צו החירום בסרביה בוטל וההפסד של אנלייט קטן

חברת החשמל הסרבית תחזור לשלם את התעריף המלא עבור ייצור החשמל במתקן; ההפסד של אנלייט יסתכם במיליון אירו לעומת הערכות קודמות של החברה להפסד של 1.7 מיליון אירו

פולי טל 10/05/2020 10:50

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט, המפעילה את פרויקט הרוח Blacksmith בסרביה בהיקף של 105 מגה ואט, מדווחת היום כי ממשלת סרביה הודיעה על ביטול צו החירום שבעקבותיו מסתיים מצב החירום במדינה.

 

כזכור, בסוף חודש מרץ דיווחה אנלייט כי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בעולם פרסמה ממשלת סרביה צו חירום ל-90 ימים. מכח הצו, הודיעה EPS חברת החשמל הממשלתית בסרביה, על הפעלת סעיף "כוח עליון" בהסכם רכישת החשמל של יצרני החשמל הפרטיים בסרביה ובהם פרויקט Blacksmith וכי היא משעה, למשך תקופת צו החירום בסרביה, את מחויבותה לתשלום התעריף המלא בגין ייצור החשמל במתקן העומד כיום על כ- 97 אירו למגה-וואט שעה מיוצר.

 

EPS הציעה לחברה להתקשר למשך תקופת צו החירום בהסכם זמני לרכישת החשמל במחיר המשקף כ- 30% מהתעריף הקבוע כיום. לחברה ניתנה אפשרות חלופית למצוא בתקופה זאת הסדרים למכירת החשמל בתנאי השוק, בכפוף לעמידה בתנאי הרישוי. בלב זה, החברה בחרה להתקשר בהסכם הזמני המוצע על ידי EPS .

 

במקביל לביטול הצו, הודיעה EPS על החזרת מחויבותה לתשלום התעריף המלא בגין ייצור החשמל בפרויקט Blacksmith באופן מיידי, תוך עמידה במלוא תנאי הסכם רכישת החשמל ובכך באה לידי סיום תקופת ההשעיה שהייתה במשך תוקפו של צו החירום.

 

בהתאם, סטטוס הפרויקט הושב לשגרה מלאה, כאשר בפועל תקופת צו החירום נמשכה למשך שבועות בודדים (46 ימים במקום 90 ימים - פרק הזמן שנקבע בצו החירום במקור) ללא השפעה מהותית על פעילות הפרויקט ותוצאותיו.

 

כמו כן, יודגש כי תקופת ה- PPA ,והתעריף המובטח בגינו, תוארך למשך פרק הזמן בו חל הצו, קרי,ב- 46 ימים נוספים. יובהר כי הפגיעה הכלכלית לחברה בשל צו החירום נאמדת בסך של כמיליון אירו בלבד, לעומת עלות 1 של כ-1.7 מיליון אירו כפי שהוערכה עם פרסום הצו.

.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה