קרדיט: shutterstock

דרכון אירופאי - הדרך הקלה בעולם העסקים

כל איש עסקים מצליח יודע לנצל יתרונות כאשר הם צצים בפניו, אחד היתרונות הוא דרכון אירופאי אשר משנה את אופן עשיית העסקים במדינות האיחוד האירופי למסחר והשקעות

תוכן מקודם 19/02/2020 12:12

א+א-

הישראלי הוא יזם בנפשו, ובכל אחד מאיתנו מסתתר איש עסקים ממולח המחכה לפרוץ. מיקומה של ישראל היה אמור להיות מושלם לעסקים – אזור משופע במדינות עשירות בנפט ומיקום מושלם בין המזרח למערב, אשר כבר בימי קדם שימש כצומת שוקקת למעבר סחורות. אלא שמסיבות פוליטיות ידועות, אנו לא יכולים ליהנות מיתרון יחסי זה. על כן רבים מאיתנו נושאים את עיניהם מעבר לים – אל ארה"ב ואל מדינות האיחוד האירופי. אף על פי שעולם העסקים האמריקאי עשיר ומבטיח, בו בזמן הוא דורש אשרות ופרוצדורות רבות המקשות על ההתנהלות בו, גם ממדינות שאיתן לארה"ב יש הסכמים מסודרים בנושא זה. האיחוד האירופי, לעומת זאת, מהווה מרכז כלכלי עוצמתי: הגבולות הפתוחים, הסכמי הסחר הענפים והאפשרויות הבלתי נגמרות מזמנות לישראלי שפע של אופציות והזדמנויות עסקיות. איך מנצלים אותן בצורה הטובה ביותר? שימו לב…

 

צילום:shutterstock

 

האיחוד האירופאי – עושים עסקים

האיחוד האירופי נוצר בשנת 1992 ומהווה מעין מדינת-על בה חברות 28 מדינות שונות המאוחדות בכלכלתן דרך הסכמי מסחר ואמנות שונות. לאיחוד מטבע משותף – האירו, המדורג כאחד המטבעות החזקים בעולם. אזרחי כל מדינה באיחוד האירופי זכאים להטבות כלכליות, לימודים ומגורים ללא צורך באשרות מיוחדות, בכל מדינות האיחוד.

הגבולות הפתוחים, חופש התנועה, הסכמי הסחר והמטבע המשותף, הופכים את האיחוד למקום הקוסם לא רק לישראלים אלא לאנשי עסקים מכל העולם. אזרחות במדינה אחת באיחוד שקולה לאזרחות אירופאית המקנה את מלוא ההטבות בכל אחת ממדינותיו והדרכון האירופאי הוא כלי חשוב בתיקו של כל יזם. לאיש העסקים הישראלי, משמעות הדבר היא קרקע נהדרת לצמיחה של כל עסק בו יחפוץ לעסוק, ויתרונות רבים.אזרחות אירופאית – האקזיט שלך! (צילום:shutterstock)


יתרונות הדרכון האירופאי לעסקים

כפי שנאמר, לדרכון האירופאי והאזרחות האירופאית יתרונות עצומים לאיש העסקים. ביניהם:

1. הטבות מס:
כל אזרח אירופאי נהנה מהקלות במיסוי על עסק כחלק מתוכנית לעידוד עסקים קטנים ובינוניים, והטבות מכס השמורות רק לנושאי דרכון אירופאי. אם תחפצו בנדל"ן ללא דרכון אירופאי תאלצו להיפרד מסכומים לא מבוטלים, אשר ישארו בכיסכם אם אתם בעלי דרכון אירופאי.


2. הלוואות ומענקים:
הבנקים הגדולים באירופה מעודדים צמיחה במשק על ידי מתן הלוואות בתנאים נוחים במיוחד השמורים לתושבי האיחוד האירופי. למעט ההלוואות, אף ניתן לקבל מענק לפיתוח עסקי מקרנות וגופים אירופאים שונים, המעודדים כך העסקת עובדים מקומיים וצמיחה כלכלית באיחוד.

 

3. חופש תנועה:
שינוע סחורות או עובדים מארץ לארץ כרוך בהוצאה מרובה. מנגד לכך, חברות באיחוד פותחת עבורכם 28 מדינות בהן מעבר הסחורות חופשי ואינו מוגבל במכסים בתוך האיחוד. זאת מלבד שלל המדינות ברחבי העולם הפתוחות ללא ויזה לאיש העסקים האירופאי, ומקלות את ההתניידות בין גבולותיהן.

 

4. השתתפות במכרזים:
לבעלי אזרחות אירופאית יש אפשרות לגשת למכרזים רבים שאינם פתוחים לאזרחים של מדינות מחוץ לאיחוד. לכן, אם בידכם אזרחות אירופאית תוכלו לגשת למכרזים בכל אירופה, אשר חוץ מהמוניטין והיוקרה המקושרים איתם, גם יכולים להוביל לגידול ממשי בהכנסות העסק שלכם.

הראש הישראלי – עכשיו באירופה!

לא רק שישראלים יכולים להחזיק בשתי אזרחויות שונות, אלא שרבים מאיתנו זכאים לאזרחות ודרכון אירופאים מתוקף זכות אבות! כ-5 מיליון ישראלים זכאים לאזרחות של האיחוד האירופי, איתה יוכלו לממש את חלום העסק המבטיח ולפרוץ לעולם הגדול. כיום דרכון אירופאי נהיה מצרך מבוקש יותר מאי פעם, עקב ארגונים ומדינות הדורשים להימנע מעסקים משותפים באופן ישיר עם מדינת ישראל ותושביה.

 

זוהי מציאות עגומה אך אמיתית, ודרכון אירופאי מסייע לנו "לעקוף" אותה. הדרכון האירופאי אינו יעיל לישראלי רק על אדמת אירופה, אלא הרבה יותר מכך: אם אתם מעוניינים לקיים יחסים עסקיים עם חברות בחו"ל, לנהל רשת בינלאומית מצליחה או לפתוח שלוחות עסקיות המתפרשות מן הארץ החוצה – הדרכון האירופאי יסייע לכם וייצור עבורכם גשר אל העולם העסקי הגדול.

 


לחשוב בגדול ולכבוש את העולם – עם דרכון אירופאי, כמובן! (צילום:shutterstock)

 

כיצד מתחילים?

כיום מדינות רבות באיחוד האירופי, כגון פולין ורומניה, מאפשרות לאזרחים רבים שהוריהם או אפילו סביהם היו אזרחי אותה מדינה, לקבל אזרחות. הגדילה לעשות ממשלת פורטוגל, המאפשרת לצאצאי גירוש ספרד ופורטוגל לקבל אזרחות אירופאית וכפועל יוצא גם דרכון פורטוגלי-אירופאי.

 

אם אתם רוצים לפתוח עסק, התחילו קודם בבדיקת זכאות לאזרחות אירופאית ולדרכון אירופאי בפספורטוגו, שתוכל לסייע לכם בהגשמת חלומכם. דרכון אירופאי – כל היתרונות שבעולם!

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה