קבוצת חג’ג’ וי.ח דמרי רכשו שני מגרשים בפארק בבלי מיצחק תשובה

תמורת שני המגרשים ישלמו החברות למעלה מ-400 מיליון ₪; חג’ג’ תבנה את מגרש 3 המונה 250 יחידות וקבוצת דמרי את מגרש 4;

חדשות ספונסר 03/05/2020 14:44

א+א-

קבוצת חג’ג’, בשליטת האחים צחי ועידו חג’ג’, הודיעה היום לבורסה לניירות ערך שיחד עם חברת י.ח דמרי שבשליטת יגאל דמרי, תרכוש 2 מגרשים בפארק בבלי מידי יצחק תשובה. לפי ההסכם, קבוצת חג’ג’ תרכוש את מגרש מספר 3 ודמרי תרכוש את מגרש מספר 4.

 

מגרש מספר 3, בגודל של 6.3 דונם, בחלקו הדרומי של בפארק, כולל זכויות בניה להקמת כ-190 יח"ד בהיקף של 25,000 מ"ר, במגדל בן 44 קומות מעל קומת הכניסה. מחיר הרכישה מתשובה הינו 190 מיליון ₪, המורכב מ- 1 מיליון ₪ לכל יח"ד של 130 מטר עיקרי.

 

סך הכל העסקאות יחד כוללות זכויות בנייה ל-380 דירות וככל שיתקבלו זכויות נוספות למגרשים, החברות הרוכשות ישלמו תוספת מחיר עבור תוספת שטחים וזכויות בנייה.

 

בתוספת הקלות שבס-כחלון יתווספו כ-60 יח"ד ב-6 קומות, סך הדירות במגדל יעמוד על 252, והחברה תשלם חצי מיליון ₪ בגין שטח, לכל יחידת דיור נוספת. סוכם כי המוכר יקבל 90 מיליון בחתימת ההסכם, מגרש 3 של חג’ג’ ישלם 60 מיליון שקל ומגרש 4 ישלם 30 מיליון, יתרת התמורה תשולם בתוך 75 ימים ממועד החתימה.

 

עוד צוין בדיווח כי החברה תיכנס בנעלי המוכר בהסכם קומבינציית תמורות בו התקשר המוכר עם צד שלישי. על פי הסכם זה תידרש החברה להעביר 26 אחוז מתמורות מכירת הזכויות הקיימות וכן תמורות בשיעור שישקף כ- 45 אחוז מהרווח ממכירת היחידות האופציונאליות והזכויות הנוספות.

 

מקבוצת חג’ג’ נמסר: "מדובר בפרויקט יזמי יוקרתי, שמתוכנן להיבנות על אחת הקרקעות המבוקשות ביותר בתל אביב. שכונת בבלי בכלל, משופעת בשירותים ציבוריים ברמה הגבוהה ביותר, והמתחם דנן בפרט, המורכב משבעה מגדלים שעתידים להיבנות סביב פארק רחב ידיים בצד השכונה, נחשב למיקום היוקרתי ביותר למשפחות, ובהתאם בדעת החברה להקים פרויקט יזמי שמאפשר סטנדרט יוצא דופן, באופן העולה בקנה אחד עם המיקום.

 

בכוונת החברה לצאת לבנייה מיידית, בהתאם לשלב המתקדם בו מצויה הבקשה להיתר של המגדל. מדובר בעסקה הזדמנותית וכדאית מאוד לחברה, על רקע חתימת זיכרון הדברים בסמוך לפריצת משבר הקורונה, ושתניב לה ולמשקיעיה רווחים נאים, והיא גם משקפת את הערכותינו לגבי הביקושים הצפויים בשוק הנדל"ן, ומחירי הדיור הגבוהים, שיאפיינו את שוק הדיור, ביום שאחרי משבר הקורונה".

 

את קבוצת חג’ג’ ייצגו בעסקה עורכי הדין נדב אברמוביץ’ ובן צור שרעבי ממשרד עו"ד חג’ג’-בוכניק-וינשטיין ושות’.

 

הפרויקט תוכנן ועוצב בידי האדריכלית גל נאור אשר תכננה גם בעבר את מלון הפלאזה בניו יורק וכן פרויקטים חשובים נוספים בעולם, וכולל שני מגדלים אשר חולקים מתחם פעילות לרווחת הדיירים עם בריכת שחייה חצי אולימפית חיצונית, חלל אירוח ממוזג הצופה אל הבריכה ומשמש את הדיירים, חדר כושר מאובזר וכן אולם יוגה ומדיטציה.

 

המגדל הראשון בפרויקט, בן ה-43 קומות, כבר אוכלס בהצלחה וכבר בקיץ 2023 צפוי להתאכלס המגדל השני שבנייתו כבר נמצאת בעיצומה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה