קרדיט: יח"צ

בונוס ביוגרופ: הצלחה בניסוי פרה קליני לריפוי דלקת ריאות חריפה

בתוצאות ביניים בניסוי בתרופה MesenCure לטיפול במצוקה נשימתית נמצא שלאחר מתן התרופה, הריאות המטופלות נראו כמו ריאות בריאות

מערכת ספונסר 13/05/2020 12:12

א+א-

חברת הביומד בונוס גרופ המפתחת תרופה (MesenCure) לטיפול במצוקה נשימתית חריפה ומסכנת חיים בחולי קורונה ודלקת ריאות מדווחת היום על תוצאות ביניים של ניסוי פרה קליני בתרופה. בניסוי הודגמה הצלחה בריפוי ריאות חולה בדלקת ריאות חריפה, בחיות מודל. הצלחה זו משתקפת בכך שלאחר שטופלו בתרופה MesenCure ,מראן המיקרוסקופי של הריאות המטופלות היה כשל ריאות בריאות, וכן הושג שיפור ניכר בפרמטרים נוספים.

 

בונוס ביוגרופ מפתחת את MesenCure במיוחד לטיפול בתסמינים הנשימתיים של חולי נגיף קורונה באמצעות הפחתת התהליך הדלקתי במערכת הנשימה, דבר המאפשר לריאות הפגועות להשתקם. זאת, בעת שחברות אחרות בוחנות בניסויים קליניים את יעילות הטיפול בחולי קורונה, בדרך כלל, באמצעות תרופות אשר פותחו בעבר עבור אינדיקציות אחרות, אף כאלה שאינן קשורות למערכת הנשימה.

 

כך למשל, למיטב ידיעת החברה, תשעה מוצרים אחרים המבוססים על תאים מזנכימליים, מתוכננים להיבחן קלינית, כאשר אף אחד מהם לא יועד במקורו, על ידי מפתחיו, לטיפול בדלקת כלשהי במערכת הנשימה.

 

התרופה MesenCure ,עשויה מתאים מזנכימליים משופעלים, המופקים מרקמת שומן של תורמים בריאים. שפעולם של התאים באמצעות שילוב של חומרים כימיים וביולוגיים טרם השתלתם בחולים, נועד להגברת יעילותם של התאים, תוך שמירה על בטיחותם. לאחר עירויים לדם, צפויים התאים המשופעלים להגיע לריאות ולפעול להפחתת הדלקת, לשיקום הרקמה, ולהקלה בתסמינים הנשימתיים והאחרים.

 

הניסוי נערך בחיות מודל הסובלות מתסמינים של מצוקה נשימתית חריפה, והמהוות מודל פרה-קליני מקובל למצב זה. תסמינים אלה, דומים לתסמינים מהם סובלים חולי קורונה, הכוללים, בין השאר, חדירה מאסיבית של תאי מערכת החיסון לריאות, עליה ניכרת בנוזלי הריאות, ירידה בספירת תאי הדם שתפקידם, בין השאר, להילחם בנגיפים בדם, וכן תסמינים נוספים המאפיינים חולים בקורונה והמקושרים לסיכויי החלמה נמוכים יותר.

 

מאז הקמתה, עוסקת בונוס ביוגרופ בהנדסת רקמות (Engineering Tissue) משולבת ברפואה תאית, לשם השגת התחדשות רקמות. בתקופה זו, מתמקדת החברה, בפיתוח ובייצור שתל חי של עצם, לשם השלמת חסר בעצם, במגוון אינדיקציות. אבן הבניין המרכזית המשמשת לייצור שתל חי של עצם, הינה תאים מזנכימליים, המופקים מרקמת שומן של המטופל.

 

עם פרוץ המגפה העולמית של תחלואה בנגיף קורונה, החלה החברה לערוך ניסויים באותם תאים מזנכימליים, שמקורם, במקרה זה, ברקמת שומן של תורמים בריאים, לשם העצמת יכולתם להפחית תהליכים דלקתיים, ובכלל זה, דלקות במערכת הנשימה, וסערת הציטוקינים הנלווית לתהליך הדלקתי בחולי קורונה ואחרים.

 

התרופה MesenCure ,מיוצרת במתקן הייצור של בונוס ביוגרופ, הכולל מערך חדרים נקיים ויחידות בקרת ואבטחת איכות ועומד בתקינה הנדרשת לייצור מוצרים תאיים בדרגה קלינית, המתאימים לטיפול בבני אדם, אשר בו משתמשת החברה גם לייצור שתל חי של עצם אנושית, המושתל במטופלים המשתתפים בשני הניסויים הקליניים הנוכחיים של החברה, להשלמת חסר בעצם הלסת או בעצם בגפיים - יד או רגל.

 

בפיתוח MesenCure ,משתמשת בונוס ביוגרופ במגוון טכנולוגיות ובידע, אשר בחלקם, מפותחים כיום בחברה, ובחלקם מהווים חלק מהקניין הרוחני של החברה, הכולל ארבעה עשר פטנטים מאושרים ושמונה עשרה בקשות פטנט, במדינות רבות ברחבי העולם.

 

  1. מניות בכתבה
  2. בונוס ביוגרופ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה