המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.26% ומדד ת"א 125 עלה כ – 0.11%. מדד הנפט והגז הוביל את הירידות כשצנח 3.62%. ת"א טכנולוגיה עלה 1.63%

מערכת ספונסר 06/05/2020 17:58

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת ונטייה לירידות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.26% ומדד ת"א 125 ננעל בעלייה של כ – 0.11%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.42% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 3.62%. מדד הביומד ירד כ – 1.07%, מדד הנדל"ן ירד כ – 0.6%, מדד ת"א טכנולוגיה עלה כ – 1.63%, מדד הבנקים עלה כ – 0.29%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס, לאומי ולייבפרסון, בעלייה. מניות פועלים, טבע, אלביט מערכות, דיסקונט ופתאל החזקות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליה הבולטת היום נמדדה במניית לייבפרסון שעלתה כ – 33.12% לאחר שפרסמה דוח מפתיע. אחריה עלו מניות פז נפט, רבוע נדלן, נאוי, קמטק, גב ים, אינרום ודור אלון.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קומפיוג’ן שירדה כ – 7.63%, ואחריה ירדו מניות סלקום, קבוצת דלק, פתאל החזקות, דלק קידוחים יהש, נייר חדרה, אלקטרה צריכה ונפטא.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.50 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות שערים ובאירופה מסכים אדומים.

קניוני עזריאלי נערכים לפתיחתם מחר. 17 קניונים של החברה ברחבי הארץ יפתחו תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. אפליקציית עזריאלי תאפשר כניסה, יציאה ותשלום בחניונים ללא מגע.

גם הכשרת הישוב הודיעה לפני זמן קצר כי קניון שבעת הכוכבים יפתח מחר למבקרים, לאחר שהחברה השלימה היערכות. החברה ציינה כי הודיעה לשוכרים על הסדרי דחייה ופרישה של דמי השכירות והניהול בגין חודש אפריל.

 אלרון דיווחה כי בריינסגייט קיבלה אישור שיווק באירופה (CE)למוצר ה – ISS לטיפול בשבץ חסימתי בקרב נפגעי שבץ קורטיקלי, עם פגיעה בקליפת המוח.

מלון דן פנורמה בתל אביב פונה מחולי קורונה ויהפוך למלונית למבודדים. המלון יתחיל לקלוט אורחים הזקוקים לבידוד של 14 יום החל ממחר, יום ה’, בתיאום מול פיקוד העורף שנשאר לפעול במלון.

 ויתניה דיווחה כי השלימה עסקה לרכישת מקרקעין בירושלים תמורת 107 מיליון ₪. מימון חלק מהתמורה, בסך 50 מיליון ש"ח, בוצע באמצעות הלוואה שנטלה החברה מאת תאגיד בנקאי ישראלי.

קומפיוג’ן: ההפסד הנקי ברבעון הראשון של 2020 עמד על כ - 7.1 מיליון דולר. זאת בהשוואה להפסד נקי של כ - 8.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

פריון מדווחת על צמיחה של 23% בהכנסות הרבעון הראשון של 2020. הרווח הנקי גדל ב - 8% לעומת הרבעון המקביל. מנכ"ל החברה: "יש לנו את היציבות הפיננסית להתמודדות ממושכת עם המצב החדש, אם נידרש לכך".

אול-יר: העסקה למכירת 74 נכסים בארה”ב בוטלה על ידי הרוכש. לטענת הרוכש, החברה לא סיפקה מידע לגבי הנכסים והעניקה הפחתות בשכר דירה ללא ידיעתו. החברה דוחה את הטענות.

התאחדות הקבלנים עתרה לבג”צ נגד "השתלטות סינית" על שוק התשתיות. בהתאחדות דורשים מהממשלה לעודד בנייה ישראלית ולהפסיק את ה"השתלטות" הסינית על בניית תשתיות ומגה פרויקטים בישראל.

הקורונה וסגירת קניונים במזרח אירופה פגעו ברווחי הרבעון הראשון של אטריום.חברת הבת של גזית גלוב מדווחת על קיטון של 21.4% ב – NOI. הקניונים בפולין נפתחו השבוע, החברה נערכת לפתיחת הקניונים בצ’כיה וסלובקיה.

לייבפרסון מפתיעה עם עליה של 18% בהכנסות הרבעון הראשון ומכה את ציפיות האנליסטים שהעריכו שהחברה תסיים את הרבעון בהפסד. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 0.18 דולר למניה מול צפי להפסד של 0.22 דולר.

 סלקום מפרסמת תוצאות מקדמיות לרבעון הראשון וצופה הפסד של עד 46 מיליון ₪. עיקר ההפסד נובע מהפסדים בתיק ההשקעות. החברה נערכת לגיוס חוב של כ - 200 מיליון ₪ וצופה השפעה מהותית לרעה בתחום שירותי הנדידה ומכירות ציוד קצה.

למרות הקורונה, הכנסות גב ים משכירות ברבעון הראשון של 2020 גדלו ב -11.7%. המנכ"ל אבי יעקובוביץ: "החברה מעריכה כי בידיה הכלים שיאפשרו לה התמודדות נאותה עם המשבר, תוך המשך מימון פעילותה השוטפת והיזמית, ועמידה בהתחייבויותיה".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה