בפעם השלישית – תשובה וקבוצת דלק ינסו שוב לגייס הון היום

אחרי שגיוס ההון נדחה פעמיים, קבוצת דלק הציגה מתווה חדש להסדר עם מחזיקי האג"ח; החברה מנהלת מו"מ למכירת זכויות העל של מאגר לוויתן וכריש

פולי טל 18/05/2020 10:13

א+א- 1

יצחק תשובה ממשיך במאמציו להגיע להסדר עם מחזיקי האג"ח של הקבוצה ולגייס הון כפי שהתחייב לעשות. לאחר שהגיוס שתוכנן להתבצע ביום חמישי האחרון (14.5) נדחה ליום ראשון ובהמשך להיום (ב’), נפגשו אמש בכירי החברה עם נציגות מחזיקי האג"ח על מנת להגיע למתווה הסכמות המקובל על שני הצדדים.

 

בבסיס ההסכמות של המתווה החדש, הסכימה קבוצת דלק לתת בטחונות למחזיקי האג"ח ובהם שעבוד זכויות החברה בתמלוגי העל ממאגר לוויתן, כריש ותנין. שעבוד כריש ותנין ישוחרר בעת מכירת הזכויות בסכום שלא יפחת מ- 300 מיליון ש"ח כאשר לפחות 75% מהתקבולים ישמשו לפרוע את חובות החברה לבנקים שלטובתם שועבדו יחידות דלק קידוחים והיתרה תשמש לפירעון החובות למחזיקי אגרות החוב.

 

תמלוגי העל בלויתן ישוחררו בתמורה לסכום שלא יפחת מ- 600 מיליון ש"ח או בעת מכירת הזכויות בתמורה הולמת ונאותה. כל התקבולים ישמשו לפירעון החוב של מחזיקי אגרות החוב.

 

בנוסף תשעבד דלק 40% ממניות דלק קידוחים, ואלה לא ישוחררו עד סוף שנת 2021. בשנת 2022 יענה הנאמן לבקשת החברה אם תהיה כזו, וישחרר עד 6% ממניות אלה לטובת ביצוע מימון מחדש, כך שלמחזיקים ישארו 34%.

 

עוד התחייבה דלק כי ההון העצמי של החברה במשך שני רבעונים יעמוד על 2.8 מיליארד ₪. היחס בין ההון העצמי לסך המאזן בדוח "הסולו" לא יפחת במהלך שני רבעונים משיעור של 22.5% והדירוג של אגרות החוב יהיה לפחות A לפי סולם הדירוג של "מעלות".

 

דלק נאלצת להגביל את הדיבידנדים שהיא מחלקת, ולהזרים עד 400 מיליון ₪ לחברה עד סוף השנה, בשלוש פעימות – הראשונה האמורה להתבצע היום, לגיוס סכום של עד 200 מיליון ₪ ובשני גיוסים נוספים שיתבצעו ביולי ובדצמבר תנסה החברה לגייס סכום של 100 מיליון ₪ בכל גיוס.

 

אי עמידה בתנאי ובהיקף הגיוס תהווה עילה למחזיקי אגרות החוב להעמדת חובם לפירעון מיידי ולמימוש הבטוחות שיוענקו להם. יחד עם זאת החברה יכולה לפצל את הגיוס בצורה שונה, כך שהגיוס במאי 2020 יוכל לעמוד על 100 מיליון ש"ח והיתרה ל-200 מיליון ₪ תגויס ביולי 2020.

 

תיקון שטרי הנאמנות יתבצע יחד עם הסכם עם הבנקים ותלוי בהשגת הסכמת הבנקים לכל פרטי המתווה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הגיוס הראשון נדחה. השני הוארך

    הגיוס שהחל בראשון לא נדחה אלא הוארך. הסגירה שלו נדחתה לשני ב15:00
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 18/05/2020 22:38