עובדי מטה בפרטנר יעבדו 4 ימי עבודה בשבוע מהמשרד ויום מהבית

הסכם חדש נחתם בין וועד העובדים וההסתדרות להנהלת החברה; פרטנר תחזיר את כל עובדיה מחל"ת כבר בשבוע הבא; נופש החברה יבוטל ומיליון ש"ח שיועדו לו יחולקו כמענק לעובדים שהוצאו לחל"ת

חדשות ספונסר 14/05/2020 14:32

א+א-

בתום מו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות, ועד עובדי פרטנר והנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם הבנות. המו"מ להסכם הובל על ידי יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק יקי חלוצי, יו"ר ועד העובדים קרן אופק, סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר עינת רום וסמנכ"ל כספים תמיר אמר.

 

על פי ההסכמות בין הצדדים, פרטנר תהיה הראשונה מבין חברות התקשורת שתחזיר לעבודה סדירה את כל עובדיה שהוצאו לחל"ת בחודש מרץ ואפריל, עד ליום ג’ 19.5.2020.

 

בנוסף, ובאופן תקדימי בענף התקשורת, תחל פרטנר בפיילוט מיוחד לפיו כל עובדי מטה החברה יעבדו מביתם ביום קבוע בשבוע. במקביל תורחב העבודה מהבית כך שגם עובדי מוקדי השירות, שישובצו למשמרות ערב בימי חול ומשמרות סופ"ש, יבצעו אותן מביתם. המהלך, שנולד נוכח התפוקות המשמעותיות והתוצאות המוצלחות של עובדי החברה בתקופה האחרונה, יוגדר בשלב זה כפיילוט שיימשך מספר חודשים.

 

מתוך אחריות ונוכח השלכות הקורונה הסכימה נציגות העובדים שלא לקיים השנה את נופש החברה, ומתוך התקציב שהוקצה לנופש השנה, מיליון שקל יוקצו לטובת מענק שיחולק לעובדים שהוצאו לחל"ת.

 

כמחווה של סולידרית וערבות הדדית בין עובדי החברה, סוכם על הקמת קרן סיוע של תרומת ימי חופשה. במסגרת זאת עובדים יוכלו לוותר על מימון החברה לימי חופש מסוימים שנקבעו בהסכם, וזאת לטובת עובדים אחרים שניצלו את מלוא מכסת ימי החופשה שלהם. כמו כן, סוכם כי עובדי החברה ינצלו עד סוף השנה את מלוא יתרת ימי החופשה שלהם לשנת 2020.

 

נוכח צעדי החיסכון אליהם הגיעו הצדדים להסכם, התחייבה החברה שלא לנקוט במהלך של פיטורי צמצום או התייעלות עד סוף השנה לפחות.

 

המו"מ על חתימת ההסכם לווה על ידי עו"ד אורלי אבירם ממשרד פיינברג ועו"ד שי תקן ממשרד פישר בכר.

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר: "ההסתדרות ופרטנר מוכיחות פעם נוספת כי יחסי עבודה קיבוציים טובים יכולים להביא לשיח ולשיתוף פעולה שמולידים התנהלות אחראית. הקורונה הציבה בפני החברה הישראלית ומקומות העבודה משבר שהם מעולם לא נתקלו בו, אך דווקא מתוך הבנה כי ממצב זה אפשר רק לצמוח, נחתם הסכם שמתמודד בצורה יצירתית וחכמה עם הסיטואציה שנכפתה על כולנו".

 

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי: "החדשנות שמאפיינת את פרטנר, באה עכשיו לביטוי גם בדרך הניהול החדשה שבחרנו בזכות התוצאות המוצלחות שהניבה העבודה מהבית, שלאחרונה נכפתה עלינו, ועכשיו אנו עושים אותה מבחירה".

 

יו"ר ועד פרטנר, קרן אופק: ״כשבחוץ משבר כלכלי חסר תקדים, הצלחנו לשמור על הבית ועל הביטחון התעסוקתי של כל עובדי פרטנר ואני בטוחה ומאמינה שנוכל בכוחות משותפים לצאת מהמשבר אל עבר עתיד טוב ובטוח יותר. נגיף הקורונה אילץ אותנו לחשוב מחוץ לקופסא ולהתאים מחדש את סביבת העבודה כך שתהיה נגישה וידידותית יותר לעובד, מבלי לפגוע כמובן בפן המקצועי. אין לי ספק כי אותו שינוי יחולל מהפכה של ממש בשוק העבודה ויגרום לחברות רבות במשק לצעוד בעקבותינו והכל לטובת העובדים״.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה