חדשות שוק ההון

טבע מודיעה על תחילת השיווק של שני מוצרים חדשים

החברה תתחיל לשווק את לונקוונקס, ואת GrantiXM. כמו כן עדכנה טבע על הליך הבחינה של balugrastim ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA)

מערכת ספונסר 18/11/2013 15:47

א+א- 1

 טבע הודיעה היום על שתי תוספות משמעותיות לתיק מוצריה הביולוגים-אונקולוגים הגלובלי עם תחילת השיווק של לונקווקס וה-GrantiXM. כמו כן עדכנה החברה על הליך הבחינה של balugrastim ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

 

טבע החלה בשיווק של לונקווקס, מוצר מסוג G-CSF ארוך טווח, בגרמניה ב- 4 בנובמבר 2013 – המדינה הראשונה לאחר שהמוצר קיבל אישור עבור כל האיחוד האירופי. טבע מתכננת להמשיך את מהלך השיווק של לונקווקס במדינות נוספות המכוסות תחת אישורה של רשות השיווק האירופית (EMA) במהלך החודשים הבאים. כמו כן, ב- 11 בנובמבר החלה טבע בשיווק של GRANIXTM, מוצר מסוג G-CSF קצר טווח, בארה"ב. בכך הפכה התרופה לראשונה החדשה מסוג G-CSF להכנס לשוק האמריקאי ביותר מעשר שנים.

 

לונקווקס ו- GRANIXTM מספקות אפשרויות טיפול נוספות עבור רופאים המבקשים להפחית את משכה של נוטרופניה חמורה (ירידה חדה בנויטרופילים, תאי דם לבנים) העלול להיגרם כתוצאה מטיפול כימותרפי (טיפול תרופתי לסרטן הפוגע בתאים אשר מתרבים מהר).

 

"ניהול משכה של נוטרופניה חמורה הינו קריטי עבור טיפול אופטימלי בסרטן מכיוון שניהול זה יכול לעשות שינוי של ממש באופן מתן הטיפולים," אמר ד"ר לי ס. שוורצברג, מנהל חטיבת המטולוגיה ואונקולוגיה במרכז הרפואי של אוניברסיטת טנסי. "כאשר ישנן יותר אופציות טיפול מסוג G-CSF, הן הגורמים המטפלים והן המטופלים הסובלים מסרטן שאינו מיילואידי, יוכלו לבחור את אופציית ה- G-CSF המתאימה ביותר לצרכיהם."

 

"טבע מחויבת לשיווק של מוצרי G-CSF ברחבי העולם ולהמשיך לבנות את תיק מוצרי ה- G-CSF שלה – הן ארוכי הטווח והן קצרי הטווח – המצויים בקטגוריה חשובה זו של הרפואה, אשר שמה במרכז את המטופל," אמר ד"ר רוב קורמנס, נשיא ומנכ"ל חטיבת התרופות הייחודיות של טבע. "ע"י מתן אופציות טיפוליות אלה לרופאים ומטופליהם, מטרתנו היא להביא לשינוי משמעותי בחייהם של אלה הסובלים מסרטן."

 

בשבוע שעבר, החברה משכה באופן יזום את בקשתה לרישיון מוצר ביולוגי (BLA) במסגרת הליך בחינה של ה- FDA עבור Balugrastim, וזאת לאחר התייעצות עם המנהל לקראת ישיבת מחזור מתקדם, וזאת בכפוף למתן מידע מאשש נוסף. ה- FDA הסכים לעבוד עם טבע בכדי לעצב מחקרים קליניים עתידיים אשר החברה תקדם במסגרת הליך ה- BLA של Balugrastim.

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    |4|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    סופר תלמיד 18/11/2013 16:01

ת"א 35 4,118 4.57% ת"א 35 גלום 4,118 4.57% ת"א 125 4,118 4.57% ת"א SME 60 4,118 4.57% דולר רציף 3.4328 4.57% DAX 4,118 4.57% CAC 4,118 4.57% מחזור מסחר 4,118