יום המסחר השני לשבוע זה ולשנת 2017 בבורסה בתל אביב מתנהל בשעות הצהריים בעליות שערים קלות, זאת בהמשך לנעילה השלילית אתמול באחוזת בית. ברוב השווקים - כולל סין, הונג קונג, יפן, לונדון, קנדה וארה"ב - לא מתקיים היום מסחר בעקבות השנה האזרחית החדשה.

 

אופקו, שצנחה אתמול ב-19.5% במחזור הגדול בבורסה בצל כישלון בניסוי, ממשיכה לבלוט בירידות. מנגד, מניות הסלולר סלקום  ופרטנר מזנקות על רקע עסקת הרכישה של גולן טלקום על ידי אלקו הצפויה במהלך היום.

 

מחזור המסחר המקומי עומד בשעה 12:50 על כ-455 מיליון שקל כאשר הבנקים פועלים ולאומי מרכזים את המחזור הגדול בבורסה ואחריהם במחזורים ניכרים מניות אופקו, בזק , כיל וטבע בהמשך להגשת בקשה לתביעה נגזרת נגד החברה. ת"א-25 ות"א-100

 

מניות הסלולר סלקום ופרטנר מובילות את העליות בת"א-100 ובעקבותיהן בירוק אלקו שמתקרבת לרכישת גולן, אנרג’יקס, פרוטרום , נורסטאר וגזית גלוב . מנגד, אופקו שממשיכה כאמור במסע דרומה עומדת בראש טבלת היורדות ואחריה מנקיינד שממשיכה גם היא להיחלש, וילאר , איידיאיי ביטוח , גילת ולאומי .

 

מחוץ לת"א-100, ביונדווקס מזנקת בתגובה להסכם להשקעה של כ-11 מיליון שקל בחברה – על כך נרחיב בהמשך – ואילו אינסוליין צוללת לאחר שהודיעה על הנפקה לציבור. דסק"ש בולטת בירוק בעקבות הרכישה הצפויה של גולן טלקום.

 

"במבט ל-2017 אנו צופים שוק מניות חיובי עם תנודתיות גבוהה, שתגיע בעיקר מצפי גבוה לרווחי החברות ב-2017 (שכל דבר קטן יכול לאכזב אותו) ותמחור לא זול". כך אומרים היום כלכלני הראל פיננסים בהמלצות שבועיות לשוק ההון. בבית ההשקעות מעריכים כי סקטור הפיננסים שבלט ב-2016 עם עלייה של 22% הוא אחד מהסקטורים המובילים גם במבט ל-2017. הסקטור היחיד שסיים את השנה בירידה הוא סקטור הבריאות (מינוס 2.6%), אשר בנקודת הזמן הנוכחית עדיין לא מומלץ להשקעה, למרות שהתמחור שלו זול יחסית.

 

אלכס זבז’ינסקי ממיטב דש ממליץ בסקירה שבועית להגדיל חשיפה לשוק המניות בגרמניה. כמו כן, ממליצים בבית ההשקעות על מח"מ האפיק הממשלתי של כ-5-6 שנים, מעדיפים את האג"ח הישראלי על פני האמריקני ומעדכנים את תחזית הצמיחה למשק ב-2017 ל-3.4% בהמשך לעדכון אומדני הלמ"ס.

 

בבנק אגוד מעריכים שהאפיק המנייתי ימשיך להוות אלטרנטיבת השקעה מעניינת בשל סביבת הריביות הנמוכה יחסית הצפויה להימשך בארץ ובעולם. בהתייחס לחשיפה הגיאוגרפית בחו"ל, כלכלני הבנק מעדיפים את ארה"ב - בדגש על הסקטורים תעשייה, פיננסים ופארמה.

 

שוק תעודות הסל סגר את שנת 2016 עם פדיונות של כ-11.3 מיליארד שקל. באיגוד לשכות המסחר מציינים כי בדצמבר לבדו נפדו כ-770 מיליון שקל. הענף מנהל נכסים בהיקף של כ-96.1 מיליארד שקל נכון לסוף שנת 2016, לעומת 103.5 מיליארד בסוף 2015.

 

סלקום תעניק הלוואה לחברת אלקטרה צריכה מקבוצת אלקו בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקל לצורך רכישת חברת גולן טלקום. העסקה לרכישת גולן טלקום בתמורה ל-350 מיליון שקל עשויה להיחתם היום, וההלוואה תעמיד אתגר גדול לרשות ההגבלים העסקיים היות והיא הופכת את העסקה למעין עסקת "תחנה" שבה סלקום בעצם עומדת מאחורי הרכישה, שכידוע נאסרה עליה על ידי רשות ההגבלים.

 

 טבע מרכזת עניין בעקבות הגשת בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד החברה וחברי דירקטוריון בהווה ובעבר, בגין פרשת התשלומים המושחתים לכאורה ששילמו חברות-בנות של טבע באוקראינה, במקסיקו וברוסיה וההסדר של טבע עם הרשויות האמריקאיות. חברת רבקה טכנולוגיות, בעלת מניות בטבע, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה לאישור תביעה נגזרת בהיקף של 519 מיליון דולר.

 

השקעה של כ-11 מיליון שקל בביונדווקס: החברה דיווחה הבוקר כי קרן ההשקעות Angels High Tech שבבעלות מריוס נכט, ממייסדי צ’ק פוינט, תשקיע כ-2.83 מיליון דולר תמורת 33.8 מיליון מניות לפי מחיר הסגירה ביום חמישי, ועם השלמת ההשקעה תחזיק כ-20% ממניות ביונדווקס.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש