פריון מדווחת על צמיחה של 23% בהכנסות הרבעון הראשון של 2020

הרווח הנקי גדל ב-8% לעומת הרבעון המקביל; מנכ"ל החברה: "יש לנו את היציבות הפיננסית להתמודדות ממושכת עם המצב החדש, אם נידרש לכך"

חדשות ספונסר 06/05/2020 15:17

א+א- 3

חברת פתרונות הפרסום הדיגיטלי פריון נטוורק פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020, שהסתיים ב-31 במרץ. הכנסותיה של פריון ברבעון הראשון צמחו ב-23% לעומת הרבעון המקביל ל-66.1 מיליון דולר, בעיקר הודות לצמיחה של 20% בפעילויות החיפוש, שנהנו מגידול במספר החפשנים הייחודיים והוספת ספקי מדיה חדשים. בנוסף נרשם גידול של כ-28% בפעילות הפרסום הודות לתרומת Content IQ שנרכשה ב-14 בינואר 2020. 

 

הרווח הנקי גדל ב-8% לעומת הרבעון המקביל ל-1.3 מיליון דולר. ואילו הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP גדל ב-53% והסתכם ב-5 מיליון דולר, כ-8% מסך ההכנסות. ה-EBITDA המתואם ברבעון הראשון גדל ב-22% לעומת הרבעון המקביל ל-6.2 מיליון דולר, כ-9% מההכנסות.

 

בשורה התחתונה, הסתכם הרווח למניה ב-5 סנט, בדומה לרבעון המקביל ו-2 סנט מעל תחזיות האנליסטים. ואילו הרווח למניה על בסיס Non-GAAP גדל ב-31% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-17 סנט.

 

עם פרסום התוצאות הכספיות, אמר מנכ"ל פריון נטוורק, דורון גרסטל: "התנופה החזקה שחווינו ברבעון הרביעי של 2019 נמשכה ברבעון הראשון של 2020. תוצאותינו בינואר ופברואר הגיעו לרמות שיא והובילו לצמיחה של 23% לעומת הרבעון המקביל.

 

התוצאות נבעו מהביצועים החזקים של פעילות החיפוש ותרומת ContentIQ (CIQ) שרכשנו באמצע ינואר. עם פרוץ מגפת הקורונה בתחילת מרץ, השתנתה הסביבה העסקית שבה אנו פועלים, וחלה ירידה של 15%-25% בהוצאה לפרסום". 

 

"עם התרחבות השפעת נגיף הקורונה ברבעון הראשון, התחלנו ליישם במהירות צעדים אסטרטגיים להכנה טובה יותר של פריון למצב החדש" הוסיף המנכ"ל. " כחלק ממאמץ זה, יושמו צעדים להפחתת ההוצאות בהיקף של יותר מ-10 מיליון דולר ברמה שנתית במונחי פרופורמה. כמו חברות אחרות, אנו נוקטים באופטימיות זהירה וצופים שיפור בשוק כולו בהמשך השנה.

 

עם 54 מיליון דולר בקופה, 40 מיליון דולר מזומנים נטו ויכולת ייצור מזומנים משמעותית מפעילות שוטפת - יש לנו את היציבות הפיננסית להתמודדות ממושכת עם המצב החדש, אם נידרש לכך. לצוות ההנהלה הנוכחי יכולת מוכחת בניהול הוצאות, שימור המזומנים ומקסום הרווחיות, ואנו בטוחים ביכולתנו להתמודד עם השלכות הנגיף".

 

גרסטל הוסיף: "הניווט בסביבה העסקית הנוכחית מגיע כשאנו במעמד פיננסי יציב שהוא טוב ביחס לחברות רבות בתעשייה שלנו. ישנן חברות בתעשייה שהן בעלות מוצרים מצוינים ומשלימים, שירותים וטכנולוגיות – אך חסרות את החוזק הפיננסי הנדרש בתקופה זו. כתוצאה מכך, החלטנו אסטרטגית להגיש תשקיף מדף בכדי לבחון הזדמנויות מיזוג ורכישה מתאימות לפריון ככל שיהיו כאלו".

 

תזרים המזומנים התפעולי של פריון ברבעון הראשון הסתכם ב-2.5 מיליון דולר, לעומת 14 מיליון דולר ברבעון המקביל. ירידה זו נובעת בעיקר משינויים בהון החוזר כתוצאה מרכישת CIQ. קופת המזומנים והפיקדונות לטווח קצר של החברה הגיעה בסוף מרץ ל-54.1 מיליון דולר, לאחר תשלום של 15 מיליון דולר עבור רכישת CIQ.

 

חוב החברה ירד בסוף מרץ ל-14.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-16.7 מיליון דולר בסוף הרבעון הקודם. כך שקופת המזומנים נטו (מזומנים בניכוי התחייבויות לבנקים) הסתכמה בסוף הרבעון הראשון בכ-40 מיליון דולר. 

 

החברה לא מספקת תחזיות להמשך השנה, ומנכ"ל החברה הסביר כי " "בנוגע להמשך השנה, השלכות הנגיף על שוק הפרסום והנראות המוגבלת גרמו לנו להצטרף לחברות ציבוריות רבות אחרות שהחליטו לנהוג בזהירות ולסגת זמנית ממתן תחזית שנתית.

 

כשההתמודדות הכללית עם הנגיף תהפוך לברורה יותר והנראות תשתפר, אנו מקווים לחזור ולספק תחזיות. אנו משוכנעים כי פעילותנו המגוונת תמשיך להניב תזרים מזומנים חזק וכי נשמור על הרווחיות ברמה שנתית גם בסביבה העסקית הנוכחית".

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אנחנו בנתיים רק בטרום מסחר בארהב

  שם היא נקבעת כל עוד היא מעל התמיכה שציינתי - אז סבבה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  1חנוך 06/05/2020 15:37

 2. 2
  אז מה הצפי להמשך?

  איפה היא נתמכת?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  el 06/05/2020 15:23

 3. 3
  זריזים אתם|16| קפצה חזק ויש מצב תר

  לבדוק אזור 5- 5.1 $
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  1חנוך 06/05/2020 15:21