ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן קרדיט: תמוז רחמן

ג’נריישן קפיטל במו”מ לרכישת שתי תחנות כוח מקבוצת דלק

חברת הבת רפק מעוניינית לרכוש את תחנת הכוח באשקלון ובשורק; בנוסף רוכשת ג’נריישן את חברת הטיפול בפסולת "דקל" מהאחים יעקובי; החברה בוחנת הנפקת אגח למימון העסקאות

פולי טל 07/05/2020 12:12

א+א-

קרן ההשקעות בתשתיות ואנרגיה ג’נריישן קפיטל, מדווחת היום כי רפק אנרגיה שבשליטתה מנהלת משא ומתן עם קבוצת דלק לרכישת שתי חברות ייעודיות שבבעלותן תחנות כוח הממוקמות בשטח מתקן ההתפלה שורק 1 ובשטח מתקן התפלה אשקלון, בעלות יכולת מצרפית של עד 227 מגה ואט.

 

בשלב זה הצדדים טרם הגיעו להסכמות לגבי מבנה העסקה ותנאיה. ג’נריישן שוקלת לבצע את הרכישה על ידי רפק אנרגיה יחד עם שותפם נוספים והדבר טרם נקבע. אם יתקשרו הצדדים בעסקה אשר תאושר על ידי האורגנים המוסמכים שלהם, השלמת העסקה תהיה, מטבע הדברים, כפופה בין היתר לקיום תנאים מתלים רגולטוריים ותנאים נוספים שונים.

 

ג’נריישן פרסמה לפני כחודש הודעה על כוונתה להנפיק אגרות חוב ולגייס כסף לחברה, והיא מפרסמת היום עדכונים לגבי פעילותה העסקית לקראת הנפקה אפשרית כזו. בנוסף, מעדכנת החברה על התקשרות בהסכם לרכישת 50% ממניות חברת דקל תשתיות, חברה בבעלות מלאה של האחים יעקובי וכן %50 מהלוואות הבעלים בדקל, בתמורה ל-60.65  מיליון ₪.

 

דקל מרכזת את חטיבת הסביבה הירוקה של קבוצת YSB ובכלל זה פועלת בתחום מיון אשפה ביתית וטיפול בקרקעות מזוהמות באמצעות חברות מוחזקות. בתחום מיון האשפה פועלת דקל דקך החזקותיה בחברת גרין נט שהיא הבעלים של מפעל קליטת מיון ופסולת בעטרות ירושלים שהחל לפעול במרץ 2015.

 

המתקן בעטרות הוא היחיד באיזור ירושלים וסביבתה ומטפל בכלל הפסולת הביתית של עיריית ירושלים. המתקן הוא בעל חשיבות אזורית ולאומית, בין היתר, לאור תוכניות משרד הגנת הסביבה להפחית את שיעור ההטמנה מרמה של כ- 80% כיום, עד לרמה של כ- 26% בשנת 2030 .

 

בתחום הטיפול בקרקעות פועלת דקל דרך אחזקותיה בחברת גרינסויל ואחזקותיה ב-50% ממניות חברת ניטרה. לחברות אלה זכויות במכרז לשכירת שטח ומתקנים לטיהור קרקע הנמצאים בנאות חובב. לאור מיעוט מתקנים מסוג זה בישראל, מעריכה ג’נריישן שגרינסויל מהווה נכס אסטרטגי עם פוטנציאל גישה לשוק משמעותי.

 

בג’נריישן מבהירים כי השקעה זו היא טביעת הרגל הראשונה של החברה בתחום הטיפול בפסולת וקרקעות מזוהמות וכי בכוונת החברה לנצל את הידע, היכולת והניסיון של דקל בתחומי פעילותה על מנת להביא לצמיחה בפעילותה העסקית במגוון פרויקטים לטיפול בפסולת בשוק המקומי.

 

עוד מעדכנת ג’נריישן כי במסגרת העבודה על עריכת דוחותיה הכספיים של החברה לרבעון הראשון לשנת 2020 בחנה החברה את הערכות השווי ביחס לכל אחד מנכסי הפורטפוליו ואת ההשפעות הקיימות והצפויות של וירוס הקורונה. נכון למועד זה, מעריכה החברה כי ביחס לכל אחד מנכסי הפורטפוליו השפעת כלל השינויים בהנחות העיקריות ובפרט השפעות נגיף הקורונה, על שווי הנכס אינה מהותית.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה