לראשונה: קרנות הון הסיכון הדרום קוריאניות מגיעות לישראל

משרד הכלכלה ו-IATI האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, מקיימים היום סמינר השקעות שיכלול מפגשים עסקיים בין קרנות הון סיכון דרום קוריאניות לחברות ישראליות

מערכת ספונסר 13/03/2018 09:15

א+א-

לראשונה - נציגות רחבה של כל קרנות ההון סיכון הדרום קוריאניות מגיעה לישראל למפגש ישיר עם חברות ישראליות, במסגרת סמינר המהווה הזדמנות נדירה ללמוד על אפשרויות השקעה והמימון בדרום קוריאה ולקיים פגישות עסקיות עם משקיעים מובילים מהמדינה. משלחת הקרנות מגיעה לישראל בהזמנת הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בסיאול. הכנס הנו סנונית ראשונה בעקבות הסכם שיתוף פעולה שנחתם לפני כחודשיים בהובלת IATI עם KVCA איגוד קרנות הון הסיכון הדרום קוריאניות.

 

רוב החברות הישראליות מכירות את דרום קוריאה בהקשר של חברות הטכנולוגיה הגדולות כגוןסמסונג, יונדאי ו-LG, אבל לא הרבה יודעים שבמדינה קיימת תעשיית הון סיכון חזקה ומגוונת. תעשיית ההון סיכון בדרום קוריאה צומחת בעקביות כל שנה ומקבלת תמיכה רבה מתקציבי ממשלה, משקיעים מוסדיים ובנקים שרואים בקרנות כפלטפורמה לגיוון ההשקעות וללקיחת פוזיציה מסוכנת יותר.

 

תחומי ההשקעה העיקריים של קרנות ההון סיכון בדרום קוריאה הם תקשורת, תוכנה ומוליכים למחצה, אך גם תחומי הפארמה והביוטכנולוגיה הם תחומי השקעה מהותיים ובשנים האחרונות ניתן לראות פעילות רבה של הקרנות בתחומים אלו. העניין בתחום הפארמה הוא בעיקר עקב המבנה הייחודי של שוק ההון בדרום קוריאה והאפשרות לגיוס כספים בצורה נוחה לחברות בתחומים אלה.

 

השותף לפעילות, KVCA, (Korean Venture Capital Association) , הוא איגוד קרנות ההון-סיכון שמאגד בתוכו 110 קרנות הון סיכון שמנהלות יחדיו כ-18 מיליארד דולר. האיגוד משמש כגוף פיקוח וכן מקדם חקיקה ורגולציה בתחום ההון סיכון. לפי נתוני האיגוד, ב2017 קרנות ההון סיכון הדרום קוריאניות השקיעו בסה"כ 2.2 מיליארד דולר וגייסו הון בסך של 4.1 מיליארד דולר.

 

הממשלה החדשה בדרום קוריאה בוחנת הקלות ברגולציה במטרה ליצור סביבה ידידותית יותר לקרנות הון סיכון וכן לחברות ההזנק במדינה. המהלך הוא חלק ממדיניות כלכלית של תמיכה בעסקים קטנים וחברות הזנק. במשלחת הנוכחית יגיעו מגוון קרנות הון סיכון ביניהן קרנות קטנות וחדשות וכן הקרנות הגדולות והחזקות בדרום קוריאה. בין הקרנות המשתתפות:

 

Korea Investment Partners - בין הקרנות הגדולות והוותיקות בקוריאה (הוקמה ב1986). בשנת 2017 הם השקיעו כ154 מיליון דולר. לקרן השקעות פעילות בקוריאה, ארה"ב סין ואף בישראל. לאחרונה הם השקיעו במספר חברות ישראליות כגון Eloxx Pharmaceuticals, Kahr Medical

 

Softbank Ventures - קרן השקעות שהוקמה בשנת 2000 בקוריאה כחברת בת של קבוצת SoftBank הענקית.מאז הקמתה, ניהלה הקרן כ-13 קרנות-בת והשקעות במעל 200 חברות הזנק. 30% מההשקעות הן מחוץ לקוריאה ו-45% מההשקעות בחברות בשלב מוקדם (early stage). לאחרונה השקיעו בישראל בחברת Innoviz Technologies ביחד עם Samsung Catalyst.

 

KTB networks – הקרן הראשונה שהוקמה בקוריאה ושעדיין פעילה. הקרן מתמקדת בתחום של מדיה, מובייל, מדעי החיים ותקשורת. ב2017 הם השקיעו כ130 מיליון דולר. במאי 2017 הקימו קרן השקעות ייעודית יחד עם ענקית האינטרנט הקוריאנית Naver, הקרן תפעל בתחום של audio content tech firms

 

הנציגות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בסיאול פועלת רבות במטרה להביא השקעות זרות לישראל והמשלחת הנוכחית היא חלק מפעילות שמתבצעת בשנתיים האחרונות בתחום ההשקעות עם KVCA.

 

ביקור המשלחת הקוריאנית מגיע בעת של עשייה רבה ושיתוף פעולה מתהדק עם הכלכלה ה-12 בגודלה בעולם. בשנת 2017 סך הסחר בסחורות בין קוריאה הדרומית וישראל עבר את רף 2 מיליארד הדולר, עם סך יצוא של 883 מיליון דולר.

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ציין: "יוזמות חשובות מסוג זה, מסייעות להגדלת הייצוא הישראלי, ומחזקות את תדמיתה של ישראל כמדינה מובילה בחדשנות. אני מברך על הגעת משלחת הקרנות מדרום קוריאה לישראל ומשוכנע כי הפגישות העסקיות שתוכננו להן יפיקו תועלת רבה. אני קורא לחברות ישראליות להיעזר בנציגים הכלכליים שלנו בעולם, בכניסתם לשווקים השונים ולהשתמש בכלים הרבים שמשרד הכלכלה והתעשייה לטובת התעשייה והעסקים בישראל, ובפרט בתחום היצוא".

 

קרין מאייר רובינשטיין, מנכ"ל IATI: "ישראל כמובילה בינלאומית בתחומיי ההייטק, היזמות וקרנות הון סיכון מחויבת לשמור ולפתח קשר רציף עם כמה שיותר שחקנים בינלאומיים אסטרטגיים.כארגון הגג של תעשיות ההייטק ומדעי החיים בישראל אנו פועלים לקידום חיבורים מעין אלהתוך שיתוף פעולה עם הנציגויות הכלכליות של משרד הכלכלה ברחבי העולם. בכנס הנוכחי חיזקנו את ערוץ התקשורת עם אחת הכלכלות החזקות במזרח הרחוק וייצרנו מפגש בין קרנות הון סיכון מובילות בקוריאה ליזמים ישראלים, קשר הפותח עולם חדש להזרמת כסף אסטרטגי לתחום היזמות בישראל. "

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה