המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 עלה בכ – 1% ומדד ת"א 125 עלה כ – 0.78%. מדד הנפט והגז הוביל את העליות כשעלה כ – 2.2%

מערכת ספונסר 20/05/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.97% ומדד ת"א 125 ננעל בעלייה של כ – 0.78%. מדד ת"א SME60 עלה בשיעור של כ – 0.66% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשעלה כ – 2.18%. ת"א טכנולוגיה עלה כ – 1.32%, מדד הבנקים עלה כ – 1.03%. מדד הביומד ירד כ - 0.4% ומדד הנדל"ן ירד בשיעור זהה.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, קבוצת דלק, טבע, פועלים, מליסרון, נייס, איי.סי.אל ואלביט מערכות, כולן בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית ארקו החזקות שעלתה כ – 9.33%, ואחריה עלו מניות קבוצת דלק, לוינשטיין נכסים, איסתא, נאוויטס פטר יהש, רציו יהש, פורמולה מערכות וארד.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אופקו הלת’ שירדה כ – 4.81%, ואחריה ירדו מניות אקויטל, אינרום, אפי נכסים, רבוע נדלן, נורסטאר, באטמ ואדגר.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.36 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות שערים וגם באירופה מסכים ירוקים.

 כיטוב פארמה הודיעה כי היא משיקה בארה”ב את Consensi. המוצר מציע טיפול חדש לסובלים גם מיתר לחץ דם וגם מכאבים הנובעים מדלקת מפרקים.

 ביוליין מצפה לתוצאות משלושה ניסויים קליניים במחצית השניה של 2020. את הרבעון הראשון של השנה מסיימת החברה עם העמקה בהפסד ל - 6.6 מיליון דולר. בקופת החברה מזומנים בסך של 21.2 מיליון דולר.

בנק ישראל מדווח היום על התאוששות בהוצאות הציבור בכרטיסי אשראי. בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר. כצפוי, ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה.

 קופיקס גרופ מגדילה את אחזקותיה בחברת קופיקס גלובל. הקצאת המניות לקופיקס גרופ בהיקף של 1.5 מיליון דולר התבצעה במסגרת גיוס הון בהיקף כולל של כ - 3 מיליון דולר. במקביל קופיקס רוסיה תתמזג אל תוך קופיקס גלובל.

מינויים חדשים בקסטרו: רון רוטר מתמנה למנכ”ל. רון הוא נכדו של מייסד החברה אהרון קסטרו, ומחליף את המנכ"לים המשותפים אתי וגבי רוטר. גבי רוטר ימונה ליו"ר הדירקטוריון של הקבוצה, אתי רוטר תכהן כדירקטורית.

סייפ טי: חברת הבת NetNut חתמה על עסקאות חדשות בתחום אבטחת הסייבר. ההסכמים שנחתמו עם חברות שונות יאפשרו לחברות אלה להשתמש ברשת הגלובלית של NetNut ולספק להן חיבורים מאובטחים לאתרי אינטרנט.

חברת J.C. Penney פשטה רגל וסטרווד ווסט עשויה להפסיד 7.8 מיליון דולר. ל - JCP חנויות בשישה מהקניונים של סטרווד, והיא נחשבת כשוכר עוגן; החברה החלה לבחון הצעות להסדר מול מחזיקי האג"ח.

טמיר שפירא ימונה למנכ”ל בחברת אילים קרנות נאמנות. בתפקידו האחרון כיהן שפירא כמנכ"ל משותף ודירקטור בתמיר פישמן קרנות נאמנות.

 לאומי שוקי הון על אורמת: "אחת האיכותיות בתחום האנרגיה האלטרנטיבית. מדובר בהשקעה ראויה עם רוח גבית, אבל השווי הוגן; מותירים את ההמלצה למניה על "משקל שוק" ואת מחיר היעד על 74 דולר למניה".

אס.אר אקורד: הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2020 ירד בכ - 10%. הפסדי האשראי הסתכמו בכ - 4.1 מיליון שקל על רקע עליה בהערכת סיכוני אשראי בגלל הקורונה. תיק הלקוחות בשיא של 5 שנים ועומד על כ - 718 מיליון שקל. החברה מחלקת דיבידנד של 6 מיליון ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה