”ענף הבנייה בישראל מפגר בעשרות שנים לעומת העולם”

היזם חיים מאירוביץ בתגובה לתאונות העבודה הקשות הבוקר והדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת: הבעיה העיקרית אינה חוסר הפיקוח אלא חוסר המיכון והטכנולוגיה בענף

מערכת ספונסר 31/10/2016 13:44

א+א-

היזם חיים מאירוביץ, בעלי קבוצת מאירוביץ’-גלנור, מסר היום בתגובה לתאונות העבודה הקשות שהיו הבוקר והדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת:

 

"טוב עשה קול ישראל כשהעלה לראש מהדורות החדשות הבוקר לא את הבחירות בארצות הברית ולא את המאבק על תאגיד השידור החדש, אלא נושא איזוטרי, כביכול, של שתי תאונות עבודה נוספות שהתרחשו הבוקר ובהן נפצעו כמה וכמה פועלים, חלקם קשה. העיתוי, בדיוק כשוועדת העבודה והרווחה של הכנסת דנה בנושא, היא באופן פרדוקסאלי מצוין.

 

"העובדה שמידי שנה נהרגים ונפצעים בתאונות אלה מאות רבות של פועלים, מספר לא נמוך בהרבה מהנפגעים בתאונות דרכים, מחייב "אתחול מחדש" של החשיבה לפתרון נושא כאוב זה. כיזם ותיק, המקפיד קלה כחמורה על נושא הבטיחות, אני מוצא שהבעיה המרכזית איננה דווקא פיקוח על אתרי הבנייה, אלא העובדה הפשוטה שענף הבנייה במדינת ישראל מפגר בעשרות שנים רבות לעומת העולם הרחב. הוא איננו ממוכן וטכנולוגי כלל ועיקר. הוא עתיר ידיים עובדות.

 

"משך בניית פרויקט ממוצע לוקחת 3-4 שנים, כפליים ויותר מאשר בחו"ל. תקורות הקבלנים והיזמים גבוהות משום כך במיוחד, הן בשל שכר העבודה של עשרות רבות של פועלים והן בשל הימשכות הפרויקטים, שלא לדבר על נושא המיסוי. אין זה סוד שעובדה זו גורמת גם לכך שמידי שנה גדל והולך המחסור ביחידות דיור. פשוט לא מספיקים לעמוד במכסות הנדרשות.

 

"אני קורא לכל מקבלי ההחלטות לפעול למען תיעוש ומיכון ענף הבנייה. הוא יהפוך על ידי כך לנקי יותר, יעיל יותר וגם, וזה הכי חשוב, הרבה יותר בטוח מכפי שהינו כיום"!

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה