קמהדע וקדריון ישתפו פעולה בפיתוח נוגדן מבוסס-פלזמה לנגיף הקורונה

קמהדע אחראית על פיתוח המוצר, אישורו והפצתו באזורים שאינם באחריות קדריון; קדריון תספק פלזמה מחולים שהחלימו ותפיץ את המוצר בארה"ב, אירופה, אוסטרליה ודרום קוריאה

חדשות ספונסר 27/04/2020 15:23

א+א- 3

 

חברת קמהדע וקדריון ביופארמה, חברת ביופרמצבטיקה, העוסקות בפיתוח מוצרים מבוססי פלזמה, מדווחות היום על שיתוף פעולה גלובלי לפיתוח, ייצור והפצה של נוגדן שמקורו בפלזמה אנושית, כטיפול פוטנציאלי לחולי נגיף הקורונה.

 

שתי החברות פרסמו בדיווחים קודמים נפרדים על תוכנית פיתוח למוצר כזה והודעת שיתוף הפעולה מגיעה בעקבות הכוונה המשותפת. המוצר הפלסמטי יפותח תוך שימוש בטכנולוגיית ייצור הנוגדנים של קמהדע.

 

בהתאם לתנאים המוסכמים, קדריון תספק פלזמה, שתיאסף במרכזי האיסוף של KEDPLASMA, מתורמים שהחלימו מהנגיף, ולאחר השגת אישור רגולטורי תהיה אחראית על הפצת המוצר בארה"ב, אירופה, אוסטרליה ודרום קוריאה.

 

קמהדע אחראית על פיתוח המוצר, ייצורו, פיתוח קליני עם תמיכה של קדריון, והגשות רגולטוריות. קמהדע תהיה גם אחראית להפצת המוצר בכל האזורים שאינם נכללים במסגרת אזורי האחריות של קדריון. זכויות השיווק של המוצר בסין יהיו משותפות לשני הצדדים.

 

המיקוד הראשוני של שיתוף הפעולה יהיה לספק את המוצר כטיפול לחולים באיטליה, ישראל וארצות הברית באמצעות תוכניות קליניות שונות, ובהמשך להרחיב את מאמצי הפיתוח והמסחור לשווקים נוספים.

 

שיתוף הפעולה הנוכחי מרחיב את מערכת היחסים הקיימת בין קמהדע לקדריון מעבר ל- KEDRAB, נוגדן מבוסס-פלסמה נגד כלבת המאושר ע"י ה- FDA, שהושק בשוק האמריקאי באפריל 2018, על בסיס הסכם אספקה והפצה אסטרטגי נפרד בין שתי החברות.

 

לא ניתן להבטיח כי תהליך הפיתוח והייצור המתוכנן של הנוגדן הרב שבטי המבוסס פלזמה אנושית נגד נגיף הקורונה המבוסס על פלזמה אנושית, יקבל אישור רגולטורי, יעמוד בלוחות הזמנים הנדרשים ויהווה טיפול בטוח, יעיל ומאושר כנגד COVID-19.

 

"לאור ההתפרצות העולמית הנוכחית של נגיף הקורונה, קדריון וקמהדע מיקדו במהירות את מאמציהן לפיתוח וייצור של טיפול פוטנציאלי בטוח ואפקטיבי" ציין פאולו מרקוצ’י, מנכ"ל קדריון. "אנו שמחים לשוב ולשתף פעולה עם קמהדע, שותפתנו למוצר KEDRAB.

 

בהתבסס על המומחיות המשותפת שלנו בתכשירים מבוססי פלזמה, אנו מאמינים שקדריון וקמהדע ממוצבות באופן ייחודי המאפשר להן לפתח, לייצר ולספק, בפרק זמן קצר יחסית, נוגדנים נגד נגיף הקורונה. אנו מאמינים שיש לנו הזדמנות חשובה להשפיע משמעותית על חולים נזקקים במסגרת מגיפה זו. "

 

"כפי שפרסמנו בעבר, התנענו את פיתוח תכשיר הנוגדנים לנגיף הקורונה ואנחנו מתכוונים להתחיל בייצור קליני של המוצר בקרוב. אני מאמין ששיתוף הפעולה עם קדריון, מובילה עולמית באיסוף פלזמה ובמוצרים מבוססי פלזמה, יאפשר לנו להאיץ את פיתוח המוצר ולחזק את הפצתו בשווקים בינלאומיים" ציין עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע.

 

"שיתוף הפעולה המוצלח שלנו עם קדריון במוצר נוגדן הכלבת KEDRAB מעיד על היכולות הייחודיות של שתי החברות, ואנחנו מצפים לשותפות מוצלחת נוספת שתמנף את הקשרים החזקים ואת עוצמות הליבה של שתי החברות."

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מי מכיר

  שלמה 29/04/2020 22:05

 2. 2
  אני את שלי עשיתי איתה|45|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יוקין 27/04/2020 15:46

 3. 3
  |45||47|

  איפה הימים של קמהדע אינעעלללללל העולם
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יורי לוי 27/04/2020 15:37