חדשות שוק ההון

לאומי ממליצים להקטין חשיפה לאג”ח הנדל”ן: ”עלול להיפגע בעולם של עלייה בריביות”

כמו כן מומלץ על שמירה של מח"מ קצר יחסית באפיק הקונצרני; "הסיכונים להשקעה בשוק האג"ח הממשלתי המקומי ימשיכו להיות בעיקרם סיכונים אקסוגנים של עליית תשואות בעולם"

מערכת ספונסר 13/11/2016 08:40

א+א-

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, מפרסם הבוקר את הסקירה השבועית של התפתחויות מקרו כלכליות והשוק הסולידי. להלן עיקרי הדברים:

 

מקרו - בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב עשויה לסמן תפנית במדיניות הפיסקלית והמוניטארית בארה"ב. מדובר בחדשות בעלות משמעות לשוקי האג"ח הממשלתיים בעולם בכלל ובארה"ב בפרט, שנהנו מתקופה ארוכה של הרחבה מוניטארית לצד הידוק פיסקלי יחסי.

 

אפקט טראמפ כלל עליית תשואות חדה בשוקי האג"ח הממשלתיים בעולם לצד עלייה בתלילות העקומים ועלייה בציפיות האינפלציה הנגזרות. שוקי המניות בעולם הגיבו בחיוב, אולי משום התקווה להאצה בפעילות וברווחיות של חברות, לצד התחזקות של הדולר.

 

השווקים הפיננסיים בעולם עלולים להיכנס לתקופת של תנודתיות גבוהה יחסית עד להתבהרות התמונה והבנה איך תיראה המדיניות בפועל של משטר טראמפ.

 

מדיניות הפד עשויה להישתנות בעקבות בחירת טראמפ אם כי בטווח הקצר נראה כי השינוי צפוי להיות מינורי. העלאת ריבית בחודש דצמבר עדיין נראית כעובדה מוגמרת, אולי למעט מצב שבו מידת התנודתיות בשווקים הפיננסיים עולה עוד יותר, תוך התחזקות הדולר ועליית מרווחי אשראי.

 

בנק ישראל אינו צפוי לשנות את מדיניותו בתקופה הקרובה. העלאת ריבית בישראל עדין רחוקה יחסית: בניגוד לארה"ב, בישראל לא צפוי שינוי מהותי במדיניות הפיסקלית. סוכנות הדירוג פיץ יישרה קו עם הסוכנויות האחרות והעלתה את דירוג האשראי של ישראל ל A+. מדובר בחדשות טובות לשוק האג"ח הממשלתי המקומי הצפוי להציג ביצועים עודפים על פני שוק האג"ח הממשלתי בארה"ב.

 

אג"ח ממשלתי: בדומה לעולם, אם כי בעוצמה פחותה, נרשמה השבוע עליית תשואות תוך עלייה בתלילות העקום ועלייה בציפיות האינפלציה הנגזרות, בשוק האג"ח הממשלתי.

 

הסיכונים להשקעה בשוק האג"ח הממשלתי המקומי ימשיכו להיות בעיקרם סיכונים אקסוגנים של עליית תשואות בעולם. אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ של 3 - 4 שנים. אחזקת מח"מ ארוך יותר מומלצת בצמודי המדד. אנו ממליצים על אחזקה מאוזנת בין שקלים לא צמודים לצמודי מדד. היציבות הצפויה בריבית בנק ישראל תומכת באפשרות של עלייה נוספת בתלילות העקומים.

 

אג"ח קונצרני: ריבוי ההנפקות מתחילת השנה תרמו, ככל הנראה, לכך שמחזורי המסחר בשוק האג"ח הקונצרני נותרו יציבים השנה בניגוד לירידה במחזורים באפיק האג"ח הממשלתי ובשוק המק"מ. מומלץ על שמירה של מח"מ קצר יחסית באפיק הקונצרני. מומלצת הקטנת החשיפה לענף הנדל"ן, העלול להיפגע בעולם של עלייה בריביות.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
ת"א 35 4,118 4.57% ת"א 35 גלום 4,118 4.57% ת"א 125 4,118 4.57% ת"א SME 60 4,118 4.57% דולר רציף 3.4328 4.57% DAX 4,118 4.57% CAC 4,118 4.57% מחזור מסחר 4,118