ברנמילר תספק מערכת אגירה תרמית לחברת החשמל האיטלקית

עסקה ראשונה לברנמילר בשנת 2020; המערכת צפויה להימסר במהלך הרבעון הראשון של 2021, בתמורה ל-500,000 אירו

חדשות ספונסר 22/04/2020 10:00

א+א-

חברת ברנמילר אנרג’י הודיעה כי חתמה עם חברת החשמל האיטלקית ENEL, מחברות האנרגיה הגדולות בעולם, על הסכם, במסגרתו תספק ברנמילר אנרג’י מערכת אגירה תרמית בקיבולת של 23 מגהוואט-שעה תרמי, וזאת במסגרת פרויקט פיילוט בתחנת כוח מחזור משולב של חברת ENEL בצפון איטליה.

 

בהסכם נקבע, כי ברנמילר תתכנן, תייצר ותתקין את מערכת האגירה התרמית, שצפויה להימסר במהלך הרבעון הראשון של 2021, וזאת בתמורה ל-500,000 אירו. עוד נקבע בהסכם, כי תיתכן הגדלה של המערכת ל-38 מגהוואט-שעה תרמי במידה ויתקבל מימון נוסף לכך מרשות החדשנות הישראלית.

 

פרויקט הפיילוט עם חברת ENEL מתבצע תחת תכנית התאגידים הבינלאומיים של רשות החדשנות ובמימון משותף של ENEL, החברה ורשות החדשנות. סך ההשקעה בפרויקט מוערכת בכ-5 מיליון אירו, כאשר כמחצית מההשקעה מבוצעת ע"י ENEL עבור המערכת לייצור האגירה, הכנת תשתיות, התקנה ואינטגרציה בתחנת הכוח, והיתרה מבוצעת ע"י רשות החדשנות הישראלית וברנמילר אנרג’י עבור מו"פ והנדסה.

 

דורון ברנמילר, משנה למנכ"ל ברנמילר אנרג’י: "אנו גאים בבחירתנו לפרויקט חשוב זה, שמטרתו המרכזית הינה שימוש בטכנולוגית האגירה התרמית של ברנמילר, כדי לאפשר לתחנות כוח קיימות מסוג מחזור משולב להיות תחרותית בשוק חשמל משוכלל, המושפע באופן ניכר מכניסתן של האנרגיות המתחדשות.

 

תחנות אלה, אשר תוכננו לעבוד באופן רציף, יוגמשו בעזרת הטכנולוגיה שלנו, ותתאפשר בהן פתיחה וסגירה של התחנות מספר פעמים ביום, תוך שמירה על האמינות הנדרשת.

 

חברת ENEL בחרה בטכנולוגיה של ברנמילר אחרי תהליך שארך מעל לשנתיים ובמהלכו נבחנה הטכנולוגיה אל מול חברות שונות בתחום האגירה. לא יכולנו לבקש במה מרכזית יותר מול סצנת האנרגיה הגלובלית להצגת היכולות של הטכנולוגיה.

 

אנו מעריכים, כי הצלחת הפרויקט תוביל לשדרוג מערכת האגירה לגודל מלא והמשך לפרוייקטים נוספים.  הפוטנציאל להתקנות בתחנות הכוח המתחדשות והגזיות של ENEL ברחבי העולם, עומד לבדו על עשרות מיליוני דולרים בשנה וכבר כעת מתקיימים דיונים בין החברות על פרויקטים נוספים, המותנים בהצלחת הפיילוט.

 

זו המכירה הראשונה של החברה בשנת 2020 והחברה נכנסת למכירות אחרי 7 שנים של מו"פ ומעבר לייצור. אנו מאמינים ומקווים כי זו תחילתה של תקופת נחת למשקיעים שהולכים עמנו דרך ארוכה ומאתגרת".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה