המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.22% ומדד ת"א 125 ירד כ – 1.19%. מדד הנפט והגז הוביל את הירידות כשצנח 4.40%. מדד הנדל"ן ירד כ – 2.47%

מערכת ספונסר 04/05/2020 17:55

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 1.22% ומדד ת"א 125 ננעל בירידה של כ – 1.19%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 2.06% ובאשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 4.39%. מדד הנדל"ן צנח כ – 2.47%, מדד הבנקים ירד כ – 2.21%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, לאומי, טבע, דיסקונט, פתאל החזקות, קבוצת עזריאלי ומזרחי טפחות, כולן בירידה. מניית נייס ריכזה מחזור מסחר גדול בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית באטמ שעלתה כ – 7.39% ואחריה עלו מניות אופקו הלת’, קומפיוגן, ישראכרט, מיטרוניקס, פרשמרקט, אלוט וקמהדע.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קבוצת דלק שירדה כ – 10%, ואחריה ירדו מניות נורסטאר, נייר חדרה, רציו יהש, ארקו החזקות, דלק קידוחים יהש, נאוויטס פטר יהש וישראל קנדה.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.75 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בנטייה לירידות שערים וגם באירופה מסכים אדומים.

גבאי מניבים הודיעה כי דירקטוריון החברה אישר מיזוג של חברות בנות. המיזוג הינו חלק מהליך של שינוי מבנה בין החברה לבין החברות המתמזגות, ולחברות עגרת ולינקולין השקעות.

חברת אירודרום פרסמה כי היא מתמקדת באיתור הזדמנויות לרכישות ומיזוגים בתחום הבטחוני. החברה, שנרכשה על ידי אפליי, מדווחת כי תמשיך לתור אחר הזדמנויות באמצעות צוות איתור יעודי.

בחודש פברואר, לפני פרוץ משב הקורונה, עלה השכר הממוצע במשק ב - 3.7%. השכר הממוצע עמד על 11,024 בפברואר, ומספר המשרות עמד על 3.746 מיליון.

מרחביה מציגה היום תוצאות חיוביות בניסוי הקליני של קארדיאקסנס. הניסוי השיג רמת דיוק של כ - 99% בזיהוי הפרעת קצב מסוג פרפור עליות, כאשר יעד הניסוי היה להגיע לרמת דיוק של מעל ל - 95%.

קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים תגדל ב - 6 מיליארד ₪. היקף הקרן מגיע כעת ל - 14 מיליארד ₪. 50 אלף בקשות הוגשו עד כה, בהיקף של 32.8 מיליארד ₪. 15,700 בקשות אושרו.

מאסטרקארד ו ENEL X -יקימו מעבדת חדשנות בתחום הפינטק-סייבר. רשות החדשנות ומערך הסייבר יעניקו מימון בהיקף 13 מיליון ₪ ל - 3 שנים להקמת והפעלת מעבדת החדשנות בבאר שבע.

מהפך חיובי חל בתעשיית קרנות הנאמנות באפריל, בעקבות עליות השערים בשווקים. התעשייה האקטיבית המסורתית נהנתה מכניסת כספים בסך כולל של כ - 1.8 מיליארד ₪, ויחד עם עליית ערך, סך נכסיה עלה מ - 140 מיליארד ₪ בסוף מרץ ל - 150 מיליארד ₪ כיום.

 נייר חדרה מסכמת את הרבעון הראשון של 2020 עם ירידה בהכנסות וברווחים. הרווח הנקי נחתך ב - 92% והסתכם ב - 11 מיליון ₪. לווירוס הקורונה אין השפעה מהותית על פעילות החברה שכל מפעליה מוגדרים חיוניים והמשיכו לעבוד בכל תקופת הסגר.

אקסל סולושנס מגייסת כ - 8 מיליון שקל במניות ואופציות. מטרת הגיוס היא לחזק את מבנה ההון של החברה ולתת לה את האמצעים הפיננסיים למימוש האסטרטגיה העסקית. בחודש פברואר השנה גייסה החברה כ - 4 מיליון ₪.

 בזק נקנסה על ידי רשות התחרות ותשלם 4.2 מיליון ₪, לאחר שהחברה לא מסרה מידע מלא לגבי שיטות העבודה לפריסת כבלי סיבים בתשתיות. סכום הקנס הוא הגבוה ביותר ששולם עד כה בגין אי מענה לדרישת נתונים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה