יואב גלנט קרדיט: פלאש90, יונתן סינדל

משרד הבינוי מפרסם ’קול קורא’ להקמת מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית

במהלך ראשון ליישום חוק הרשות הלאומית להתחדשות עירונית, יתבצע מימון בשיטת מצ’ינג שעשוי להגיע עד 1.5 מיליון ש"ח לרשות מקומית. להערכת המשרד, יתוקצבו 7-12 מנהלות

מערכת ספונסר 25/10/2016 12:12

א+א-

משרד הבינוי והשיכון מציע, במסגרת קול קורא ראשון מסוגו, הענקת תקציבי סיוע במימון מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית לרשויות מקומיות, על מנת לתת מענה וסיוע לתושבים בנושאי התחדשות עירונית. המימון ייעשה בשיטת מצ’ינג, ועשוי להגיע לכדי 1.5 -1 מיליון ש"ח לרשות מקומית. לפי הערכת המשרד, יתוקצבו בין 7-12 מנהלות ברחבי הארץ.

 

במסגרת הקול קורא, על הרשות המקומית להפעיל מנהלת או יחידה עירונית אשר תעסוק, בין היתר, בהנגשת מידע בתחום ההתחדשות העירונית בישוב עבור תושבים, יזמים ובעלי מקצוע. כמו כן, תעמיד כלים לתושבים לצורך מימוש תהליכים אלה, ותפעל כ"זרוע ביצוע" של הרשות המקומית לקידום התחדשות עירונית ביישוב.

 

עוד במסגרת המנהלות העירוניות, ייבנו מאגרי בעלי מקצוע מומלצים בתחום שיסייעו לתושבים לבחור את המבצע והמסלול הנוחים להם, כמו כן, יועסקו יועצים לשם ליווי התושבים במהלך הפרוייקט, יופצו חומרי הדרכה לציבור ועוד.

 

על רקע עלייה משמעותית בהיקפי המימוש של פרוייקטים של יוזמות להתחדשות עירונית בשנתיים האחרונות, ישנה חשיבות הולכת וגוברת בהקמת מנהלות שיעמדו לרשות התושבים.

 

כיום, במעט מאוד רשויות קיימות מנהלות שמטפלות בנושא, זאת על אף פעילות רבה בתחום ושיח קיים בין תושבים ליזמים. הקמת המנהלות העירוניות תסייע לתושבים המעוניינים להשתתף במיזמים של התחדשות עירונית לקבל את כלל המידע החיוני לצורך כך. המנהלת תהווה כתובת אחת ברורה ומסודרת לסיוע בתהליך, מידע לגבי מדיניות עירונית בנוגע לכל אחד מאיזורי המגורים, משמעויות התהליך, ליווי בהליכי אישורים מהרשות המקומית, תנאי התקשרות עם היזם ועוד.

 

יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון: "ישנה חשיבות רבה לייעול שיטות ולזירוז תהליכים בתחום ההתחדשות העירונית. באחריותנו להקל על הציבור בתהליך, באמצעות מנהלות עירוניות, ולמזער משמעותית בירוקרטיה וחסמים, כדי לצמצם את הפערים בין השכונות הותיקות לשכונות החדשות בערים ולאפשר את התפתחותן של ערים מודרניות ונוחות יותר בכל רחבי הארץ. כל פרוייקט של התחדשות עירונית מיטיב עם האזור כולו".

 

אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "תקצוב לסיוע הקמת המנהלות מגיע בין היתר על רקע אישור חוק הקמת הרשות להתחדשות עירונית, כשמשרד הבינוי והשיכון, האמון על הנושא, רואה חשיבות גדולה בקידומם של פרוייקטים אלה ולכן מצא לנכון לסייע בהקמת המינהלות עוד בטרם הקמת הרשות – מהלך מורכב שתלוי בגורמים רבים".

 

עינת גנון, מנהלת אגף התחדשות עירונית: "תהליכי התחדשות עירונית הם בעלי אופי מקומי ומשפיעים מאוד על העיר הקיימת, ומכאן עולה הצורך בהקמת גוף עירוני שמחד ירכז את המידע והמדיניות העירוניים וישקף את חוקים וההנחיות של השלטון המרכזי, ומאידך יתן מענה יומיומי לתושבים ולעוסקים בכך באותה עיר".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה