איתמר מדיקל מממנת ניסוי קליני לטיפול בחולי קורונה

הניסוי נערך בבית חולים "הר סיני" בניו יורק, ומתוכנן להדגים את היתרון של לחץ אוויר חיובי מתמשך בעיכוב או ביטול הצורך בהנשמה של חולים

חדשות ספונסר 22/04/2020 16:42

א+א- 2

איתמר מדיקל מדווחת היום על התחלה של ניסוי ממומן, אשר יעריך את השימוש ב-CPAP בחולי קורונה (COVID-19) מאומתים.

 

הניסוי הקליני הפתוח, חד-מרכזי ורנדומלי, יעריך את היעילות של שימוש ב-CPAP ב-200 חולי קורונה מאומתים או חשודים כחולים במערכת הבריאות של בית החולים "הר סיני" עם בעיות נשימה אשר אינם נדרשים באשפוז ושוחררו לביתם מחדר המיון.

 

היעד העיקרי של הניסוי הוא לקבוע האם שימוש מוקדם, בלחץ נמוך וקבוע ב-CPAP בבית מוריד את הסיכון של ביקור מחדש בבית חולים או טיפול נמרץ או מוות בחולי קורונה מאומתים או חשודים כחולים. יעדים משניים לניסוי הם לקבוע האם דום נשימה בשינה חסימתי (OSA) והשמנת יתר קשורים עצמאית עם הגדלת אשפוזים, הנשמות מכניות ו/או מוות של חולי קורונה מאומתים או חשודים כחולים.

 

כל המשתתפים יבודדו עצמם לתקופה של השימוש ב-CPAP. בנוסף, הם יקבלו מכשירWatchPAT ONE מתכלה מחובר לפלטפורמת הבריאות הדיגיטלית של איתמר, אשר מופעל באמצעות אפליקציה בטלפון הסלולרי על מנת לקבוע את מצב דום הנשימה בשינה שלהם. המשתתפים יחולקו אקראית לקבלת 72 שעות של טיפול CPAP או לקבוצת הביקורת (100 בכל אחת). נקודת הסיום העיקרית של הניסוי הוא מועד אשפוז בבית חולים (כולל ביקור בטיפול נמרץ) או מוות, תוך 14 יום ממועד החלוקה לקבוצות.

 

"טיפול CPAP מוקדם בחולים עם קורונה ודלקת ריאות קלה יכול לעכב את ההתפתחות של סינדרום מצוקה נשימתית במבוגרים (ARDS), הדורש אשפוז והנשמה מכנית. בהינתן מחסור במיטות בית חולים, טיפול באמצעות CPAP צריך להיבדק על מנת להבין את התפקיד שהוא עשוי למלא בניהול אפקטיבי של חולים אלה בבית", ציינה נעמי שאה, פרופ’ לרפואה ב"הר סיני" והחוקרת האחראית בניסוי.

 

"חשוב מכך, ניסוי זה יעריך בנוסף האם דום נשימה בשינה חסימתי מהווה גורם סיכון של ARDS אצל חולי קורונה והאם ניתן למנף יחידות CPAP ביתיות קיימות בקרב חולי קורונה עם דום נשימה בשינה חסימתי על מנת להפחית את הצורך באשפוז בבית חולים והנשמה.

 

"ניסוי זה בנוי על המורשת של איתמר מדיקל של קידום מדע ומחקר, אשר מאפשרת לטכנולוגיית WatchPAT שלנו לשפר את התוצאות הבריאותיות", ציינה ד"ר ג’ניפר קוק, המנהלת הרפואית הגלובלית של איתמר מדיקל ורופאת טיפול נמרץ. "אנו מרוצים מאוד מהאפשרות לעבוד עם ד"ר שאה והצוות, כולל ד"ר אינדו אייפה,פרופ’ דיויד רפפורט וסאמירה קאהן ב"הר סיני", על מנת להעריך את פוטנציאל השימוש ב-CPAP לשיפור מצב החולים, תוך הורדת הלחץ ממערכת הבריאות.

 

בנוסף, ההבנה עד כמה דום נשימה בשינה חסימתי עשוי להוות גורם סיכון להשלכות קורונה חמורות תעזור לייצר אסטרטגיות מפחיתות סיכון מראש. אני רוצה בנוסף להודות לפיליפס אשר תרמו CPAP באיכות גבוהה לניסוי זה".

 

"מגפת הקורונה יוצרת ביקוש עצום למספר מוגבל של מכונות הנשמה, במיוחד כאן בניו יורק, ונדרשים אמצעים אלטרנטיביים על מנת לנהל חולי קורונה ביעילות, תוך הפחתת אשפוזים בבית חולים והנשמות", הוסיפה ד"ר שאה.

 

"מחקר מקדים של השימוש ב-CPAP כאלטרנטיבה להנשמה מכנית במהלך מגפות ויראליות הניב תוצאות מבטיחות. פוטנציאל השימוש ב-CPAP לעיכוב או ביטול הצורך באשפוז או הנשמה במהלך מגפת הקורונה הנוכחית, במיוחד אלה עם נטל נוסף של בעיית דום נשימה בשינה, ישחרר לחץ משמעותי על מערכת הבריאות שלנו, וכן יעזור להשיג תוצאות אופטימליות לחולים".

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
  2. 2
    איתמר כנראה תנסה לבדוק

    את הקשר הסיבתי של דום נשימה בשינה לסיבוכי קורונה . -- כמעט מובן מאליו שיש קשר-- השאלה אם זה ידחוף את הקרדיולוגים לשלוח מטופלים לישון עם האצבעון. בכל מקרה לא הודעה רעה והיום כל מי שנוגע בקורונה נעשה ירוק.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    תמיר 22/04/2020 16:51