אזהרת רווח לאפי נכסים בדוחות הרבעון הראשון

החברה מעדכנת כי היא עשויה להציג הפסדי שיערוך שבין 270-295 מיליון ₪; ההפסד המיוחס לבעלים מוערך ב-230-270 מיליון ₪

חדשות ספונסר 14/05/2020 14:14

א+א-

חברת אפי נכסים (אפריקה ישראל נכסים לשעבר) מדווחת היום כי בימים אלה היא מצויה בהליך גיבוש טיוטות של הדוחות הכספיים של החברה ומעדכנת כי היא עשויה להציג הפסדי שיערוך בהיקף מוערך של בין 270 ל-295 מיליון ₪.

 

בגלל חוסר הוודאות השורר בשווקים בהם פועלת החברה על רקע משבר הקורונה והמגבלות החמורות שהוטלו על הפעילות העסקית במדינות רבות, והחשש כפועל יוצא מכך מגלישה למיתון במדינות אלה לפרק זמן שאינו ידוע, הנהלת החברה החליטה לבצע הערכות שווי עדכניות של מרבית נכסי הנדל"ן להשקעה של החברה בישראל ובאירופה על ידי מעריכי שווי חיצוניים, וזאת למרות שהחברה נוהגת בדרך כלל לבצע הערכות שווי אחת לשנה במהלך הרבעון השלישי של כל שנה.

 

על בסיס טיוטות הערכות השווי מסתמנת ירידה בשווי ההוגן והמצרפי של נכסי הנדל"ן להשקעה של החברה הנובעים בעיקר מהנחות מעודכנות מטעם מעריכי השווי ביחס לשיעורי ריביות ההיוון ודמי השכירות העתידיים וכן ביחס להימשכות התקופה הדרושה להשכרת שטחים פנויים בחלק מנכסי הנדל"ן של החברה באירופה, והכל על רקע המשבר.

 

במסגרת הערכות השווי נלקחו בחשבון הנחות שונות הנוגעות לירידה בהכנסות מנכסים מסוימים, בעיקר הקניונים של החברה מתחילת הרבעון השני של 2020. כפועל יוצא החברה תציג הפסד שיערוך כאמור, ובנוסף צופה כי תרשום הפסד מיוחס לבעלים המוערך בסך של בין 230 מיליון ש"J ל-270 מיליון ₪.

 

הערכות אלה הן אומדן המבוסס על מידע חלקי שנצבר בידי החברה, ובאפי נכסים מסייגים כי אין זה מן הנמנע שהנתונים הסופיים שיוצגו במסגרת הדוחות יהיו שונים מהמפורט. הדוחות יפורסמו בשבוע הבא ב-21.5.2020.

 

את שנת 2019 סיכמה אפי נכסים עם צמיחה של 14% ברווח שהסתכם ב-387 מיליון ₪ ועם קופת מזומנים של כמיליארד ₪. ה-NOI של אפריקה נכסים השתפר ב-2.4% ל-415 מיליון שקל וה-FFO גדל ב-12% והסתכם ב-177 מיליון ₪.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה