קאנומד מקימה מתקן גידול אינדור בתקן אירופאי

תחילת פעילות במתקן צפויה ברבעון רביעי 2020; המתקן מיועד לשרת לקוחות באירופה ומתוכנן להיות בעל כושר ייצור של כ-10 טון קנאביס רפואי בשנה; היקף ההכנסות של המתקן עשוי להגיע לכ-45 מיליון דולר לשנה

חדשות ספונסר 19/05/2020 17:10

א+א-

חברת הקנאביס קאנומד, שבשליטת האחים מנור וכפיר גינדי, אשר התמזגה לאחרונה עם חברת אי.יו.ביופארם (EU BIOPHARM), הודיעה על חתימת הסכם שכירות ארוך טווח לשטח בהיקף של כ-15 דונם בא.ת. ציפורית, המוגדר כאזור עדיפות א’ – שככל הנראה ייהנה מהקלות מס ומענקים, עליו מבנה בשטח של 6,125 מ"ר בו יוקם מתקן האינדור של החברה, Cano1.

 

המתקן מתוכנן על פי סטנדרטים בין לאומיים כדי לעמוד בתקינת EU-GMP ותהליך הגידול והייצור בו ילווה על ידי מומחים מהארץ ומהעולם.

 

מתקן האינדור של החברה מתוכנן לכלול שטחים לגידול וריבוי קנאביס רפואי וכן מפעל לייבוש ואריזה של תפרחות יבשות ומיצוי שמנים ובנוסף בית מסחר – הכול תחת קורת גג אחת. בכוונת קאנומד לייעד את התוצרת שלו לשוק האירופאי ולכן הוא מתוכנן כך שיעמוד בתקינה האירופאית המחמירה, EU-GMP. כושר ייצור המתקן מתוכנן לעמוד על כ-10 טון בשנה ותחילת הפעילות מתוכננת לרבעון הרביעי 2020.

 

המתקן ייבנה בשני שלבים כאשר בשלב הראשון יבנה חדר גידול אחד בתקן EU – GMP אשר יוכל להפיק 1 טון תפרחת לשנה. בשלב השני עם קבלת היתרי הבניה הרלוונטיים יושלם המתקן בעל כושר ייצור של כ 10 טון לרבות מפעל למיצוי ואריזה. היקף ההכנסות של המתקן החדש, בהנחה של תפוקה מלאה, עשוי להגיע לכדי כ-45 מיליון דולר לשנה.

 

לקאנומד כבר היום הסכמי הפצה עם לקוחות באירופה, ביניהם הסכם הפצה עם ACA-Muller, חברה ותיקה המייבאת תרופות מהאיחוד האירופאי לשוק הגרמני שההסכם עמה מוערך בכ-13.5 מיליון דולר לשנה, למשך 5 שנים.

 

בנוסף הודיעה לאחרונה קאנומד כי רכשה שליטה (55%) בשותפות המחזיקה בבית מרקחת במרכז הארץ, המחזיק רישיון למכירת קנאביס רפואי. מחזור ההכנסות השנתי של בית המרקחת לשנת 2020 מוערך בכ-22 מיליון שקל.

 

לצד מתקן האינדור, החברה מחזיקה בחוות קנאביס רפואי פעילה בבקעת הירדן הנמצאת בהרחבה לשטח כולל של חממות גידול בהיקף כ-11 דונם, כשכבר היום החברה מגדלת באופן שוטף על כ-3.6 דונם ממנו. קאנומד פועלת בכל שרשרת הערך של תעשיית הקנאביס הרפואי, ומחזיקה ב-17 קווי גנטיקה שיובאו מספק הולנדי.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה