קנדוק קיבלה רישיון גידול במתקן חדש

המתקן הדרומי ירחיב את כושר הייצור המקסימאלי של החברה ליותר מ-100 טון קנאביס רפואי בשנה וצפוי להגדיל מהותית את ההכנסות והרווחים של החברה; השיווק המסחרי יחל כבר ב-2020

חדשות ספונסר 27/05/2020 10:50

א+א-

חברת אינטרקיור מדווחת היום כי חברת הבת קנדוק (בבעלות מלאה) , קיבלה רישיון גידול במתקן הדרומי, הנחשב למתקן גידול קנאביס רפואי הגדול בישראל. קנדוק תחל בתוך מספר ימים בשתילת צמחים בהיקף מסחרי של כ-24,500 צמחים.

 

השיווק המסחרי של תוצרת המתקן הדרומי יחל כבר במהלך החציון השני של 2020 וצפוי להגדיל את היקף הייצור, הכנסות ורווחי החברה באופן מהותי.

 

קבלת רישיון הגידול מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות מהווה צעד משמעותי בהרחבת פעילותה של קנדוק ובמימוש אסטרטגיית הצמיחה בארץ ובעולם. המתקן הדרומי הינו מתקן הייצור השישי העומד לרשות החברה, בנוסף למתקן הצפוני ולארבעה הסכמי שת"פ לייצור קנאביס רפואי באמצעות יצרנים חיצוניים המגדלים באישור היק"ר במשרד הבריאות.

 

בנוסף לרשות החברה עומד מערך ייצור בחו"ל הכולל שלושה מתקנים בהם מתקן פעיל באיחוד האירופאי הפועל בתקן EU-GMP. כיום, לאחר שדרוג המתקן הצפוני של החברה ועם הפעלתו לראשונה של המתקן הדרומי, לקנדוק כושר ייצור מקסימאלי בהיקף הגבוה מ-100 טון קנאביס רפואי בשנה.

 

המתקן הדרומי מתפרס על שטח כולל של 170 דונם ובעל היקף ייצור מקסימלי של עד 88 טון קנאביס רפואי בשנה. רישיון הגידול ניתן לשלב A של הפרויקט בשטח כולל של כ-30 דונם (כולל שטח תפעולי) בעל כושר ייצור שנתי צפוי של בין 7 עד 10 טון בשנה של קנאביס רפואי. קנדוק תמשיך לבחון את הצורך בפיתוח חלקים נוספים במתקן הגידול עד למימוש מלוא היקף הייצור באתר.

 

בניית האתר הדרומי מבוצעת באופן מודלארי בהתאם להתפתחויות הרגולציה הנוגעות לייצוא קנאביס רפואי מישראל. קבלת רישיון הגידול במתקן הדרומי מצטרפת לאישור חשוב נוסף שקיבלה קנדוק לאחרונה לעמידתה בתקן הגידול האירופי (GACP), אשר פתח בפני החברה אפשרות ייצוא למדינות האיחוד האירופי של מוצרי הקנאביס הרפואי של החברה.

 

משרד הכלכלה אישר לאחרונה את צו הייצוא וההערכה היא כי השלמת תיקון תקנות היצוא על ידי הממשלה וקבלת היתר היצוא עשויים להתקבל בקרוב.

 

קנדוק ערוכה להרחבת מכירת מוצריה בשווקי יעד בחו"ל, ובין היתר קנדוק התקשרה בשיתוף פעולה אסטרטגי עם Tilray Inc. מהחברות המובילות בעולם בתחום הקנאביס, הכולל מכירה ויצוא של 5 טון של מוצרי הקנאביס הרפואי של קנדוק למערך ההפצה הבינלאומי של Tilray, המונה כ-15 מדינות. בכוונת החברה לפעול באמצעות שיתוף הפעולה עם Tilary לייצוא מסחרי ראשון מישראל, עם קבלת אישור ייצוא.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה