חברת J.C. Penney פשטה רגל וסטרווד ווסט עשויה להפסיד 7.8 מיליון דולר

ל-JCP חנויות בשישה מהקניונים של סטרווד, והיא נחשבת כשוכר עוגן; החברה החלה לבחון הצעות להסדר מול מחזיקי האג"ח

חדשות ספונסר 20/05/2020 11:40

א+א- 1

חברת הנדל"ן המניב סטרווד ווסט הפועלת בתחום הקניונים והמרכזים המסחריים בארצות הברית מדווחת היום על ההפסדים הצפויים לה בעקבות פשיטת הרגל של רשת בתי הכלבו J.C. Penney.

 

ב-15.5.2020 הגישה JCP בקשה לחדלות פירעון (11 Chapter) לבית המשפט במדינת טקסס, ארה"ב. במסגרת הבקשה ציינה החברה כי היא סוגרת 242 חנויות של הרשת מתוך 846 חנויות ברחבי ארה"ב. למיטב ידיעתה של סטרווד רשימת החנויות העשויות להיסגר טרם פורסמה.

 

ל-JCP חנויות בשישה מהקניונים של סטרווד, והיא נחשבת כשוכר עוגן. שתי חנויות נמצאות בבעלותה של JCP וארבע נוספות הן בבעלות סטרווד ובשטח כולל של 1.1 ר"ר. סך הכנסות החברה מהשטחים המושכרים ל-JCP בכל ששת הנכסים, נכסים לסוף 2019 עומדים על כ-2.7 מיליון דולר ומהווים כ-1.64% מסך הכנסות החברה.

 

בחלק מהסכמי השכירות בהם קשורה החברה קיימות הוראות Co- tenancy, על פיהן סגירת חנויות מסוימות של שוכרי עוגן, עשויה להקנות לשוכרים אלה את הזכות להפחתה בדמי השכירות ולעתים אף לסיום מוקדם של הסכם השכירות.

 

במדיה והמנגנון הזה יופעל בעקבות סגירת כל שש חנויות JCP בכל נכסי החברה, ההשפעה על הכנסות החברה עשויה להיות כ- 7.8 מיליון דולר (כולל ההשפעה מדמי השכירות של JCP כתוצאה מסגירת כל החנויות).

 

השערת ההפסד הזו מבוססת על ההנחה שכל 6 החנויות בכל נכסי החברה יסגרו בסוף שנת 2020 ובתסריט שבו החברה לא תצליח להשכיר מחדש את השטחים הללו.

 

הדיווח על הקשיים עם JCP מגיע יומיים אחרי שסטרווד דיווחה כי היא לא עומדת באמות המידה הפיננסיות שלה ולכן לא תוכל לעמוד בחובותיה למחזיקי האג"ח שעומדים על כ-1.1 מייארד ש"ח. בעל השליטה בחברה בארי סטנליכט אמר שהחברה בוחנת הצעת הסדר חוב.

 

החברה קיבלה מספר הצעות במהלך הימים האחרונים במתווים שונים לבעלי האג"ח ובשבוע הבא תערוך החברה אסיפה שעניינה העמדה לפירעון מיידי של אגרות החוב של החברה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יש שמועות שאמזון רוצים לקנות

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    bnbo 20/05/2020 11:41