חדשות שוק ההון

סקייליין: עלייה של 25% בהכנסות וירידה ב-NOI וב-FFO בגלל הקורונה

סקייליין מסכמת את הרבעון הראשון של 2020 עם יתרות נזילות של 40 מיליון דולר קנדי כאשר כל מלונות החברה בארה"ב נותרו פתוחים; ההפסד הנקי ברבעון הסתכם בכ-5.9 מיליון דולר קנדי

חדשות ספונסר 17/05/2020 10:01

א+א-

חברת סקייליין השקעות (ת"א: SKLN), העוסקת  בהשקעות בנדל"ן מלונאי מניב בארה"ב ובקנדה, פרסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון לשנת 2020. במהלך הרבעון הראשון ה-EBITDA המתואם של החברה עמד על 9.1 מיליון דולר קנדי, בהשוואה ל-12.6 מיליון דולר קנדי ברבעון המקביל אשתקד. 

 

הכנסותיה של החברה עלו ב-25% ל-71.7 מיליון דולר קנדי, ביחס ל-56.9 מיליון דולר קנדי ברבעון המקביל אשתקד, הגידול מיוחס להשלמת פרויקטים בפיתוח. ההכנסות ממלונות ואתרי הנופש ירדו בכ-18.2% לכ-41.6 מיליון דולר קנדי.

 

ה-NOI של החברה מנכסים זהים ירד בעקבות השפעות נגיף הקורונה מסכום של 12.3 מיליון דולר קנדי אשתקד לסכום של 7.5 מיליון דולר קנדי ברבעון הנוכחי. ה-FFO של החברה (תזרים המזומן בניכוי הוצאות והכנסות חד פעמיות ושינויים בהון חוזר) ירד מ-7.1 מיליון דולר קנדי ל-2.8 מיליון דולר קנדי.

 

בשלב זה כל 15 מלונות החברה בארה"ב פתוחים ופעילים בתפוסה מוגבלת ובמצבת עובדים מצומצמת. שניים מתוך שלושת הריזורטים של החברה מתוכננים להיפתח לקראת הקיץ, ברגע שיוסרו המגבלות ע"י השלטונות בקנדה. הריזורט השלישי, אתר הסקי Bear Valley הנמצא בארה"ב, מתוכנן להיפתח לקראת עונת החורף.

 

סקייליין ממשיכה להחזיק יתרות נזילות גבוהות . סך המזומנים וקווי האשראי הזמינים של החברה נכון לסוף הרבעון הסתכמו ב-40 מיליון דולר קנדי. בנוסף לכך, לאחר סיום הרבעון, החברה קיבלה אישור על תמיכה של כ-6.6 מיליון דולר אמריקאי (כ-9.3 מיליון דולר קנדי) במסגרת תכנית להגנת משכורות של ממשלת ארה"ב, בקנדה קיבלה החברה סובסידיה של שכר בהיקף של מעל 200 אלף דולר קנדי ברבעון הראשון. במקביל, הרשויות בקנדה וארה"ב צפויות להעמיד לעסקים הלוואות ארוכות טווח בתנאי מימון נוחים וסקייליין נערכת להגיש מועמדות לתוכניות מימון אלה.

 

ההפסד הנקי ברבעון הראשון של 2020 הסתכם בכ-5.9 מיליון דולר קנדי לעומת הפסד של כ-1.5 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל ברבעון הראשון של שנת 2020 הסתכם בכ-7.4 מיליון דולר קנדי לעומת הפסד כולל של כ-4.9 מיליון דולר קנדי ברבעון הראשון של 2019, שכן הרווחים מעליות מטבע החוץ קיזזו את ההשפעה של COVID-19.

 

בלייק לאיין, מנכ"ל סקייליין, מסר: "הרבעון הראשון של שנת 2020 הציג אתגרים חסרי תקדים לכלכלה העולמית, וסקייליין ממשיכה להתמודד איתם. במהלך החודשיים וחצי הראשונים של 2020, סקייליין המשיכה לשפר את תוצאותיה התפעוליות והפיננסיות, עם ביצועים חזקים בפורטפוליו של מלונות ה-Courtyard והציגה תוצאות הקרובות לתוצאות שיא באתרי הסקי.

 

בנוסף, השלמנו את מכירת פרוייקט היזום הסמוך ל-Blue Mountain והכרנו בהכנסות של 28.9 מיליון דולר. במהלך המחצית השנייה של מרץ, סקייליין החלה לחוות האטה בעקבות התפשטות המגיפה, שהביאה לירידה בתוצאות ביחס לשנה שעברה בכל אחד מהנכסים שלנו.

 

בתגובה למשבר וכדי לעמוד באתגר חסר התקדים הזה, סקייליין הפחיתה בצורה משמעותית את מרבית העלויות ונוקטת בצעדים לחיזוק הנזילות, שכבר עולה על היקף של 40 מיליון דולר קנדי. בנוסף, תכניות תמיכה ממשלתיות מסייעות לסקייליין להפחית את ההשפעות השליליות של נגיף הקורונה על פעילות החברה."

 

סך המאזן נכון לסוף הרבעון, הסתכם בכ-703 מיליון דולר קנדי לעומת כ-676 מיליון בסוף שנת 2019. הגידול נובע מירידת שער של כ-9.2% של הדולר הקנדי ביחס לדולר האמריקני. יתרות המזומנים ושווי מזומנים באותה עת, הסתכמו בכ-37.7 מיליון דולר קנדי, בהשוואה לכ-26.9 מיליון דולר קנדי בסוף שנת 2019. הגידול נובע בעיקר בעקבות ניצול של מסגרת האשראי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה