מיטרוניקס מציגה צמיחה של כ-12% בהכנסות הרבעון הראשון

עיקר המכירות מגיע ממכירת רובוטים לבריכות פרטיות, שהסתכמו ב-271.4 מיליון ₪; הרווח הנקי הסתכם בכ- 63.8 מיליון ש״ח, גידול של 7.3%

חדשות ספונסר 26/05/2020 12:12

א+א- 1

חברת מיטרוניקס יצרנית רובוטים לניקוי בריכות, פרסמה אתמול בערב את תוצאות רבעון ראשון לשנת 2020 והציגה צמיחה בשורת המכירות וברווח הנקי.

 

מכירות החברה גדלו ב-11.9% והסתכמו בכ- 313.7 מיליון ש"ח, לעומת כ- 280.3 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. חלק הארי במכירות החברה שייך לתחום הרובוטים לבריכות פרטיות, שם הסתכמו ההכנסות ב-271.4 מיליון ₪, גידול של כ- 10.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. העלייה נובעת ממכירות Early-Buy מוצלחות מאוד בכל הטריטוריות המרכזיות.

 

מכירות החברה במגזר הרובוטים לבריכות הציבוריות הסתכמו בכ- 23 מיליון ש"ח, גידול בשיעור של כ- 18.1%. הגידול המרשים במכירות הסגמנט מיוחס בעיקר למכירות בארה"ב לאור השינוי במערך המכירות בטריטוריה ומאמצי שיווק לפיתוח מגזר זה. ההכנסות ממוצרי בטיחות ומוצרים נלווים לבריכות הסתכמו לכ- 19.3 מיליון ש"ח, עלייה של כ-19.7%. הגידול במכירות נובע מעליה במכירות של מוצרי הבטיחות וטיפול במים, בעיקר בצרפת ובאוסטרליה ומכירות הפוסיידון בסינגפור.

 

מבחינת חלוקה גיאוגרפית, מכירות החברה בארה״ב הסתכמו לסך של 146.9 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 16% וכ-21% במונחי דולר אמריקאי. מכירות החברה באירופה הסתכמו לסך 130.4 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 4%, וכ-10.5% במונחי אירו. מכירות החברה באוקיאניה הסתכמו לסך של 24 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 20%, וכ-37% במונחי דולר אוסטרלי. מכירות החברה לשאר העולם הסתכמו לסך של 12.4 מיליון שקלים, גידול בשיעור של 60%.

 

הרווח הגולמי הסתכם לכ- 132 מיליון ש"ח, עלייה של 9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי ירד לרמה של 42% לעומת 43.2% ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בשיעור הרווחיות הגולמית נובעת בעיקרה מירידת שערי החליפין: האירו שנחלש בממוצע בשיעור של כ-6.7% אל מול השקל, והדולר האוסטרלי שנחלש בממוצע בשיעור של 8.6% אל מול השקל. מנגד, הושג שיפור בעלויות הייצור, ביעילות הייצור באתר דלתון, ומעליית הרווחיות במוצר הפוסיידון ומוצר הכיסויים האוטומטיים עקב התייעלות תפעולית שהובילה לחיסכון בעלויות.

 

הרווח התפעולי הסתכם לסך של כ-75.2 מיליון ש"ח, עלייה בשיעור של 9.5% לעומת הרבעון המקביל. שיעוור הרווחיות התפעוליות הגיע לרמה של 24% לעומת 24.5% בתקופה המקבילה אשתקד. בנטרול השפעות מטבע, הרווח התפעולי הסתכם בכ- 86.5 מיליון שקלים, גידול של 26% ושיעורו מהמכירות עלה ל- 26.1%

 

ה EBITDA הסתכם לסך של כ- 86.2 מיליון ש"ח, גידול בשיעור של 10.5%. מיטרוניקס מסיימת את הרבעון הראשון לשנת 2020 ברווח נקי של כ- 63.8 מיליון ש"ח, גידול בשיעור של 7.3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

אייל טריבר, מנכ"ל: " אנו מסכמים רבעון ראשון חזק מאוד למרות השפעת המטבעות ומשבר הקורונה, המשקף מכירות Early Buy מוצלחות, מכירות אונליין גבוהות, הערכות טובה של החברה לקראת העונה בכל השווקים באירופה ובארה״ב, והמשך צמיחה דו ספרתית בשווקים העיקריים בחצי כדור דרומי, בעיקר באוסטרליה ואסיה.

 

את השפעות הקורונה התחלנו להרגיש באמצע פברואר על הספקים שלנו, ובמרץ על השווקים, אך לאור ההיערכות המהירה של החברה בכל הגזרות ובשל אופי הפעילות העסקית שלנו, למשבר הקורונה לא הייתה השפעה לרעה על השגת היעדים העסקיים שהצבנו לרבעון הראשון. אנו נערכים למשמעויות אפשריות של השפעת המשבר ברבעונים הבאים.

 

יחד עם זאת, בשלב זה, למרות ירידה מסוימת בהכנסות בחודש אפריל והשפעות המשבר על השוק הציבורי שנותר עדיין סגור, נכון להיום החברה פועלת ומוכרת בכל השווקים ועושה את המיטב לסיים גם את יתרת השנה בצורה הטובה ביותר. ברמת השוק, הבריכות הפרטיות נפתחו ומזג אויר טוב מאוד בכל השווקים וקיימת מגמה של שימוש מוגבר של בעלי הבריכות בתקופה זו.

 

ברמת החברה, הפריסה הגיאוגרפית הרחבה, הנוכחות בכל הערוצים ובפרט בימים אלו, היכולות והקשרים בערוצי האונליין, עוצמת המותג, יכולות השיווק הדיגיטלי שפיתחנו מאפשרים לחברה לפעול למרות האתגרים וחוסר הוודאות שעדיין צריכים להילקח בחשבון.

 

  1. מניות בכתבה
  2. מיטרוניקס

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אפשר ניתוח בבקשה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    falixs 26/05/2020 10:16