ההכנסות של משרדי עורכי הדין מעסקאות למכירת דירות הגיעו בשנת 2015 לכ-1.7 מיליארד שקל

שנת 2015 הייתה שנת שיא גם מבחינת כמות העסקאות שבוצעו , כ- 120,000 עסקאות לרכישת דירות יד ראשונה ויד שניה

מערכת ספונסר 01/05/2016 11:52

א+א-

מחירי הדירות והקרקעות בישראל נמצאים במגמת עלייה חדה כבר יותר מעשור, נתון שהשפיע לא רק על בעלי הנכסים, אלא גם תרם להשפעה משמעותית על היקף פעילותם של משרדי עורכי הדין הפועלים בתחום הנדל"ן. על פי נתוני הדירוג השנתי של משרדי עורכי הדין המובילים בתחום הנדל"ן אותו מפרסמת חברת המידע העסקי CofaceBdi, עולה כי בשנה החולפת ההכנסות של משרדי עורכי הדין בתחום הנדל"ן רק מליווי עסקאות מכירה ורכישה של דירות הגיעו לסכום של כ- 1.7 מיליארד שקל.

 

כלכלני CofaceBdi מציינים כי שנת 2015 הייתה שנת שיא גם מבחינת כמות העסקאות שבוצעו ( כ- 120,000 עסקאות לרכישת דירות יד ראשונה ויד שניה ) וגם שנת שיא מבחינת מחירי הדירות כאשר מחיר דירה ממוצע בסוף השנה הגיע לכ- 1.4 מיליון שקלים. עורכי הדין מלווים לרוב את עסקאות הרכישה גם מצד המוכר וגם מצד הקונה והתעריף המקובל עומד על כ- 1/2 אחוז ממחיר הדירה מכל צד (סה"כ 1% ממחיר הדירה) ומקסימום של 5,000 שקל עמלה, פרט לדירות יוקרתיות, כך שככל שמחיר הדירה עולה ההכנסות של עורכי הדין עולות.

 

 

לדברי אייל ינאי, מנכ"ל משותף בחברת CofaceBdi, "בשנים האחרונות חלה התרחבות בענף הבנייה. בשנת 2015 נרשם שיא של מכירת דירות חדשות מאז שנת 1999 ועלייה של כ- 40% במכירת דירות חדשות בהשוואה לשנת 2014. לצד העלייה בביקוש לדירות ובמחירי הדירות חלה עלייה חדה גם במחירי הקרקעות שהשפיעו על הכנסותיהם של עורכי הדין שמייצגים את חברות הבנייה ואת בעלי הקרקע הפרטיים בעסקאות. תחום נוסף שגרם להרחבת הפעילות של משרדי עריכת הדין בתחום הנדל"ן הוא תחום ההתחדשות העירונית, תחום רווי בבירוקרטיה ורגולציה שמייצר עבודה לעורכי הדין גם בתחום התכנון והבנייה וגם בתחום ליווי העסקאות.

 

 

חברת CofaceBdi דירגה את משרדי עורכי הדין המובילים בנדל"ן ובהתחדשות עירונית לשנת 2015. מדובר בדרוג איכותי המבוסס על בחינת העסקאות והפרויקטים בהם המשרדים היו מעורבים על לקוחות המשרד, היקפי הפעילות, פס"ד משמעותיים ותקדימים משפטיים. בתחום ההתחדשות העירונית מבוסס הדרוג על בחינת כל אחד מהפרוייקטים המלווים ע"י המשרדים כגון התייחסות לגודל הפרויקט, ליזם, למספר יחידות הדיור, לתוספות הבניה תוך כדי הבחנה בין תמא 38/1 תמא 38/2 ופרוייקטי פינוי בינוי

 

דירוג משרדי עורכי הדין המובילים בנדל"ן לשנת 2016

 

 

הדרוג מבחין בין משרדים גדולים העוסקים בתחום לצד תחומים אחרים ובין משרדי בוטיק שמתמחים בתחום ספציפי. בכל תחום התמחות, נדל"ן והתחדשות עירונית יש משרדים שמסווגים כמשרדי "עלית" ודרוג בשלוש רמות ( טירים ) הכוללים משרדים מובילים בולטים, משרדים מובילים ומשרדים מוכרים . ( המשרדים בכל רמה מופיעים לפי סדר א-ב ללא דרוג פנימי )

 

בין משרדי עורכי הדין שנכנסו השנה לדירוג קבוצת עלית נדל"ן הם (לפי סדר הא’-ב’):

 

ברקמן וקסלר בלום ושות’, גולדפרב זליגמן ושות’, גורניצקי ושות’ עורכי דין, המבורגר עברון ושות’, הרמן, מקוב ושות’, הרצוג פוקס נאמן, וקסלר, ברגמן ושות’, יגאל ארנון ושות’, יהודה רוה ושות’, מ. פירון ושות’, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות’, נשיץ ברנדס אמיר ושות’, עמית, פולק, מטלון ושות’, פישר בכר חן וול אוריון ושות’, ראב"ד, מגריזו, בנקל ושות’, ש. בירן ושות’, ש. פרידמן ושות’, שוב ושות’.

 

בין משרדי עורכי הדין שנכנסו לדירוג מובילים בולטים – נדל"ן: אגמון ושות’, בלטר גוט אלוני ושות’, ברנע ושות’, יעקב סלומון ליפשיץ ושות’, ליפא מאיר ושות’, עמר רייטר ז’אן שוכטוביץ ושות AYR, ש.הורוביץ ושות’, שבלת ושות’, שטיינמץ הרינג גורמן ושות’.

 

בין המשרדים בדירוג מובילים – נדל"ן:

א.ש.שמרון יד.מלכו פרסקי ושות’, ארדינסט בן נתן ושות’, גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות’, ד"ר י.וינרוט ושות’, דורון טיקוצקי קנטור גוטמן צדרבוים, חיים צדוק ושות’, טולצ’ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות’, כבירי-נבו-קידר ושות’, מטרי מאירי ושות’.

 

בין המדורגים בדירוג מוערכים – נדל"ן: גולדבלט גינדס יריב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה