גדל ב-1%. FFO - הסתכם ב-305 מיליון ש"ח, לעומת 345 מיליון ש"ח ברבעון המקביל, בנטרול הדיור המוגן הסתכם ב-293 מיליון ש"ח, ביחס ל-294 מיליון ש"ח ברבעון המקביל.

 

במהלך הרבעון השקיעה הקבוצה כ-230 מיליון ש"ח בנדל"ן להשקעה, השבחת נכסים קיימים ופיתוח נכסים חדשים. בשנת 2019 כולה השקיעה הקבוצה כ-1 מיליארד ₪.

 

קבוצת עזריאלי השלימה בחודשים האחרונים מכירה של מספר חברות בנות של גרנית וחברת לאומי קארד שנמכרה תמורת 600 מיליון ₪. עוד נמכרו סונול, טמבור, סופרגז ולאחרונה גם GES שמכירתה הושלמה בחודש מאי ותתבטא בתוצאות הרבעון הבא. סה"כ החברה מכרה את כלל הנכסים בתמורה לכ-2 מיליארד ₪ ורשמה רווח מצטבר של כ-1.2 מיליארד ₪.

 

החל מה-15.3 ועד 7.5 קניוני הקבוצה היו סגורים בהוראת הממשלה למעט עסקים חיוניים המייצגים כ-10% משכר הדירה במגזר זה. החל מה-7.5 נפתחו הקניונים בצורה כמעט מלאה, כאשר הפתיחה נעשתה תחת מגבלות תפעוליות.

 

בקבוצת עזריאלי מדווחים על מגמה חיובית בתנועת המבקרים, כאשר נכון למועד פרסום הדוח כ-99% מהעסקים שהותרה פתיחת עסקיהם פועלים. במהלך התקופה בה הקניונים לא פעלו הציעה עזריאלי תכנית הטבות לשוכרים בקניונים בהיקף של 200 מיליון ש"ח וכן הקימה קרן פיננסית לסיוע לשוכרים בהיקף של כ-100 מיליון ש"ח. השלכות התוכנית יבואו לידי ביטוי בירידה של ה-NOI ברבעון השני.

 

בתחום המשרדים מציינת החברה באופן מפתיע כי נכון למועד זה קיימת השפעה מועטה על התחום. החברה הציעה לשוכרים פריסה של שכר הדירה הרבעוני לתשלומים חודשיים והיא מעדכנת כי שיעורי הגבייה מהדיירים נכון לחודש אפריל עמדו על 95%.

 

בתחום הדיור המוגן שמרה הקבוצה על שיעורי תפוסה גבוהים בבתים קיימים וננקטו צעדי מנע משמעותיים עוד בטרם פרסום ההנחיות הממשלתיות. פתיחת פאלאס להבים, בית הדיור המוגן החדש שהקימה החברה בדרום הארץ, התקיימה במאי 2020 ואכלוס הדיירים בפרויקט החל.

 

את סגירת הקניונים ניצלה החברה כדי להגדיל את הפעילות המקוונת שלה. קבוצת עזריאלי מדווחת שפעילות האי-קומרס שלה זינקה משמעותית ברבעון וגדלה ב-95%. כמו כן חל גידול במספר הקמעונאים והשותפים העסקיים הפעילים בפלטפורמה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה