מנכ”ל אבוג’ן: בשנת 2020 נמשיך לקצור פירות מהאסטרטגיה העסקית החדשה

במכתב למשקיעים אומר עופר חביב מנכ"ל אבוג’ן כי שנת 2019 היתה מלאת פעילות והישגים עבור החברה; יש עדיין פער גדול בין פעילות החברה בפועל לבין התפישה של החברה בשוק ההון

פולי טל 05/05/2020 17:25

א+א-

מנכ"ל אבוג’ן עופר חביב פרסם היום מכתב לבעלי המניות של החברה בו סיכם את ההישגים העיקריים של אבוג’ן והחברות הבנות בשנת 2019 ופירט את הישגי החברה בשנת 2020 עד כה.

 

"2019 היתה שנה מלאת פעילות והישגים עבור אבוג’ן" אומר חביב. "כחברה, התמקדנו בעיקר בהשלמת המעבר למבנה הארגוני החדש של אבוג’ן עם הקמת החברות הבנות, בהתאם לאסטרטגיה העסקית החדשה שהוכרזה בתחילת 2018.

 

אני שמח לראות את הסימנים הראשוניים של ההצלחה הנובעים משינוי זה, הכוללים את גיוס הכספים של חברת הבת שלנו לביא, באוגוסט 2019, מהמשקיע האיסטרטגי חברת Corteva, חברת חקלאות מובילה עולמית, ואת שיתוף הפעולה האסטרטגי שעליו הודיעה חברת הבת שלנו אגפלאנוס בתחום של פיתוח כימיה להשמדת עשבים לחקלאות במהלך הרבעון הראשון השנה. אנחנו מצפים להמשיך לקצור את הפירות מהאסטרטגיה העסקית החדשה ביתרת 2020 ומעבר לכך".

 

בהתייחס למגיפת הקורונה אמר חביב שהחברה ועובדיה פועלים בהתאם להגבלות הרשמיות והקווים המנחים שהוגדרו על ידי משרד הבריאות. מרבית העובדים עובדים מבתיהם מלבד העובדים החיוניים המשלימים פעילויות הכרחיות במעבדות ובחממות. נכון למועד מכתב זההחברה לא משנה את היעדים שקבעה ל-2020.

 

"אנחנו באבוג’ן", ממשיך חביב, "בטוחים שביולוגיה מחשובית, עם ההשלכותיה מרחיקות הלכת על החיים המודרניים, היא כלי משמעותי שחייבים לעשות בו שימוש גם בתהליכי פיתוח מוצרים בתעשיות מדעי החיים. בזמן שתעשיות אחרות הטמיעו טכנולוגיות ותהליכים של ’תעשייה 4.0’ והבינו לפני זמן רב את ערכה של דיגיטיזציה של עולמות התוכן שלהם, הערך של דיגיטיזציה של הביולוגיה עדיין לא מוצה". 

 

"למטרה זו, וההישג האסטרטגי החשוב ביותר של החברה עד כה, פיתחנו את הטכנולוגיה הייחודית ורבת היישומים שלנו - פלטפורמת ה-CPB. פיתוח הפלטפורמה דרש יותר מעשור של מחקר ופיתוח רב תחומי ברמה הגבוהה ביותר, הן באופן עצמאי והן בדרך של שיתוף עם חברות מובילות בתחום מדעי החיים, ובהשקעה מצטברת של עשרות מיליוני דולרים".

 

"כיום, אנו משתמשים בפלטפורמת ה-CPB לספק פתרונות לפיתוח מוצרי מדעי החיים המבוססים על שלושה מרכיבים עיקריים: מיקרובים, מולקולות, שינויים גנומים – מרכיבי הליבה של מוצרים רבים בתעשיות מדעי החיים".

 

"על מנת לייצר ערך כלכלי מהשימוש בטכנולוגיה שלנו, החברה פועלת בשני מודלים עסקיים: שיתופי פעולה עם שותפים אסטרטגיים לפיתוח מוצרים מוגדרים, או הקמת חברה בת המתמקדת בפיתוח מוצרים בתחום פעילות מוגדר. בשנת 2020, כל חברת בת חותרת להשגת יעדים ברורים ומוסכמים ובכלל זה חיזוק המאזן של כל חברה, כאשר ההשקעה האסטרטגית של Corteva בלביא ביו מהווה דוגמא טובה לישום יעד זה"

 

לאבוג’ן מספר חברות בנות בתחומי החקלאות, בריאות האדם ויישומי תעשייה. במכתב למשקיעים מפרט המנכ"ל את ההתקדמות בכל אחת מהחברות, החדשה שבהן "קאנוניק" לפיתוח מוצרי קנביס יציבים ומדוייקים הוקמה באפריל 2019 וכבר קיבלה אישורים רגולטוריים לפעילות והקמת מתקנים ייעודיים להשלמת שני מחזורי גידול, וחתמה על הסכם לניסויים פרה קליניים שיתמחו בפיתוח מוצרי קנאביס עם בית החולים הדסה.

 

חביב התייחס גם למצבה של החברה בבורסה ואמר כי "למרות ההתקדמות האדירה של החברה ובמיוחד ההתקדמות בצבר המוצרים של החברות הבנות שלנו, כפי שהצגתי, אני מאמין שיש עדיין פער גדול בין פעילות החברה בפועל לבין התפישה של החברה בשוק ההון. ב-2020 אנו נעבוד קשה כדי לסגור את פער המידע הזה ולשקף את הערך האמיתי של אבוג’ן והחברות הבנות".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה