עליות שערים בתל אביב, בהובלת מניות הבנקים

תל אביב 125 מטפס 2.2%; פועלים עולה 2% במחזור הגדול בשוק; באטמ מזנקת 20%; מדד הנפט מוסיף 3%; פתיחה חיובית באירופה; החוזים בארה"ב נסחרים בעליות של עד 1.2%

מערכת ספונסר 05/05/2020 10:25

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בעליות שערים חדות, בהמשך למגמה החיובית אתמול בבורסה בניו יורק, והאצת החזרה לפעילות של המשק הישראלי. הבורסות באירופה ננעלו אמש במגמה שלילית והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת. יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בירידות שערים. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הנפט והגז שצנח כ – 4.40%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף ובפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון בפער חיובי של 2.38%, ומניית טבע בפער שלילי של 2.43%.

גבאי מניבים הודיעה כי דירקטוריון החברה החליט על מיזוג חברות בנות. המיזוג הינו חלק מהליך של שינוי מבנה בין החברה לבין החברות המתמזגות, ולחברות עגרת ולינקולין השקעות.

חברת אירודרום פרסמה כי היא מתמקדת באיתור הזדמנויות לרכישות ומיזוגים בתחום הבטחוני. החברה, שנרכשה על ידי אפליי, מדווחת כי תמשיך לתור אחר הזדמנויות באמצעות צוות איתור יעודי.

בחודש פברואר, לפני פרוץ משב הקורונה, עלה השכר הממוצע במשק ב - 3.7%. השכר הממוצע עמד על 11,024 בפברואר, ומספר המשרות עמד על 3.746 מיליון.

מרחביה מציגה אתמול תוצאות חיוביות בניסוי הקליני של קארדיאקסנס. הניסוי השיג רמת דיוק של כ - 99% בזיהוי הפרעת קצב מסוג פרפור עליות, כאשר יעד הניסוי היה להגיע לרמת דיוק של מעל ל - 95%.

קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים תגדל ב - 6 מיליארד ₪. היקף הקרן מגיע כעת ל - 14 מיליארד ₪. 50 אלף בקשות הוגשו עד כה, בהיקף של 32.8 מיליארד ₪. 15,700 בקשות אושרו.

מהפך חיובי חל בתעשיית קרנות הנאמנות באפריל, בעקבות עליות השערים בשווקים. התעשייה האקטיבית המסורתית נהנתה מכניסת כספים בסך כולל של כ - 1.8 מיליארד ₪, ויחד עם עליית ערך, סך נכסיה עלה מ - 140 מיליארד ₪ בסוף מרץ ל - 150 מיליארד ₪ כיום.

 נייר חדרה מסכמת את הרבעון הראשון של 2020 עם ירידה בהכנסות וברווחים. הרווח הנקי נחתך ב - 92% והסתכם ב - 11 מיליון ₪. לווירוס הקורונה אין השפעה מהותית על פעילות החברה שכל מפעליה מוגדרים חיוניים והמשיכו לעבוד בכל תקופת הסגר.

אקסל סולושנס מגייסת כ - 8 מיליון שקל במניות ואופציות. מטרת הגיוס היא לחזק את מבנה ההון של החברה ולתת לה את האמצעים הפיננסיים למימוש האסטרטגיה העסקית. בחודש פברואר השנה גייסה החברה כ - 4 מיליון ₪.

 בזק נקנסה על ידי רשות התחרות ותשלם 4.2 מיליון ₪, לאחר שהחברה לא מסרה מידע מלא לגבי שיטות העבודה לפריסת כבלי סיבים בתשתיות. סכום הקנס הוא הגבוה ביותר ששולם עד כה בגין אי מענה לדרישת נתונים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה