מגה אור וביג הגישו תביעה נגד נכסים ובנין בעסקת ישפרו

מכירת ישפרו מגיעה לבית המשפט אחרי שמגה אור וביג ביטלו את העסקה והחברה נמכרה לכידן דהרי וירון אדיב בעלי תנופורט; שתי החברות מבקשות להוציא צו מניעה לעסקה

פולי טל 20/04/2020 11:25

א+א-

עסקת מכירת ישפרו מסתבכת ומגיעה היום לבית המשפט, אחרי שמגה אור וביג הגישו לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעה כנגד המוכרת – נכסים ובניין וכנגד הרוכשים הפוטנציאליים כידן דהרי וירון אדיב בעלי החברה הציבורית תנופורט. בנוסף הוגשה בקשה להוצאת צו מניעה לעסקה.

 

נכסים ובניין מנסה בחודשים האחרונים למכור את מלוא אחזקותיה בישפרו, חברה להשכרת מבנים. בסוף ינואר השנה נחתמם הסכם הבנות בין החברה לבין מגה אור של צחי נחמיאס, בתמורה לכ-855 מיליון ₪ וסכום נוסף בהיקף של 222 מיליון ₪ שניתן כהלוואה לחברה על ידי נכסים ובנין.

 

יום לאחר מכן דיווחה מגה אור כי ביג מרכזי קניות מצטרפת אליה בעסקת הרכישה של ישפרו וכי שתי החברות רוכשות את החברה בחלקים שווים, כך שכל אחת מהן תשלם 50% מהסכום.

 

אלא שאז פרץ וירוס הקורונה לחיינו, מרכזי הקניות נסגרו, השווקים התרסקו ובסוף חודש מרץ דיווחה מגה אור כי לנוכח האירועים הקשורים במשבר הקורונה, ועקב השינוי המהותי בנסיבות ובמצב הכלכלי בארץ ובעולם, הצדדים בוחנים מחדש את היתכנות השלמת העסקה.

 

בעל השליטה בנכסים ובניין אדוארדו אלשטיין לא חיכה יותר מדי וימים ספורים לאחר מכן הודיע על חתימת עסקה חדשה למכירת ישפרו, עם כידן דהרי וירון אדיב, בעלי חברת תנופורט. העסקה התבצעה במחיר נמוך יותר מזה שהציעו מגה אור וביג – 800 מיליון ₪ בלבד, וסכום נוסף שיחושב על פי תזרים המזומנים של פעילות ישפרו מיום חתימת ההסכם ועד לסוף שנת 2020.

 

העסקה מתבצעת במחיר נמוך יותר מזה שהציעו מגה אור וביג – 800 מיליון ₪ בלבד, וסכום נוסף שיחושב על פי תזרים המזומנים של פעילות ישפרו מיום חתימת ההסכם ועד לסוף שנת 2020.

 

בכידן ודהרי הזדרזו וכבר במועד החתימה מסרו לנאמן להסכם שיק בנקאי בסך של 50 מיליון ₪ וסכום נוסף של 100 מיליון ₪ אמור להימסר עד ה-31.3.2021. אלא שמסתבר שמגה אור וביג לא מתכוונות לסגת בקלות והשניים הגישו כאמור תביעה לבית המשפט ובקשה להוצאת צו מניעה.

 

על פי כתב התביעה מגה אור וביג טוענות שלא הן אלה שהפרו את ההסכם, אלא דווקא המוכרת נכסים ובניין שכן למרות פניותיהן של השתיים לחברה בבקשה להקפאת המצב בכדי לבחון את היתכנות השלמת העסקה ואת נכונותה של החברה להידברות על התאמת תנאי ההסכם לנסיבות החדשות שנוצרו עקב משבר נגיף הקורונה, המוכרות פעלו בחוסר תום לב וחתמו על עסקה נגדית.

 

מגה אור וביג טוענות שלא חלף המועד שנקבע להשלמת העסקה וגם לא המועד שנקבע להפקדת הפקדון השני על פי ההסכם, הפקדה שהיה עליה להתבצע לאחר סיום הליך בדיקת הנאותות שבפועל לא הושלם מעולם.

נקודה נוספת שמעלות ביג ומגה אור היא שעדיין לא התקבל אישור הממונה על התחרות, אשר נקבע כתנאי מתלה בהסכם.

 

אחד התנאים המתלים בעסקה המקורית היה שישפרו תנהל את עסקיה במהלך העסקים הרגיל ובהתאם לשגרת הפעילות שלה עד למועד ההסכם, וזאת, עקב משבר נגיף הקורונה במסגרתו נסגרו הקניונים ומרכזי הקניות של ישפרו לכל המאוחר ביום 15 במרץ 2020 למעט מרכולים וחנויות פארם בודדות וטרם חזרו לפעילותם.

 

חברת ישפרו, בבעלות מלאה של נכסים ובניין, נוסדה בשנת 1972. פעילותה העסקית בתחום כוללת ייזום, תכנון, פיתוח והקמה של מבנים רב תכליתיים לצורכי מסחר, בידור ובילוי, תעשייה ומלאכה ושטחי אחסנה.

 

 כיום לחברה כ-140,000 מ"ר של נכסים מניבים הפזורים ברחבי הארץ, כאשר בין הנכסים שבבעלותה ניתן למנות את ישפרו סנטר מודיעין, ישפרו סנטר נס ציונה, ישפרו סנטר קרית גת, ישפרו סנטר – הדסה עין כרם, ישפרו סנטר בית שאן, ישפרו סנטר ערד, מתחם הבידור הבילוי "ישפרו פלאנט באר שבע" ועוד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה