אול-יר: העסקה למכירת 74 נכסים בארה”ב בוטלה על ידי הרוכש

לטענת הרוכש החברה לא סיפקה מידע לגבי הנכסים והעניקה הפחתות בשכר דירה ללא ידיעתו; החברה דוחה את הטענות

חדשות ספונסר 06/05/2020 14:03

א+א-

חברת הנדל"ן המניב אול-יר הפועלת בארה"ב פרסמה בתחילת חודש מרץ על חתימת הסכם עם צד שלישי למכירת 74 מבני נדל"ן מניב בתמורה ל-344 מיליון דולר. הבוקר מודיעה החברה כי הרוכש הודיע לה על ביטול העסקה.

 

פורטפוליו הנכסים עליו נחתם ההסכם כולל 611 יחידות דיור מולטיפמילי ו-18 יחידות מסחר ברובע ברוקלין בעיר ניו יורק. שווי הנכסים בספרי החברה עמד בעת המכירה על כ-346 מיליון דולר.

 

על פי החברה, פנה אליה הרוכש בצורה לא רשמית בבקשה לדחות את מועד השלמת ההסכם שחל ב-5.5.2020 ללא תשלום תוספת. הרוכש נימק זאת בהתארכות המועדים לקבלת מימון לרכישת פורטפוליו הנכסים, אך החברה לא הסכימה לכך.

 

בתאריך האמור (5.5) קיבלה החברה מכתב מהרוכש בו הוא מודיע לה כי הוא מסיים את ההסכם בטענות לפיהן החברה הפרה הפרות יסודיות של הסיכומים כאשר לא סיפקה לרוכש מידע בקשר לנכסים ובנוסף העניקה לשוכרים הפחתות בשכר דירה והגיעה עימם להסכמות חוזיות חדשות מבלי לקבל את אישורו.

 

בנוסף דורש הרוכש כי יוחזר לו סכום הפיקדון בסך של 15 מיליון דולר שהועברו למוכרים עם חתימת ההסכם. על פי הוראות ההסכם סכום המקדמה לא יוחזר לרוכש והמוכרים יהיו רשאים לעשות בו שימוש באופן מיידי.

 

מאול-יר נמסר כי החברה דוחה מכל וכל את טענות הרוכש והודיעה לו על עמדתה שהודעת הסיום אינה תקפה. למרות זאת החברה והרוכש מנהלים משא ומתן על הסכם standstill המשמר את זכויות הצדדים תוך התרת המשא ומתן להשלמת העסקה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה