יוניבו בהסכם שיתוף פעולה לפיתוח מוצר אנטי דלקתי עם בית החולים רמב”ם

החברה תעניק מימון למחקר בו תיבחן ההשפעה האנטי דלקתית של קנאביס רפואי על תאי ריאות שנלקחו מחולים בדלקת ריאות; תוצאות המחקר הקליני צפויות להתקבל ברבעון השלישי של 2020.

חדשות ספונסר 12/05/2020 10:17

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו מודיעה היום בהמשך לדיווחי החברה והאסטרטגיה העסקית שלה לפיתוח מוצרים ייחודים מבוססי קנאביס רפואי,  כי היא התקשרה בהסכם מחייב עם חברה בת של בית החולים רמב"ם בהסכם לשיתוף פעולה בלעדי לפיתוח מוצר אנטי דלקתי למערכת הנשימה ודלקת ריאות , כולל כמובן  לדלקות ריאות הנגרמות מנגיף הקורונה.

 

במסגרת ההתקשרות, החברה תעניק מימון למחקר שיבוצע על ידי בית החולים בתקופה של עד שנתיים, וינוהל ע"י פרופ’ יגאל חיון-לוריא, וכן תספק את מוצרי החברה מבוססי קנאביס רפואי לצורכי המחקר. המחקר קיבל את אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות והחברה פועלת להתחיל במחקר באופן מיידי..

 

המחקר ברמב"ם יבוצע בהתאם לפרוטוקול המחקר כפי שנקבע בין החברה לרמב"ם ובכפוף לעמידה בכל הנהלים החלים על המחקר. במסגרת המחקר תיבחן ההשפעה האנטי דלקתית של לפחות חמש פורמולציות מבוססות קנאביס רפואי (הרכבים שונים) על תאי ריאות שנלקחו מחולים בדלקת ריאות.

 

במידה ותימצא השפעה אנטי דלקתית, תיבחן ההשפעה של הפורמולציות שנבדקו, גם על תאי ריאות שנלקחו מחולים בקורונה .להערכת עורך המחקר, פרופ’ יגאל לוריא-חיון, תוצאות המחקר הקליני צפויות להתקבל ברבעון השלישי של 2020.

 

בית החולים ייבצע את המחקר בבלעדיות עם החברה, וככל שהמוצר האנטי דלקתי יעבור לשלב המסחרי, החברה תהיה זכאית לייצרו ולשווקו, בתמורה לתשלום תמלוגים לבית החולים מרווחים, בשיעור שנקבע בהסכם.

 

המחקר הקליני עם רמב"ם הוא חלק ממאמץ מחקר ופיתוח של החברה. מאמץ זה כולל פיתוח 4 פורמולציות שהן בעלות קניין רוחני ייחודי, נושא פטנטים הנמצאים בשלבי אישור שונים. סל המוצרים כולל מוצר טופיקלי המיועד לטיפול בנגעי עור, מוצר בדרך מתן פומית לטיפול בדלקות בחניכיים ובחלל הפה, מוצר לטיפול בקוליטיס ודלקות של המעי הגס ומוצר לטיפול ב-ADHD.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה