קרדיט: גיא אסייג

עליות בתל אביב, מדד הבנקים מטפס 0.7%

תל אביב 125 עולה 0.8%; דלק קבוצה מזנקת 6.3%; בזן יורדת 4.17% אחרי הדוחות; פתיחה חיובית באירופה, פוטסי מוסיף 2%; החוזים העתידיים נסחרים בעליות של עד 2%

מערכת ספונסר 26/05/2020 12:12

א+א- 1

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים על רקע המגמה החיובית בעולם; בניו יורק הושבת אתמול המסחר לרגל יום הזיכרון בארה"ב, וגם בלונדון הושהה עקב חופשת הבנקים. יתר המדדים המרכזיים באירופה הציגו אמש מגמה חיובית והמסחר באסיה מתנהל כעת בעליות שערים. יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בעליות, ומבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הנדל"ן שטיפס כ – 2.66%.

 

שלל דוחות יתפרסמו היום ומחר, לסיכום עונת הדוחות של הרבעון הראשון, אם כי חלק מהחברות מנצלות את ההקלה שהעניקה הרשות לניירות ערך ודוחות את הפרסום לחודש יוני. בין המדווחות - בזן, אלקטרה צריכה, אלביט מערכות, מטריקס, פנאקסיה, אבוג’ן ועוד רבות. 

 

בנק ישראל הותיר אתמול את הריבית ברמה של 0.1%. חטיבת המחקר מעריכה שלאחר התכווצות משמעותית ב – 2020, תהיה צמיחה מהירה בתוצר ב - 2021, אך שיעור האבטלה בתום 2021 יהיה גבוה מזה שהיה ערב המשבר.

 אורד סיכמה אמות מידה פיננסיות חדשות עם בנק לאומי והבינלאומי; על פי המסוכם, בין היתר, הרווח הנקי של החברה לא יפחת מסך של 2.5 מיליון ש"ח בדוחות החברה בסוף ספטמבר.

 כרמית תעשיות ממתקים מחליפה את ספק הלוגיסטיקה. החברה התקשרה עם אורשר מחסני ערובה לצורך שירותי אחסון, ניהול מלאי והפצה, במקום דנלוג, ספק הלוגיסטיקה הקודם.

דלק מוכרת את תמלוגי העל של כריש ותנין תמורת 318 מיליון ₪. מכירת תמלוגי העל היא חלק מהתחייבויותיו של יצחק תשובה למחזיקי האג"ח במסגרת המתווה עליו הסכימו הצדדים בשבוע שעבר.

מבנה: הרווח הנקי ברבעון עלה ב - 6% והסתכם בכ - 123 מיליון ₪. ה -FFO מנכסים מניבים עלה בכ - 11% לעומת התקופה המקבילה. החברה מפרסמת תחזית לשנה כולה עם FFO בטווח של 381 - 401 מיליון ₪.

 לוינשטין נכסים השלימה גיוס של כ - 50 מיליון ₪ מגופים מוסדיים מובילים. החברה ביצעה הנפקה פרטית בדרך של הרחבת אג"ח סדרה ב’; כספי הגיוס ישמשו בעיקר להגדלת נזילות והגדלת מסגרת האשראי הלא מנוצלת של החברה.

פרסומים רשמיים מגלים שכלכלת ישראל התכווצה ב - 7.1% ברבעון הראשון של 2020. הירידה, הנובעת ממשבר הקורונה, היא הגבוהה ביותר בעשרים השנים האחרונות. בהוצאה לצריכה פרטית, חלה ירידה של 20.3%.

איילון ביטוח מפטרת 50 עובדים ודוחה מענקים מ – 2019. החברה הוציאה 15% מהעובדים לחל"ת, שיסתיים ביוני, וצופה שכלל הצעדים שננקטו מאז פרוץ המשבר יחסכו כ - 30 מיליון ש"ח מהוצאותיה בשנת 2020.

כאל מסכמת את הרבעון עם הפסד של 7 מיליון ₪ בשל אירועי הקורונה. ההוצאות להפסדי אשראי הסתכמו ב - 105 מיליון ש"ח לעומת 34 מיליון ש"ח ברבעון המקביל בשל הגדלת ההפרשות. בנטרול השפעת הקורונה, כאל צמחה בהכנסות, במספר כרטיסים חוץ בנקאיים וביתרות אשראי.

 נקסטקום תקים חוות סולריות עבור EDF בכ - 30 מיליון ₪. החברה מנהלת בנוסף משא ומתן להסכם תחזוקה למערכות שתקים. הקמת הפרויקט תמשך כשישה חודשים.

 חילן דיווחה כי לא צפויה השפעה מהותית של הקורונה על תוצאות פעילות החברה בהמשך השנה. הכנסות החברה עלו ב - 3.4% ברבעון הראשון והסתכמו ב - 412.7 מיליון ₪. הרווח הנקי גדל ב - 1.1% ל - 33 מיליון ₪.

הממשלה אישרה את הרחבת תכנית הסיוע הכלכלית ב - 14 מיליארד ₪ נוספים. האישור מעמיד את סך תכניות סיוע הממשלתיות על כ - 100 מיליארד שקלים. הרחבת התכנית כוללת תמריצים להחזרת עובדים, על מנת להוריד במהירות את שיעור האבטלה במשק.

מחזיקי האג”ח של פתאל דחו את הסדר החוב. החברה ביקשה ממחזיקי האג"ח לוותר על עמידה בתנאים הפיננסים עד להתאוששות החברה, אך לא קיבלה את הרוב הדרוש. דוד פתאל: "המתנגדים להצעה לא נותנים יד להצלת המשק".

הכנסות קבוצת שטראוס עלו ב - 3% ברבעון הראשון. בנטרול השפעות שערי מטבע, ההכנסות עלו ב - 8.1% והסתכמו ב - 2.17 מיליארד ₪. הרווח ירד בשיעור קל של 0.3% והסתכם ב - 171 מיליון ₪.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    טמבל מי שלא קונה פתאל ומחכה לעוד שבועיים כשיפתחו את המלונות, כבר בגרמניה המלונות שלה נפתאות, היא בקלות תגיע לשער 30000-35000, לקנות ולהחזיק

    אבי 27/05/2020 00:50