מגה אור רוכשת קרקע בבית שמש תמורת 63 מיליון ₪

בכוונת החברה להקים במתחם פרויקט להשכרה שעלות הקמתו ואופן מימונו עדיין לא ניתנים להערכה

חדשות ספונסר 24/05/2020 10:19

א+א-

 

חברת מגה אור של צחי נחמיאס מדווחת הבוקר על חתימת הסכם לרכישת 50% מזכויות המוכר בקרקע ששטחה הכולל עומד על 160 דונם בבית שמש, בתמורה ל-63 מיליון ₪. החברה מתכוונת להקים במתחם פרויקט להשכרה בשיתוף עם המוכר ובחלקים שווים בין הצדדים, בהתאם לשימושים המותרים בתב"ע. ייעוד הקרקע כיום היא מתקני תעשיה ומחסנים.

 

התמורה תשולם על ידי החברה בשני תשלומים – תשלום ראשון בסך של 18.9 מיליון ₪ יופקד בחשבון נאמנות וישמש לסילוק משכנתאות שנלקחו על ידי המוכר ממוסדות בנקאיים שונים. התשלום השני בסך של 44.1 מיליון ₪ ישולם בתוך 60 יום ממועד חתימת הסכם הרכישה.

 

הרכישה תמומן מהונה העצמי של החברה, והיא צפויה לשלם מס רכישה בהיקף של 3.84 מיליון ₪.

 

נכון למועד זה, השטח הנרכש פנוי ואין בו זכויות לצדדי ג’ כלשהם, למעט שטח קטן המאוכלסס ומושכר לשוכרים בודדים לתקופות קצרות שניתן להביאן לסיום מוקדם בהתאם לתנאים שנחתמו בין השוכרים והמוכר.

 

במגה אור מסרו כי בשלב זה טרם ניתן להעריך את עלות הקמת הפרויקט ואת אופן מימונו על ידי החברה.

 

לאחרונה ניסתה מגה אור לרכוש את חברת ישפרו יחד עם ביג מרכזי קניות, בתמורה לכ-855 מיליון ₪  אך העסקה הסתבכה. וירוס הקורונה פרץ לחיינו, מרכזי הקניות נסגרו, ובסוף מרץ דיווחה מגה אור כי לנוכח האירועים והשינוי המהותי בנסיבות ובמצב הכלכלי בארץ ובעולם, הצדדים בוחנים מחדש את היתכנות השלמת העסקה.

 

אלא שבעל השליטה בנכסים ובניין אדוארדו אלשטיין לא חיכה יותר מדי וימים ספורים לאחר מכן הודיע על חתימת עסקה חדשה למכירת ישפרו, עם כידן דהרי וירון אדיב, בעלי חברת תנופורט. העסקה התבצעה במחיר נמוך יותר מזה שהציעו מגה אור וביג – 800 מיליון ₪ בלבד.

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה