איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה<br>קרדיט: לירון אלוני
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה קרדיט: לירון אלוני

קבוצת אלקטרה בע"מ וקרן התשתיות והאנרגיה, ג’נריישן קפיטל, מדווחות היום על השלמת העסקה במסגרתה רוכשת ג’נריישן את אחזקותיה של קבוצת אלקטרה (33%) בחברות נגב גז וגז טבעי דרום, המחזיקות ברישיון בלעדי להקמה והפעלה של תשתיות לחלוקת גז טבעי למגזר התעשייתי, מתקני קוגנרציה ומרכזי אנרגיה, יחידות דיור ומרכזים מסחריים ותחנות תדלוק באזור פעילותן, ובחברת אי.פי.סי המעניקה שירותי הקמה, תפעול ותחזוקה של תשתיות לחלוקת גז לנגב גז ולגז טבעי דרום תמורה כוללת של כ-133.5 מיליון שקל.

 

לאחר השלמת העסקה, שלושת בעלי המניות בחברות הנרכשות יהיו ג’נריישן קפיטל, קבוצת אמישראגז וחמו אהרון, כאשר כל צד יחזיק בשליש מהמניות.

 

ההכנסות המצרפיות של שלוש החברות במחצית הראשונה של שנת 2019 עמדו על כ-46.3 מיליון שקל ו-EBITDA של כ-13.5 מיליון שקל. לחברות יש היום למעלה מ-100 לקוחות תעשייתיים חתומים, מתוכם כ-50 חוברו לרשת החלוקה, והיתר בשלבי קידום שונים. בנוסף קיים פוטנציאל רב לחיבור לקוחות נוספים בהיקפים מהותיים במגזר זה ובמגזרים אחרים.

 

לאחרונה, המדינה החלה לתמוך באופן חיובי בפיתוח התחום, ועשתה צעדים חשובים להצלחת הפצת הגז הטבעי לתעשייה ולסגמנטים נוספים, תוך הכרה ביתרונותיו הכלכליים והסביבתיים של הגז הטבעי ותרומתו לפריון המשק. ההערכות הן שהמדינה תמשיך ותבצע צעדי המשך לפיתוח התחום גם בעתיד.

 

רישיונות ההקמה וההפעלה של תשתיות לחלוקת גז טבעי של החברות נגב גז וגז טבעי דרום הן לתקופה של 25 שנה החל משנת 2009 לחברת נגב גז ומשנת 2012 לחברת גז טבעי דרום. הרישיון מקנה לחברות החלוקה בלעדיות באזור פעילותם.

 

עם השלמת העיסקה, ינבע לאלקטרה תזרים כולל בסך של כ-133.5 מיליון שקל (לפני מס), ורווח נטו של כ-95 מיליון שקל.

 

יוסי זינגר, יו"ר ג’נריישן קפיטל: "אנו שמחים על רכישת האחזקות בתחום חלוקת גז טבעי. החברות הנרכשות הינן מובילות התחום במדינת ישראל, הן ברמת פרישת הקווים וחיבור לקוחות והן ברמה המקצועית של הנהלת החברה. מדובר בתחום שנשען על שוק גדול מאוד עם מגוון אפשרויות צמיחה נוספות, שנהנה מתמיכה ממשלתית רחבה וכזה שהסיכונים בו נמוכים.

 

עבור ג’נריישן מדובר בהשקעה בפרופיל סולידי ומניב, וכן הזדמנות לגוון את פורטפוליו האחזקות הקיים של הקרן, ע"י כניסה לתחום חדש וצומח בעולם האנרגיה והתשתיות בעל סינרגיה ברורה לפעילות הקרן. כניסתנו לתחום זה הינה חלק מאסטרטגיית ההתרחבות והצמיחה של ג׳נריישן קפיטל ותאפשר לנו ליהנות מתזרים דיבידנדים יציב".

 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה: "מכירת פעילות הגז הינה במסגרת התמקדותה של קבוצת אלקטרה בפעילויות הליבה, שהתרחבו משמעותית בשנים האחרונות ואליהן מופנים עיקר תשומת הלב הניהולית והמשאבים של אלקטרה. עיסקה זו מבטיחה לנו תזרים גבוה ומניבה לנו רווח נטו בסך של כ-95 מיליון שקל. אנו מאחלים הצלחה לרוכשים, ונמשיך לפעול לשמר את הצמיחה והרווחיות הגבוהה של אלקטרה בעסקיה השונים".

 

את העסקה ליוו עו"ד רן בן ארי ועו"ד ענת קליין ממשרד גרוס קלינהנדלר חודק שייצגו את קרן ג’נריישן קפיטל.

 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש