”מחיר למשתכן מבלבל את שוק הנדל”ן ויוצר ביקושים כבושים מלאכותיים”

כך טוען היזם חיים מאירוביץ’ לאור הפרסומים כי המחירים במכרז בעפולה יעלו לפחות ב-20%; עו"ד גיא ברכה-טשרניחובסקי: להקים לאלתר רשות ממשלתית להתחדשות עירונית

מערכת ספונסר 23/02/2016 12:02

א+א-

בתגובה לפרסומים בתקשורת כי המחירים במכרז "מחיר למשתכן" בעפולה יעלו בסופו של דבר בלפחות 20 אחוזים לעומת המחיר הנקוב, אומר היום עו"ד גיא ברכה-טשרניחובסקי, מבעלי מרכז ההתחדשות העירונית מקבוצת אפיקים 38, כי "הפיאסקו של מחיר למשתכן בעפולה הוא ההוכחה האולטימטיבית שאך ורק תכנית ממשלתית מקיפה בשיתוף העיריות להתחדשות עירונית בכלל - ולתמ"א 38/2 בפרט - תגרום להוזלת מחירי הדיור.

 

"אנחנו מקבלים מדי יום ביומו עשרות רבות של פניות נואשות מועדי בתים שתקועים עם פרויקטים ללא אישורים, זאת בשל העובדה שהממשלה לא הכריזה עד כה על התחדשות עירונית כתכנית עדיפות לאומית וחלק נכבד מהעיריות מבולבלות ופרויקטים נתקעים בזה אחר זה. הננו מציעים להקים לאלתר רשות ממשלתית להתחדשות עירונית", הוסיף.

 

היזם חיים מאירוביץ’, מבעלי קבוצת מאירוביץ’-גנור: "הבעיה כפולה - ראשית, היזמים לא יוכלו בשום פנים לעמוד במחירים המופחתים והדוגמה של עפולה הינה רק הסנונית לדוגמאות רבות דומות שנראה בעתיד הקרוב. שנית, הדיור למשתכן כבר מבלבל לחלוטין את שוק הנדל"ן, יוצר ביקושים כבושים מלאכותיים בשוק וגורם לעליות מחירים מוגברות, זאת במקום למתן אותן".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה