משה כחלון קרדיט: פלאש90, יונתן סינדל

מומחים על אישור תכנית ”נטו משפחה”: ”בזבוז נטו”

לדברי ארז כהן, בסופו של דבר הממשלה תגבה מהאזרחים בחזרה את הסכום, ועדיף היה להשקיע את העודף במנועי צמיחה אמיתיים כמו תשתיות תחבורה

מערכת ספונסר 09/05/2017 12:12

א+א- 1

תגובות מומחים לאישור תכנית "נטו משפחה": השמאי ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "זה לא נטו משפחה אלא נטו מובילאיי. לולא עסקת מובילאיי וגביית מס, לא היה לממשלה עודף בתקציב. הרעיון לצ’פר מעודף זה מאות אלפי משפחות במאות שקלים לשנה הוא בזבוז נטו. בסופו של דבר הממשלה תגבה מהאזרחים בחזרה סכום זה. עדיף היה להשקיע את העודף במנועי צמיחה אמיתיים, לדוגמא השקעה בתשתיות תחבורה ובעיקר מערכת היסעים המונית ורכבת מהירה, זאת לאור בעיות הפקקים המחמירות שלהן השלכות על שוק הדיור ובמיוחד בפריפריה וכן ייצור תשתית תעסוקה, אולם כשיש כותרת כה יפה דוגמת נטו משפחה ועוד כמה מאות שקלים בנטו, מי יכול לסרב?".

 

היזם חיים מאירוביץ’, בעלי קבוצת מאירוביץ’ וחבר הנהלת התאחדות קבלני רמת גן גבעתיים: "הסכום האדיר הזה יבוזבז לריק. על הממשלה היה להשקיע אותו בהתחדשות עירונית ובראש וראשונה עידוד עיריות ויזמים לקדם עוד רבבות יחידות דיור במסגרת תמ"א 38 ובעיקר באיזור הביקוש במרכז הארץ. כיום היזמים נתקלים בקשיים גוברים והולכים עקב מיסי ההשבחה והעדר זכויות מספיקות וחבל שפתרון אסטרטגי זה לא עלה, זאת במקום פתרונות האינסטנט".

 

היזם עופר זרף, מנכ"ל ומבעלי יסודות איתנים: "הייתי מצפה מכחלון שהוא איש פריפריה, שידאג במקביל להסכמי הגג לקדם בעשרות ערים ויישובים בפריפריה הן התחדשות עירונית ובעיקר שיפור משמעותי של תשתיות פיזיות, קידום תשתית תעסוקה, תחבורה ומוסדות ציבור והתווית תכנית אסטרטגית כוללת. נראה שנוח ופופוליסטי וקל לשלוף הטבות נקודתיות ולא מנועי ייצור וצמיחה אמיתיים כי אותם לא רואים בכותרת בעיתון. חבל מאוד שזה כך".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    שיספרו את זה להורים צעירים שחוסכים

    עכשיו אלפי שקלים על הצהרונים, מה שמשאיר קצת כסף לחיות. "הממשלה תגבה מהאזרחים" זה ברור, השאלה מאיזה אזרחים ותמיד אפשר גם לקצץ בהוצאות. אני לא אומר שלא צריך להשקיע בתשתיות תחבורה, כמו להפוך את הרכבת הקלה לתחתית... אבל הכסף לא צריך לבוא מתשלומים מוגזמים לצהרון.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    פרפרון 09/05/2017 10:20