יואב גלנט קרדיט: פלאש90, יונתן סינדל

”תכנית הבנייה ל-2040 היא כותרת יפה אך בלתי ישימה”

בעקבות אישור התכנית בקבינט הדיור, אומר ארז כהן כי קיימים 2 תנאים הכרחיים ליישומה: קיצור משמעותי של הליכים ביורוקרטיים ותגמול לעיריות על מנת לעודדן להפשיר קרקעות

מערכת ספונסר 13/02/2017 12:12

א+א- 2

בעקבות החלטת קבינט הדיור לאשר קידום בנייתן של 2.7 מיליון דירות עד לשנת 2040, אומר ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, כי "התכנית הינה ’כותרת’ יפה, אולם לצערי בלתי ישימה לחלוטין - אלא אם כן יתמלאו 2 תנאים הכרחיים:

 

"1. יישום מיידי של הרפורמה בחוק התכנון והבנייה וקיצור משמעותי של הליכים ביורוקרטיים שייקצרו תהליכי תכנון ואישור קרקע זמינה למגורים; 2. תגמול משמעותי שהממשלה תעניק לעיריות על מנת לעודדן להפשיר קרקע למגורים, זאת מכיוון שכיום הארנונה למגורים נמוכה משמעותית לעומת ארנונה לנדל"ן, משרדים ומסחר. במידה ששני תנאים אלה לא ייושמו, החלטת קבינט הדיור תיוותר בגדר ’כותרת’ יפה ותו לא".

 

אדריכלית רותי הרשקוביץ, בעלי "בר הרשקוביץ אדריכלים", מומחית להתחדשות עירונית: "אם ההחלטה להקציב 40% בהתחדשות עירונית במרכז תיושם,הרי שמדובר בפריצת דרך רבתי וקידומן של מאות אלפי יחידות דיור בערים ותיקות הן במרכז הארץ והן בעיירות פיתוח בפריפריה. הבעיה העיקרית תהיה איך ליישם תוכנית מקיפה שכזו במצב הסטטוטורי הנוכחי שלפיו כל תוכנית התחדשות עירונית עומדת על המדוכה עשרות שנים.ללא שיתוף פעולה מירבי בין הממשלה, הרשויות המקומיות והתושבים, תוכנית שכזו לא תוכל להיות מיושמת".

 

גלית מאירי, מנהלת תחום נדל"ן ותשתיות בחברת "מידע כנסים" ויוזמת כנס חיפה "שמים את הצפון במרכז": "הבשורה הטובה ביותר של החלטת קבינט הדיור, הינה לקדם למעלה מ-700,000 יחידות דיור חדשות באיזור חיפה והצפון עד שנת 2040. זוהי ללא ספק החלטה דרמטית שתשים סופסוף את חיפה והצפון במרכז. אני מצפה שבמסגרת זו תיהיה גם כמות משמעותית של דיור בר השגה, ובמיוחד לצעירים, אני מאמינה שבד בבד, עם המשך פיתוח התחבורה והתשתיות המואץ, הפנים של הצפון ישתנו לחלוטין".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  (הפריץ כמובן)

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  פרפר כחול 13/02/2017 13:03

 2. 2
  נו באמת,עד אז הפריע ימות/הסוס ימות/

  היהודי ימות, אז למה להתרגש|6||8|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  פרפר כחול 13/02/2017 13:02