”רק התחדשות עירונית כוללת תוציא את שוק הדיור מהבוץ”

לדברי היזם חיים מאירוביץ’, בערים תל אביב, רמת גן, גבעתיים ובני ברק לבדן קיים פוטנציאל של כ-45,000 יחידות דיור

מערכת ספונסר 15/01/2017 09:46

א+א-

בתגובה לנתוני האוצר על ירידה תלולה במכירת דירות בחודשים אוקטובר-נובמבר 2016 והצפי כי גם בדצמבר 2016 ובינואר 2017 מגמת הירידה תימשך, אומר היום היזם חיים מאירוביץ’, חבר הנהלת התאחדות קבלני רמת-גן גבעתיים ובני ברק ומבעלי קבוצת מאירוביץ-גלנור, כי "רק התחדשות עירונית כוללת תוציא את שוק הדיור מן הבוץ".

 

מאירוביץ’ מציין כי "הגורם העיקרי לירידה במכירת דירות בחודשים האחרונים, הינה העובדה ששוק הדיור מחד גיסא התבסס יותר ויותר על תכניות נישה דוגמת מחיר למשתכן והסכמי גג, ואידך גיסא המיינסטרים של השוק מצטמק והולך. לכן, מדגיש מאירוביץ’, על הממשלה לנקוט במשולב בשני מהלכים עיקריים:

 

"האחד, להשתמש באופן הרבה יותר אפקטיבי בכלי שקורים לו תמ"א 38, כלומר לבצע הגדלה ניכרת של זכויות בנייה ליזמים, ובד בבד, ובתיאום עם העיריות, לקצר מאד את ההליכים הביורוקרטים.

 

"מהלך שני, בטווח הבינוני והארוך, הינו קידום התחדשות עירונית כוללת. מאירוביץ’ מדגיש כי מבדיקה שערכה קבוצת מאירוביץ’-גלנור, מתברר כי בערים תל אביב, רמת גן, גבעתיים ובני ברק לבדן, קיים פוטנציאל של כ-45,000 יחידות דיור שאותן ניתן לקדם בטווח המיידי במסגרת הרחבת זכויות בתמ"א 38". פעולה זו לבדה, אומר מאירוביץ’, תוכל להרגיע מיידית את שוק הדיור ולייצר היצע נאות בסיר הלחץ המבעבע שבלב אזור הביקוש.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה