אליום מדווחת על הצלחה בניסוי במערכת החלפת מסתם לבבי

הניסוי הוכיח את תפקוד השתלים לאורך זמן, ואת הובלתם המדויקת אל מיקומם בלב

חדשות ספונסר 20/04/2020 11:31

א+א- 1

אליום מדיקל העוסקת בטכנולוגיות זעיר פולשניות הודיעה כי חברת-הבת ’תרוליף מדיקל’ השלימה בהצלחה את הניסוי ארוך הטווח בחיות גדולות, בו נבחן עקרון הפעולה החדשני של המערכת להחלפת מסתם לבבי מיטרלי בחולים הסובלים מדלף קשה במסתם, אשר מוחדרת בצינתור.

 

הניסוי הוכיח את תפקוד השתלים לאורך זמן, וכן את יעילותו ודיוקו של אופן הובלתם אל מיקומם בלב.

 

המערכת של תרוליף מבוססת על שני חלקים עיקריים: שתל עיגון הממוקם בעלייה השמאלית של הלב, ומסתם מיטרלי המושתל לתוך שתל העיגון. בנוסף, פיתחה תרוליף מערכות הובלה וציוד נוסף הדרושים לביצוע ההליך.

 

כ-10% מהאוכלוסייה העולמית מעל גיל 75 סובלים מתופעה של דליפה במסתם זה כאשר בארה"ב לבדה ישנם כ-4 מיליון חולים. כיום, החלופה הטיפולית העיקרית להחלפת מסתם מיטרלי הקיימת לטיפול בחולים אשר סובלים מדלף קשה במסתם היא ניתוח לב פתוח תחת תמיכה של מכונת לב-ריאה. הליך זה אינו ישים עבור מרבית החולים (מבוגרים בעלי מחלות לבביות או מחלות כרוניות נוספות), בשל הסיכון המשמעותי הכרוך בניתוח וההחלמה הקשה. אישור המערכת לשימוש קליני יספק פתרון זעיר פולשני, אשר יהווה פריצת דרך וייתן תקווה למיליוני חולים אלה.

 

היקף שוק המסתמים המיטרלים נאמד בכ-5 מיליארד דולר בשנה ב-2020. בשנים האחרונות בוצעו בענף עסקאות בהיקף כולל של כ-2 מיליארד דולר, במסגרתן נרכשו חברות מסתמים מיטרלים בשלבים מוקדמים, על ידי ענקיות המכשור הרפואי Abbott, Medtronic, Edwards ו-LivaNova.

 

"הצלחת הניסוי מהווה עבורנו אבן דרך חשובה וסוללת בפנינו את המשך הפיתוח במטרה להביא מזור למיליוני חולים הסובלים מתפקוד לקוי של המסתם המיטרלי", אמר אריאל רובשקין, מנכ"ל אליום מדיקל. "לאחרונה קיבלנו מענק נוסף, בלתי מדלל, מרשות החדשנות המעיד על אטרקטיביות הפרויקט והפוטנציאל שלו לספק פתרון אפקטיבי לצורך משמעותי שאין לו מענה כיום.״

 

יצוין כרקע, כי לפני כ-15 שנה נעשתה פריצת דרך בהשתלת מסתמים אורטלים, כאשר עד אז הדרך היחידה הידועה להחלפת מסתם אורטלי הייתה בניתוח לב פתוח בלבד. מאז שפותח מסתם, הניתן להחדרה בצינתור, מספר הולך וגדל של חולים מטופל באמצעות צינתור. על בסיס התגובות המקובלות בעולם הרפואי, וכאלה שמתקבלות אצל צוות תרוליף מזה מספר שנים, קיימת ציפייה בעולם הקרדיו-וסקולארי שתהליך דומה יקרה בתחום המסתמים המיטרלים.

 

להערכת הנהלת תרוליף, ההגעה לאבן הדרך כעת היא בעלת חשיבות רבה עבור ביסוס הערכת החברה, כי המערכת הייחודית עשויה לתת פתרון יעיל לטיפול בחולים הסובלים מדלף במסתם, ולהיות אטרקטיבית ביותר עבור חברות מובילות בתעשייה, המחפשות פתרונות חדשניים לבעיה נפוצה זו.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מנצל את העלייה למכירת חצי..נמאס כבר

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mobarak11 20/04/2020 11:59