קרדיט: depositphotos / MichaelVi
קרדיט: depositphotos / MichaelVi

מנייתה של ענקית השבבים Taiwan Semiconductor (סימול: TSM) מאבדת גובה במסחר בוול סטריט לאחר הדוחות, וזאת למרות שהחברה עקפה את התחזיות לרבעון הראשון של 2024 הודות לביקוש הגובר לשבבים בתחום ה-AI.

הכנסותיה של TSMC קפצו ב-16% והסתכמו ב-592.64 מיליארד דולר טאיוואני (18.87 מיליארד דולר) - מעל לתחזיות השוק שצפו הכנסות של 582.94 מיליארד דולר טאיוואני.

הרווח הנקי עלה ב-8.9% לעומת הרבעון המקביל ב-2022, והסתכם ב-225.49 מיליארד דולר טאיוואני - גם כן מעל לצפי לרווח של 213.59 מיליארד דולר טאיוואני.

התוצאות של החברה הן בטווח העליון של התחזיות שהיא סיפקה בעצמה. ענקית השבבים מספקת ייצור שוטף לחברות הענק אנבידיה ואפל. לרבעון הבא החברה צופה ביקוש חזק בתעשייה בהובלת שבבי 3 ננומטר ו-5 ננומטר.

מעבר לכך, החברה צופה עלייה בהכנסות ברבעון הבא ל-19.6 מיליארד דולר עד 20.4 מיליארד דולר.

אז למה מנייתה יורדת?

אפשר לומר כי מדובר במימושים בריאים מרמת השיא, אלא שייתכן והסיבה נעוצה בדברים שאמר המנכ"ל. אמנם שוק ה-AI רותח אך מנכ"ל החברה אמר במעמד הדוחות כי התאוששות שוק הסמארטפונים והמחשוב האישי נמוכים מהצפוי בצל האטה בביקוש העולמי. 

בנוסף, החברה רואה ירידה בביקוש לשבבים בתחום הרכב השנה וצמצמה את תחזית הצמיחה לתעשיית המוליכים למחצה ל-10% לעומת תחזית קודמת למעבר לשיעור זה.עוד ציינה החברה כי הביקוש למוליכים למחצה לתעשיית האינטרנט של הדברים (IOT) ויישומים תעשייתים נותר איטי.

כלומר, בנטרול תחום ה-AI אפשר להסתכל על הדוחות הטובים והתחזית קדימה קצת אחרת מאשר העלייה שנרשמה בשורה התחתונה, שכן החברה חולשת על נתח של 60% מכלל ייצור המעבדים העולמי, וכ-90% מכלל המעבדים החכמים שמגיעים לשוק הסמארטפונים העולמי. "בהסתכלות על 2024, נוכח תנאי המאקרו לצד המצב הגיאופוליטי אי הוודאות נמשכת, מה שעלול להשפיע עוד יותר על אמון הצרכנים והביקוש בשוק הקצה", אמרה TSMC בהצרה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש