רבעון חזק לקמהדע, ההכנסות עלו ב-24% ל-33.3 מיליון דולר

הרווח הנקי עלה ב-6% והסתכם ב-5.2 מיליון דולר; החברה מאשרת את תחזית ההכנסות ל-2020 בטווח של 132-137 מיליון דולר

חדשות ספונסר 18/05/2020 15:19

א+א- 1

 

חברת קמהדע, המתמחה במוצרים מבוססי פלסמה, מדווחת היום על התוצאות הכספיות לשלושת החודשים הראשונים של שנת 2020, ומסכמת רבעון חזק בצל התפשטות נגיף הקורונה.

 

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-33.3 מיליון דולר, עלייה של 24% מ- 26.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2019. הרווח הגולמי עמד על 11.5 מיליון דול, עלייה של 2% ביחס ל-11.2 מיליון דולר שדווח ברבעון הראשון של שנת 2019; הפרשי הרווחיות הגולמית הכוללת מושפעים משינויים בתמהיל מכירות המוצרים השונים בין הרבעונים.

 

הוצאות התפעול, כולל מחקר ופיתוח, מכירות ושיווק, הנהלה וכלליות והוצאות אחרות, הסתכמו ב- 6.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2020, בהשוואה ל- 6.0 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2019. עלייה זו הייתה בעיקר כתוצאה מגידול בהוצאות המו"פ הקשורות באופן ספציפי להתנעת הניסוי הקליני שלב 3 InnovAATe, אשר נועד להעריך את הטיפול באינהלציה של אלפא-1 אנטיטריפסין לטיפול במחלת החסר בחלבון האלפא-1-אנטיטריפסין.

 

הרווח הנקי הסתכם ב-5.2 מיליון דולר, או רווח של 12 סנט למנייה, ברבעון הראשון בהשוואה לרווח נקי של 4.9 מיליון דולר, או רווח של 12 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד.

 

תזרים מזומנים ששימש לפעילות שוטפת ברבעון הראשון של שנת 2020 בסך 1.9 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים מזומנים שנבע מפעילות שוטפת של 6.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2019. השינוי בתזרים מפעילות שוטפת נובע מתזמון תשלומים לספקים בגין מלאים אשר צפויים להימכר במהלך השנה.

 

בעוד שמגפת הקורונה העולמית ממשיכה לגרום למורכבות משמעותית בחיי היומיום ובפעילות העסקית, אנו ממוקדים בבטיחותם ורווחתם של עובדינו, הממשיכים ליישם פתרונות חדשניים לתמיכה בחולים ובשותפים שלנו“, ציין עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע. “מאמצים אלה תרמו לביצועים החזקים שלנו ברבעון הראשון של השנה.

 

בהתבסס על הביצועים החזקים שלנו ברבעון הראשון והתחזית הנוכחית שלנו להמשך השנה, אנו מאשררים את תחזית ההכנסה הכוללת שלנו לגבי סך ההכנסות של בין 132 מיליון דולר ל- 137 מיליון דולר לשנת 2020. “

 

"נכון להיום, מפעל הייצור שלנו נשאר פעיל ללא השפעה על המשכיותו העסקית, למרות תקנות החירום שיושמו בישראל בחודשים האחרונים בגלל מגפת הקורונה. יתר על כן, בהתבסס על מידע עדכני משותפי ההפצה שלנו בארה"ב בנוגע לרמות המלאי של המוצרים המוגמרים הזמינים להפצה בארה"ב ותוכנית האספקות שלנו להמשך השנה, אנו לא צופים מחסור אספקה משמעותי בעתיד הנראה לעין .

 

בהמשך, למרות שהיבטים מסויימים הקשורים למגפת הקורונה עשויים להשפיע על הביקוש בשוק ועל תנאי הייצור, אנו מתכוונים לשמור על תכניות הייצור והאספקה הנוכחיות שלנו, ולהגדיל את רמות מלאי חומרי הגלם באמצעות הספקים ונותני השירות שלנו על מנת לנהל כראוי כל שיבוש אפשרי באספקה ולהבטיח את המשכיות הייצור ", המשיך מר לונדון.

 

"כפי שפירסמנו בעבר, במהלך הרבעון הראשון, הצלחנו למקד במהירות את מאמצינו לפיתוח וייצור נוגדן מבוסס פלסמה אנושית מועשרת לטיפול במחלת הקורונה אשר ממנף את הפלטפורמה הטכנולוגית שלנו.

 

אנו שמחים לדווח היום כי הצלחנו להשיג כמויות מספקות של פלסמה מחולי קורונה שהבריאו בישראל. אספקה זו אפשרה לנו להתניע את הייצור של המוצר, אשר צפוי להיות זמין עד סוף הרבעון השני לטיפולי חמלה בישראל, על בסיס תקנות משרד הבריאות הישראלי. במקביל, אנו מנהלים דיונים עם משרד הבריאות הישראלי בנוגע להתנעה אפשרית של ניסויים קליניים רלוונטיים.

 

בנוסף, שמחנו לפרסם לאחרונה על שיתוף הפעולה הגלובלי שלנו עם קדריון ביופארמה, שיאפשר לנו להאיץ את פיתוח הנוגדן מבוסס פלסמה אנושית מעושרת לטיפול במחלת הקורונה ולהרחיב את הפצתו בשווקים הבינלאומיים", סיכם מר לונדון.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אימפריה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    יורי לוי 18/05/2020 15:20