אנלייט השלימה את ההפעלה המסחרית של שלושה פרויקטים סולארים

ההכנסות בשלושת הפרויקטים צפויות לעמוד על כ-8 מיליון ₪ במצטבר, למשך כל תקופת הפעלתם שנקבעה על כ-23 שנים

חדשות ספונסר 26/05/2020 11:27

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט מדווחת היום כי הושלמו האישורים הנדרשים להפעלה מסחרית של שלושה פרויקטים של החברה בהיקף של כ-21 מגה ואט. שלושת הפרויקטים הם חלק מהזכייה של החברה בהליך תחרותי של רשות החשמל לקביעת תעריף לייצור חשמל בטכנולוגיה סולארית.

 

הפרויקטים מוחזקים על ידי שותפויות פרויקט עתידיות. פרויקט בית השקמה הוא בשליטה מלאה של אנלייט, בפרויקט בית השיטה שיעור האחזקה של החברה עומד על 74% ובפרויקט קדרים שיעור אחזקותיה של אנלייט הוא כ-50%.

 

בהתאם לכושר הייצור החזוי של הפרויקטים והתעריף שנקבע, ההכנסות מתקבולי החשמל בשלושת הפרויקטים צפויות לעמוד על כ-8 מיליון ₪ במצטבר, למשך כל תקופת הפעלתם שנקבע על כ-23 שנים.

 

הפרויקטים השלימו את מלוא התהליכים והבדיקות הנדרשות בהצלחה, קיבלו אישורי הפעלה מסחרית מחברת החשמל ועמדו באבן הדרך שנקבעה במכרז לחיבור הפרויקטים לרשת החשמל. בשטח קדרים האישור הרגולטורי שנדרש והתקבל הוא מ"אורות קדרים" המוגדרת כמחלק חשמל היסטורי בשטחי קדרים.

 

בתחילת 2019 חתמה אנלייט על הסכם עם כלל חברה לביטוח למימון החוות הסולאריות המדוברות בהיקף של כ-70 מיליון ₪. תקופת החוב היא תקופת ההקמה בתוספת 22 שנים. הריבית צמודה למדד המחירים לצרכן, ריבית בסיס בתוספת מרווח בין 2-2.5%.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה